زمان مطالعه: 5 دقیقه

شرایط بیمه مسافرتی ترکیه

بیمه مسافرتی برای سفر به ترکیه ممکن است همیشه اجباری نباشد، اما همیشه ایده خوبی است.

چه بخواهید در یکی از بازارهای رنگارنگ سر تخفیف چانه بزنید، از سواحل شنی مدیترانه لذت ببرید یا از فرهنگ و مهمان نوازی مردم ترکیه لذت ببرید، سفر به ترکیه همیشه چیزهایی برای ارائه به گردشگران دارد.

سوالات رایج در مورد بیمه مسافرتی ترکیه

بله، اخذ بیمه مسافرتی قبل از سفر به ترکیه برای متقاضیان ویزای ترکیه الزامی است. شهروندان چندین کشور مانند برخی از کشورهای اتحادیه اروپا تا 30 روز مجاز به ورود بدون ویزا هستند، در حالی که سایرین واجد شرایط و ملزم به دریافت ویزای الکترونیکی هستند.

در صورت سفر به ترکیه می توانید بیمه مسافرتی را از یک شرکت بیمه مسافرتی بین المللی دریافت کنید. به احتمال زیاد چندین دفتر بیمه مسافرتی در محل زندگی شما وجود دارد. اگر از طریق آژانس مسافرتی سفر می کنید، آنها می توانند بیمه مسافرتی را نیز به شما ارائه دهند که در قیمت کلی سفر لحاظ می شود . البته این کار توصیه نمی شود، زیرا این نوع طرح ها همیشه بهترین پوشش را ندارند.

بله، بیمه نامه مسافرتی برای ترکیه می تواند هزینه های پرواز از دست رفته شما را در صورتی که در بیمه نامه درج شده باشد، پوشش دهد. در بیشتر موارد، بیمه نامه های استاندارد مسافرتی، پوشش هایی را برای اختلال در سفر، مانند پروازهای از دست رفته و کنسلی، ارائه می کنند.

بله، هزینه های درمانی تحت اکثر بیمه نامه های مسافرتی پوشش داده می شود. اما آنها فقط برای هر حادثه ای که در ترکیه یا در طول سفر شما اتفاق می افتد و همچنین برای بیماری ناگهانی شما را پوشش می دهند.

اگر از قبل بیمار بوده اید، احتمالاً تحت پوشش قرار نخواهد گرفت. از سوی دیگر، برخی از معلولیت ها معمولاً بدون هزینه اضافی تحت پوشش قرار می گیرند.

شما به پوششی نیاز دارید که هنگام پرواز با آن راحت باشید. برای تصمیم گیری، عوامل زیر را در نظر بگیرید:

 • آیا مراقبت های بهداشتی در ترکیه گران است؟ اگر بیمار شدید یا تصادف کردید، اگر بیمه نداشته باشید چقدر باید از جیب خود بپردازید؟
 • هزینه سفر شما چقدر بوده است؟ آیا هزینه های غیرقابل استرداد زیادی دارید؟
 • آیا چیز ارزشمندی با خود می برید؟

برای دریافت یک پیشنهاد رایگان و خرید یک طرح بیمه درمانی مسافرتی که شرایط الزامی برای بازدیدکنندگان ترکیه را برآورده می کند، با مشاوران ایرکا مایگرت از طریق لینک زیر ارتباط برقرار کنید.

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

اگر برای سفر به ترکیه درخواست ویزا نمی کنید، بیمه مسافرتی الزامی نیست. هنوز هم می توانید بدون آن به ترکیه سفر کنید. با این حال، همیشه توصیه می شود هنگام سفر به یک کشور خارجی، بیمه مسافرتی خریداری کنید، حتی اگر الزامی برای آن وجود نداشته باشد.

یکی از راحت ترین روش های دریافت بیمه مسافرتی، تحقیق آنلاین است. بازارهای مقایسه ای زیادی مانند اینسبای(Insubuy) وجود دارد که به شما امکان می دهد قبل از تصمیم گیری، طرح های مختلف بیمه را با هم مقایسه کنید. آنها به هیچ شرکت خاصی وابسته نیستند، بنابراین هدف آنها این است که به سادگی به شما اجازه دهند بین طرح های مختلف مقایسه کنید.

مقایسه بین طرح‌های مختلف به شما امکان کنترل میزان پوشش مورد نظر را می‌دهد.

بیمه نامه مسافرتی ترکیه خوب باید حداقل شامل موارد زیر باشد:

 • هزینه های فوریت های پزشکی. اگر در ترکیه دچار حادثه شدید یا بیمار شوید، شرکت بیمه مسافرتی هزینه های درمان یا خدمات اورژانسی شما را پوشش می دهد. این گاهی اوقات می تواند شامل اورژانس های دندانپزشکی باشد، اما نه همیشه.
 • اختلال در سفر. اگر مجبور شوید سفر خود را لغو کنید، بیمه های مسافرتی شما بخشی از هزینه های غیر قابل استرداد شما را بازپرداخت می کنند. اگر پرواز خود را از دست دادید یا پروازتان با تأخیر مواجه شد، تمام یا بخشی از قیمت بلیط پرواز یا هزینه های اقامت تا پرواز بعدی شما را پوشش می دهند.
 • پوشش برای چمدان گم شده، دزدیده شده یا آسیب دیده. بیمه های مسافرتی اقلام گم شده یا آسیب دیده شما را از طریق حداکثر ارزش هر وسیله یا یا حداکثر ارزش کل وسایل بازپرداخت می کنند. برای مثال، آنها بدون در نظر گرفتن کل هزینه چمدان/اقلام شما، 500 دلار به شما بازپرداخت می کنند.
 • بازگرداندن یا انتقال اضطراری. این شامل هزینه آمبولانس هوایی در صورت نیاز به انتقال از ترکیه به کشور خود می شود.

پوشش اضافی بیمه مسافرتی ترکیه شامل موارد زیر است:

 • اقلام یا ابزارهای گران قیمت.
 • فعالیت های ماجراجویانه. اگر می‌خواهید برای فعالیت‌هایی که “خطر بالا” در نظر گرفته می‌شوند، پوشش بیشتری داشته باشید، باید آن را با پرداخت هزینه اضافه خریداری کنید.
 • پوشش تروریسم. شما می توانید برای هر گونه صدمات، تلفات، یا اگر به دلیل حمله تروریستی نیاز به خروج از کشور دارید، تحت پوشش قرار بگیرید.
 • مسئولیت شخصی. در صورتی که هر یک از اقدامات شما منجر به صدمات بدنی یا خسارت مالی به شخص دیگری در مدتی حضور شما ترکیه شود، شرکت بیمه هزینه آن را پرداخت خواهد کرد.

سوالات متداول بیمه مسافرتی ترکیه

هزینه بیمه مسافرتی به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

 • میزان پوششی که خریداری می کنید.
 • چه مدت در ترکیه خواهید ماند.
 • سن شما. افراد مسن تر (65+) معمولاً به دلیل احتمال خطر مضاعف، باید هزینه بیشتری برای بیمه مسافرتی بپردازند.

به طور کلی، اکثر مردم معمولاً حدود 4٪ تا 10٪ از کل هزینه های سفر خود را بابت بیمه مسافرتی پرداخت می کنند.

خیر، کارت بیمه سلامت اروپایی شما هیچ یک از هزینه های درمانی شما در ترکیه را پوشش نمی دهد. کارت بیمه درمانی اروپا (EHIC)فقط در کشورهای اتحادیه اروپا معتبر است و ترکیه با وجود اینکه در اروپا است، عضو اتحادیه اروپا نیست.

بیشتر گردشگران در صورت نیاز به درمان، به جای مراکز عمومی به دلیل استاندارد بالاتر، ترجیح می دهند به مراکز پزشکی خصوصی در ترکیه بروند. درمان خصوصی پزشکی در ترکیه مانند کشورهای اتحادیه اروپا، انگلستان یا ایالات متحده گران نیست، اما هنوز هم هزینه آن نسبتاً بالا است. حداقل، آنقدر گران است که خرید بیمه مسافرتی ارزشمند باشد.

استاندارد مراقبت های بهداشتی در ترکیه با کشورهای اتحادیه اروپا رقابت می کند. در واقع، صنعت گردشگری سلامت ترکیه در چند سال اخیر، بیش از کشورهای اطراف منطقه و خاورمیانه افزایش یافته است. بنابراین، در صورت اورژانس پزشکی، از شما به خوبی مراقبت می شود، اما این مراقبت ارزان نخواهد بود مگر اینکه بیمه مسافرتی داشته باشید.

آیا سفر به ترکیه بی خطر است؟

ترکیه برای سفر نسبتاً ایمن در نظر گرفته می شود، البته تا زمانی که به مناطق ساحلی و نقاط توریستی مانند استانبول، آنکارا یا آنتالیا پایبند باشید. دولت ترکیه پس از حمله نافرجام کودتای 2016، امنیت را افزایش داده است و بازدیدکنندگان ادعا می کنند که هنگام بازدید از ترکیه که به استقبال مردمش مشهور است، احساس امنیت می کنند.

با این حال، هنوز مناطقی وجود دارند که باید برای حضور در آنها محتاط باشید و از آنها اجتناب کنید. وزارت امور خارجه آمریکا و همچنین وزارت امور خارجه و مشترک المنافع بریتانیا به مسافران توصیه می کنند به دلیل خطر تروریسم از حضور در تمامی مناطق نزدیک مرزهای سوریه و عراق خودداری کنند. همچنین باید از مناطق سیرناک، کیلیس و هاتای و همچنین استان های دیاربکر، تونجلی و هاکاری دوری کنید.

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *