Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مهاجرت تحصیلی به آمریکا

مهاجرت تحصیلی

آمریکا کشوری بسیار وسیع، پیشرفته و مهاجرپذیر است. این کشور سالانه با بیشترین میزان درخواست برای مهاجرت از سوی دانشجویان بین‌المللی مواجه است. بهترین دانشگاه‌های دنیا در این کشور واقع شده‌اند و این موضوع موجب شده است تا دانشجویان علاقۀ فراوانی برای ادامۀ تحصیل در این کشور داشته باشند.

زبان رسمی کشور آمریکا انکلیسی بوده و واحد پول آن دلار است. از دیگر عواملی که آمریکا را نسبت به کشورهای غیرانگلیسی زبان برتر می‌کند، زبان است. به‌طور معمول دانشجویان زبان انگلیسی را ترجیح می‌دهند و این امر زندگی و تحصیل در کشور غیر انگلیسی زبان را کمی دچار مشکل می‌کند.

هلدینگ ایرکا با طراحی سایت ایرکا مایگریت، پاسخگوی سوالات شما عزیزان برای دریافت آخرین اطلاعات و مشاوره جهت اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا می‌باشد.

برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی از دانشگاه‌های آمریکا، لازم است تا فرد مدرک دیپلم دوازده سال را به‌علاوۀ مدرک زبان تافل و یا آیلتس با نمرات مورد نظر دانشگاه مقصد داشته باشد. دانشجو می‌تواند یا در دورۀ کاردانی یا در دورۀ کارشناسی مشغول به تحصیل شود.

امتحان زبان تافل مختص کشور آمریکا می‌باشد و قبل‌تر دانشگاه‌های آمریکا تنها این مدرک زبان را قبول داشتند اما در حال حاضر می‌توان مدرک آیلتس را نیز به دانشگاه‌های آمریکا ارائه کرد.

پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان علاوه بر ندرک تافل و کارشناسی نیازمند مدرک امتحان GRE نیز می‌باشد. آزمون GRE یک آزمون زبان است که در آن نوشتار کمی، کیفی و نوشتار تحلیلی دانشجو مورد سوال واقع می‌شود، هرچه نمره در این آزمون بالاتر باشد فرد شانس بیشتری برای دریافت پذیرش خواهد داشت.

آزمون GRE برای همۀ رشته‌ها درخواست نمی‌شود برای مثال در رشته‌های حقوق و پزشکی لازم است متقاضی به‌جای آزمون GRE، آزمون LSAT یا MCAT بدهند.

پذیرش در مقطع دکتری هم مانن مقطع کارشناسی است و نیازمند نمرۀ زبان بالا به‌همراه یافتن استاد راهنما می‌باشد. دورۀ دکتری در آمریکا از 4 تا 6 سال بسته به نوع رشته می‌تواند متفاوت باشد.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟