Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مهاجرت تحصیلی به ترکیه

مهاجرت تحصیلی

در هر کشوری جهت تحصیل نیاز به ویزای تحصیلی می‌باشد. کشور ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. علی‌رم آن که ایرانیان برای ورود به ترکیه و با اهداف توریستی نیازمند اخذ ویزای ترکیه نیستند، و 90 روز امکان دیدن از مناطق زیبای این کشور را دارند، ولی اجازۀ کار و تحصیل در این حین وجود ندارد بنابراین تحصیل در این کشور به ویزای تحصیلی نیاز دارد که در ابتدای امر و با انتخاب دانشگاه، باید جهت اخذ پذیرش اقدام کرد.

جهت تحصیل در مقطع لیسانس و اخذ ویزای تحصیلی ابتدا رشتۀ تحصیلی و دانشگاه انتخاب می‌شود و سپس اخذ پذیرش صورت می‌گیرد. رشته‌های معماری هنر و علوم از رشته‌های پرطرفدار در ترکیه هستند. پذیرش دانشگاه‌ها در این کشور معمولا بر اساس معدل دبیرستان و نتیجۀ آزمون جامع ورودی دانشگاه انجام می‌گیرد.

نکتۀ مثبتی که وجود دارد این است که در برخی از دانشگاه‌ها تدریس با زبان انگلیسی انجام می‌شود که عموما مدرک آیلتس با نمرۀ 5 تا 6 مورد قبول است.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز همانند کارشناسی نیازمند اخذ ویزای تحصیلی و دریافت پذیرش با توجه به رشته و دانشگاه است. در این مقطع در دانشگاه‌های ترکیه رشته‌های متنوعی ارائه می‌گردد که از محبوب ترین آن‌ها می‌توان به معماری، یازرگانی، روابط بین الملل، مهندسی و مدیریت اشاره کرد و همچنین این نکته که دولت ترکیه همه ساله  برای دانشجویان خارجی سهمیه‌هایی را در نظر می‌گیرد حائز اهمیت است.

مسیر دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری نیز از دانشگاه‌های ترکیه به این صورت است که شما با ارئۀ یک پروپوزال تحقیقاتی و مکاتبه با سااتید در صورت تایید می‌توانید موفق به اخذ پذیرش شوید که در اینصورت، یک استاد به عنوان سوپروایزر برای شما در نظر گرفته می‌شود.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟