Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

مهاجرت تحصیلی

کشور فرانسه، یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی دنیا از میان کشورهای اروپایی است. شرایط مناسب تحصیل و دانشگاه های سطح بالای آن، این کشور زیبای اروپایی را به مقصد رویایی مهاجران تبدیل کرده است.

تحصیل در کشور فرانسه تا 16 سالگی اجباری و پس از آن اختیاری است، اما در صورتی که شخصی تمایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی و پس از آن را داشته باشد، باید مدرک معتبر دیپلم یا معادل آن را ارائه نماید که این امر در مورد اشخاص غیر فرانسوی نیز صادق است.

مطالب مهمی که برای مهاجرت تحصیلی به کشور فرانسه باید مد نظر قرار گیرد، هزینه‌های تحصیلی، هزینه‌های زندگی وتعداد ساعات مجاز کار برای دانشجویان  است.

 تحصیل در تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های دولتی هزینه بسیار پایینی دارد که البته این مورد در مورد اشخاص خارج از اتحادیه اروپا و شهروندان سوییس، متفاوت و هزینه‌ها بیشتر خواهد بود. اما با این وجود، به خصوص برای مقاطع ارشد و دکترا، پیدا کرن فاند تحصیلی با ارائه رزومه ای قوی دور از ذهن نیست.

هلدینگ ایرکا جهت راهنمایی دانشجویان برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خارجی، سایت ایرکا مایگریت را طراحی کرده است که در آن متقاضیان می‌توانند جواب بسیاری از سوالات خود را دریافت کرده و برای پذیرش مشاوره بگیرند.

 یکی از نکات حائز اهمیت برای ارائه رزومه ای با سطح بالا، داشتن نمره زبان انگلیسی یا فرانسوی عالی است.

در واقع افراد می توانند با ارائه رزومه مناسب، رعایت شرط سن برای تحصیل( که برای مقطع لیسانس 23 و مقطع ارشد 27 است) و شروط دیگر امیدوار به دریافت فاند تحصیلی یا پذیرش بدون فاند از بهترین دانشگاه های فرانسه باشند.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟