زمان مطالعه: 2 دقیقه

تغییرات اجازه اقامت ترکیه

در طول درخواست اجازه اقامت خود در ترکیه، ممکن است با موانع خاصی روبرو شوید که ممکن است شما را مجبور کند بین چندین اداره دولتی رفت و آمد کنید و باعث شود وقت گرانبهای خود را از دست بدهید.

با تغییر اغلب مقررات و اضافه شدن الزامات جدید برای تعیین استاندارد سراسری برای درخواست های مجوز اقامت ترکیه، ممکن است احساس کنید که در یک نبرد شکست خورده هستید.

ناراحت نباشید. ما در ایرکامایگریت اینجا هستیم تا شما را در جریان آخرین تغییرات اجازه اقامت ترکیه قرار دهیم و شما را در طول مدت اقامت خود در ترکیه به عنوان یک مهاجر راهنمایی کنیم.

الزامات دفتر اسناد رسمی برای قراردادهای اجازه اقامت ترکیه

اداره کل مدیریت مهاجرت (DGMM) یا به زبان ترکی( Göç İdaresi Genel Müdürlüğü) در چند سال اخیر روند درخواست مجوز اقامت خود را اصلاح کرده است، به ویژه در مورد سیستم درخواست اقامت الکترونیکی و الزامات اسناد.

در آخرین تغییر مقرر شده بود که اتباع خارجی باید قرارداد اجاره خود را به تایید و مهر دفتر اسناد رسمی برسانند و یک نسخه از آن را به درخواست های اجازه اقامت خود پیوست کنند.

با این حال، به عنوان کسانی که ممکن است در چند سال گذشته با قرارهای اقامت در ترکیه آشنا باشند، بسیاری از استان های ترکیه (مانند موغله) قبلاً از خارجی ها درخواست کرده بودند که قراردادهای اجاره خود را به صورت محضری برای جلوگیری از تقلب و تخلف ثبت کنند.

اما اکنون بر اساس جدیدترین آیین نامه تمامی 81 استان کشور به این استانداردها و رویه ها پایبند خواهند بود.

اگر می خواهید درباره حقوق خود به عنوان مستاجر، تعهدات صاحبخانه، حل اختلافات و هزینه های تخمینی مربوط به اجاره یک مکان در ترکیه بیشتر بدانید،با ما از طریق لینک زیر مشاوره رایگان انجام دهید .

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

 

مدرک شناسایی و تاییدیه اجاره دهنده برای اجاره

بررسی ثبت اسناد اجاره برای  برخی از  اتباع خارجی در ترکیه نشان داد که این قراردادها بدون اطلاع صاحب خانه تنظیم شده و سپس محضری شده است.

بنابراین، از تاریخ 15/02/2022، دولت ترکیه می‌خواهد کلیه اجاره‌ها، قراردادهای اجاره و رونوشت‌های آنها در حضور هم تبعه خارجی (مستاجر) و هم موجر محضری شود.

مقاله ما را در مورد راهنمای اخذ ویزای ترکیه بخوانید.

اطلاعات هویتی موجر نیز بررسی می شود و کپی این اسناد به قرارداد و یا رونوشت های آن پیوست می شود.

از اتباع خارجی خواسته می شود که این را در هنگام قرار ملاقات مجوز اقامت خود به همراه سایر مدارک لازم ارائه دهند.

 

آخرین تغییرات در درخواست های اجازه اقامت الکترونیکی

اگرچه قبلاً می‌توانستند درخواست‌های اجازه اقامت ترکیه را برای اولین بار از خارج از کشور به صورت آنلاین ارسال شوند، اما دولت اکنون فقط درخواست‌هایی را می‌پذیرد که از داخل ترکیه تهیه شده باشند.

بنابراین، اگر از طریق سیستم اقامت الکترونیکی درخواست می دهید، باید در زمان درخواست خود در ترکیه باشید.

به روز رسانی دیگری برای درخواست های اقامت الکترونیکی در رابطه با آدرس های ایمیل استفاده شده برای ارسال درخواست اعلام شده است.

وب سایت اداره کل مدیریت مهاجرت اکنون اعلام می کند که فقط آدرس های ایمیل با دامنه های زیر پذیرفته می شود:

  • جیمیل (Gmail)
  • یاهو (Yahoo)
  • اوتلوک (Outlook)
  • هات میل (Hotmail)
  • یاندکس (Yandex)

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *