Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مهاجرت تحصیلی به کشور قبرس

مهاجرت تحصیلی

قبرس یکی از کشورهای اروپایی می‌باشد که تحصیل در آن برای بسیاری از افراد شرایط مطلوبی دارد. دانشگاه‌های این کشور دارای سطح علمی خوبی هستند و برخی از آن‌ها مورد تایید ایران و همچنین دیگر کشورهای اروپایی و آمریکا می‌باشند. از نکات مثبت این کشور اجازۀ ورود به رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی بدون آزمون ورودی است، همچنین هزینۀ تحصیل در این کشور زیاد نبوده و این شرایط برای بسیاری از دانشجویان مناسب است. تنوع بالای رشته‌های دانشگاهی از دیگر مواردی است که تحصیل در این کشور را پرمخاطب می‌کند.

هلدینگ ایرکا برای پاسخ به سوالات مخاطبان و آگاه کردن متقاضیان از شرایط مهاجرت به کشور قبرس، با طراحی سایت ایرکا مایگریت، در این زمینه گام برداشته است. در این سایت که با همکاری مشاوران متخصص راه‌اندازی شده است می‌توان اطلاعات لازم را کسب نمود و مطابق با آن‌ها برای مهاجرت تحصیلی اقدام کرد.

پذیرش در مقطع کارشناسی در این کشور با تنوع بالای رشته انجام می‌شود، بهتر است مدرک زبان انگلیسی با نمرۀ 5.5 تا 6 ارائه شود، البته بدون مدرک زبان نیز می‌توان در این مقطع پذیرش گرفت که با توجه به سطح زبان دانشجو برای وی در طول تحصیل دوره‌های زبان نیز برگزار می‌کنند. مدت دورۀ کارشناسی 4 سال می‌باشد.

برای مقطع کارشناسی ارشد دانشجو باید مدرک زبان با نمرۀ 6 آزمون آیلتس داشته باشد، البته بدون مدرک زبان نیز می‌تواند با شرکت در دوره‌های زبان دانشگاه، پذیرش دریافت کند. با توجه به تنوع رشته‌های دنشگاهی در این کشور در مقطع کارشناسی ارشد، حدود 30 درصد از دانشجویان دانشگاه‌های قبرس، دانشجوهای بین‌المللی هستند. کارشناسی ارشد حدود 2 سال طول کشیده و هزینۀ آن از 3 تا 13 هزار یورو متغیر است.

پذیرش در مقطع دکتری به دو صورت انجام می‌شود، راه اول این است که شخص هزینه‌های خود را پرداخت کند و راه دوم این است که با موافقت یک استاد راهنما از کشور قبرس، به‌صورت رایگان از تحصیل در این مقطع برخوردار شود. ارائۀ مدرک کارشناسی ارشد برای پذیرش دکتری لازم است.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟