زمان مطالعه: 2 دقیقه

همه ساله تعداد  بیش از 350،۰۰۰ نفر نیروی کار خارجی با ویزای کاری به کانادا مهاجرت می کنند که  هیچ کدام از این نفرات اقامت دائم کانادا را ندارند و طبعا جز شهروندان کانادایی به شمار نمی روند،حالا برای این که بتوانند در کانادا کار کنند، باید ویزای کار موقت دریافت کنند.

پروسه دریافت ویزای کار موقت کانادا یک پروسه چند مرحله ای است و ممکن است تا هفته ها به طول بیانجامد. بسته به ملیت متقاضی، تخصص و شغل مورد نظر وی در کانادا، امکاناتی برای تسریع این روند وجود دارد. هرچند بعضی از ویزاهای کاری نیازی به دریافت ارزیابی تأثیرات بازار کار(LMIA) ندارند به طور کلی پروسه دریافت ویزای کار به صورت زیر است،:

  • متقاضی باید از یکی از کارفرماهای کانادا که آماده ی اسپانسر کردن او می باشد، پیشنهاد کار (job offer) دریافت کند.
  • در صورت نیاز کارفرما باید گزارش ارزیابی تأثیرات بازار کارLMIA را از وزارت کار درخواست کند
  • تمدید پیشنهاد کاری توسط کارفرما
  • ارائه درخواست برای ویزای کار
  • صادر شدن ویزای کار

ویزای  کار برای افرادی صادر می شود که قصد دارند به طور موقت و نه دائم و برای مدت زمانی محدود در کانادا کار و زندگی کنند. اگر فرد تحت یکی از این ویزاهای ذکرشده وارد کانادا شده باشد، باید یا نسبت به تمدید ویزای خود قبل از پایان تاریخ اعتبار اقدام کند و یا برای یکی از انواع ویزاهای زیر درخواست داده و وضعیت ویزای خود را تغییر دهد. در برخی( و نه همه شرایط ) این روش ممکن است به اخذ اقامت دائم کانادا منجر شود.

  • ویزای اقامت کانادا(Immigrant Visa) 
  • ویزای کار(work permit visa) 
  • ویزای اقامت کانادا به عنوان همسر فرددر صورتی که فرد درحین داشتن ویزای موقت کانادا، در این کشور ازدواج کند، واجد شرایط این ویزا خواهد شد. یعنی فرد ممکن است با ویزای توریستی به کانادا آمده باشد ولی وضعیت ویزایش به این گروه تغییر کند.
  • ویزای اقامت کانادا تحت گروه بشردوستانه

برای اینکه فردی بتواند به طور دائم در کانادا کار کند، باید درخواست اقامت دائم دهد. هرچند داشتن ویزای کار موقت همانند سکوی پرتابی برای دریافت اقامت دائم کانادا محسوب می شود.. زمانی که فرد با ویزای کاری در کانادا حضور دارد،

 

 

 

سین نامبر کانادا :

سین نامبر یا شماره تامین اجتماعی کار کانادا، اولین چیزی است که قبل از اقدام برای کار در کانادا به آن احتیاج دارید. این شماره و این اجازه کار بعد از ورود فرد به کانادا و مراجعه به مرکز مربوطه، در سه نوع دسته بندی برای فرد صادر می گردد: اقامت دائم کانادا، ویزای کار و یا ویزای دانشجویی کانادا

شاید بتوان اخذ سین نامبر را اولین گام بعد از ورود به کانادا دانست. قابل توجه اینکه، افراد دارای ویزای توریستی کانادا برای بازدید از کانادا واجد شرایط اخذ سین نامبر و کار در کانادا نمی باشند.

اهمیت سین نامبر در کانادا به حدی است که به شما توصیه می شود تا حد امکان از ارائه سین نامبر خود در موارد غیر ضروری یا حتی در تماس های تلفنی بپرهیزید.

قابل ذکر است شماره سین نامبر افراد مقیم با دانشجویان و یا افرادی که با ویزای کار به کانادا آمده اند متفاوت است. لذا معمولا کارفرما پس از رویت سین نامبر شما به ساعات مجاز و نوع ویزای شما پی خواهد برد.

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *