زمان مطالعه: 4 دقیقه

با بزرگترین چرخ و فلک های دنیا آشنا شوید

بزرگترین چرخ و فلک های دنیا

سفر به کشورهای خارجی و بازدید از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا یا مرتفع ترین برج های دنیا، یکی از بهترین تفریحاتی است که برای همیشه در ذهن مسافران ماندگار می شود. البته، همیشه قرار نیست که این تفریحات مثل قدم زدن در طبیعت یا بازدید از بناهای تاریخی باشند، بلکه بازدید از چشم اندازها و بناهایی که ممکن است در مرحله اول بسیار ترسناک به نظر برسند هم جذابیت های خاص خود را خواهند داشت. اگر قصد سفر به خارج از ایران را دارید، با ما همراه شوید تا شما را با بزرگترین چرخ و فلک های دنیا آشنا کنیم.

بزرگترین و بلندترین چرخ و فلک های دنیا کدام اند؟

در میان جاذبه های تفریحی و شهربازی ها، چرخ و فلک ها را می توان از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا دانست؛ اما آیا با بلندترین چرخ و فلک های جهان آشنا هستید؟

1. عین دبی

عین دبی (چشم دبی) نام بلندترین چرخ و فلک جهان با 250 متر ارتفاع است. این چرخ و فلک در ابتدا قرار بود سال 2020 افتتاح شود، اما به خاطر شیوع ویروس کرونا، افتتاح آن تا اواخر 2021 به تعویق افتاد. چشم دبی در جزیره ای که به دست مهندسان ساخته شده، قرار گرفته و 49 کابین با مجموع ظرفیت 1750 سرنشین دارد. جالب است بدانید یک دور چرخش کامل این چرخ و فلک، چیزی در حدود 38 دقیقه طول می کشد.

2. های رولر

در نزدیکی نوار لاس و گاس و هتل LINQ، یکی دیگر از بزرگترین چرخ و فلک های دنیا به نام، های رولر را می توانیم پیدا کنیم که 168 متر ارتفاع با 40 کابین و مجموعا بیش از 1100 صندلی دارد. این چرخ و فلک بزرگ که در سال 2014 افتتاح شده، مکانی بسیار عالی برای اهالی محلی و گردشگران است تا بتوانند چند ساعتی را تفریح کرده و از بالای آن، شهر را تماشا کنند.

3. پرنده سنگاپور

سومین چرخ و فلک بلند دنیا در سال 2008 در سنگاپور با ارتفاع 165 متر ساخته شده است و 28 کابین 28 نفره دارد. از بالای پرنده سنگاپور، چشم اندازهای زیبایی از اندونزی و مالزی پیش روی مخاطبان قرار می گیرد. جالب است بدانید هرکدام از کابین های این چرخ و فلک، اندازه ای برابر با یک مینی بوس دارند!

4. ستاره نانچانگ

ستاره نانچانگ، یکی دیگر از بزرگترین چرخ و فلک های دنیا است که سال 2006، با 160 متر ارتفاع در شهر نانچانگ چین و در پارکی تفریحی به همین نام ساخته شد. این چرخ و فلک، 60 کابین 8 نفره دارد. چیزی که باعث شده تا عنوان یکی از زیباترین ها را نیز یدک بکشد، استفاده از چراغ های رنگی و جذابی است که طی شب روشن شده و ظاهر بسیار جذابی را به آن می بخشند.

5. چرخ و فلک پل رودخانه بایلانگ

چرخ و فلک پل رودخانه بایلانگ

این چرخ و فلک بزرگ که سال 2017 با ارتفاع 145 متر در شهر ویفانگ چین افتتاح شد، عنوان بزرگترین چرخ و فلک بدون چرخ دنده در جهان را نیز یدک کشیده و بازدید از آن می تواند خاطره ای تکرار نشدنی را برای شما رقم بزند. در این سازه، به جای آنکه کل چرخ به حرکت در آید، بخش بیرونی به همراه کپسول های آن به آرامی دور چرخ اصلی و بخش مرکزی می چرخند.

6. چشم لندن

لندن میزبان یکی دیگر از بزرگترین چرخ و فلک های دنیا است؛ سازه ای زیبا و بزرگ که سال 2000 بر روی رودخانه تامس ساخته شد. چشم لندن، 132 متر ارتفاع با 32 کپسول 25 نفره داشته و تعداد صندلی آن مجموعا به 800 عدد می رسد. سفر مهیج افرادی که این چرخ و فلک را برای تفریح انتخاب می کنند، حدود 30 دقیقه طول می کشد.

7. چرخ و فلک خلیج گلوری

سال 2021، یکی دیگر از جذاب ترین چرخ و فلک های جهان به نام “Bay Glory” در شهر شنژن چین با 128 متر ارتفاع ساخته شد تا گردشگرانی که این شهر را برای تفریح انتخاب می کنند، امکان استفاده از چنین تفریح هیجان انگیزی را داشته باشند. این چرخ و فلک زیبا و بزرگ، 28 کابین 25 نفره با ظرفیت مجموعا 700 نفر دارد.

8. اسکای دریم

در پایان لیست بزرگترین چرخ و فلک های دنیا، بد نیست به اسکای دریم نیز اشاره کنیم؛ سازه ای 126 متری که سال 2017 در پارک موضوعی لیپائو در تایچونگ تایوان، ساخته شده است و هر دور آن حدود 20 دقیقه طول می کشد. کابین های اسکای دریم، 8 نفره هستند و به لطف وجود 60 کابین، در هر مرتبه تا 480 نفر می توانند سوار این چرخ و فلک شوند.

سخن پایانی

اسکای دریم

ماجراجویی در کشورهای مختلف و تماشای ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا یا مرتفع ترین برج های دنیا که به دست انسان ساخته شده، یکی از متفاوت ترین تفریحاتی است که هیجان آن برای همیشه در ذهن شما باقی می ماند. اگر برای سفر به کشورهای خارجی در حال برنامه ریزی هستید، فلای تودی با ارائه کمترین قیمت بلیط هواپیما می تواند بهترین همراه برای شما باشد. به علاوه، کاربران با استفاده از این سرویس می توانند هتل های خارجی را با پایین ترین هزینه نیز رزرو کنند تا در طول سفر، نگران محل اقامت خود نباشند.

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *