Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مهاجرت تحصیلی به کشور نروژ

مهاجرت تحصیلی

نروژ از کشورهای واقع شده در شمال قارۀ اروپا و با سطح رفاه و امنیت بالاست. این کشور پیشرفته، با داشتن منابع مختلف مانند نفت و گاز و نرخ بیکاری پایین از مقاصد مناسب برای مهاجرت تحصیلی می‌باشد، تحصیل در این کشور در تمامی مقاطع رایگان است. مشکلاتی از قبیل تحمل شرایط آب و هوای سرد و سخت‌گیری‌های سفارت این کشور برای ویزا دادن به ایرانیان شرایط را برای دانشجویان ایرانی کمی سخت می‌کند.

دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی برای کشور نروژ با طیف وسیعی از رشته‌ها امکان‌پذیر است. با داشتن نمرۀ زبان آیلتس 6 و یا زبان نروژی با نمرۀ 3 امکان اخذ پذیرش برای دانشجو وجود دارد. در صورتی‌ که دانشجو مدرک زبان نروژی نداشته باشد می‌تواند در دورۀ یک سالۀ زبان این کشور شرکت کند و سپس وارد مقطع لیسانس شود. طول دورۀ این مقطع 3 ساله است. پس از گرفتن پذیرش از دانشگاه مقصد، دانشجو باید از سفارت این کشور ویزا بگیرد تا بتواند وارد خاک نروژ شود.

مقطع کارشناسی ارشد در این کشور نیز با تنوع رشته‌ای بالا پذیرای دانشجویان است، اما برای احتمال پذیرش بالاتر، لازم است تا دانشجو در رشته‌ای مرتبط با دورۀ کارشناسی خود ادامه تحصیل بدهد. طول دورۀ این مقطع بسته به نوع رشته می‌تواند 1 یا 2 ساله باشد. نمرۀ زبان قابل قبول برای کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 است و بیشتر رشته‌ها نیز به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند.

مقطع دکتری نیز در نروژ رایگان است و دانشجویان باید برای پذیرش ابتدا استاد راهنما پیدا کرده و پس از دریافت موافقت از ایشان، مدارک مورد نیاز و درخواستی دانشگاه از جمله مدرک نمره زبان آیلتس 7، رزومۀ قوی و مقالات و سابقۀ کاری مرتبط خود را برای دانشگاه بفرستند. طول این دوره از 3 تا 5 سال متغیر است.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟