زمان مطالعه: 4 دقیقه

ثبت شرکت در خارج از ایران همیشه برای ما ایرانیان فرصتی عالی به شمار می رود،به همین دلیل خیلی از هموطنان در کشورهای حوزه خلیج فارس (امارات و عمان و قطر و …) و همچنین ترکیه می نمایند ولی خیلی ها پارا فراتر گذاشته و جهت اقامت در اروپا راه ثبت شرکت در این قاره سبز را برگزیده اند.

مزایای ثبت شرکت در اروپا

 • فرصت های کاری و مهاجرتی

از مزیت های برجسته تاسیس شرکت در اروپا می توان به تسریع روند پروسه مهاجرت خود و اعضای خانواده اشاره کرد

 • ارتقاع کسب و کار و موقعیت تجاری

در صورتی که دارای کسب و کاری هستید و جهت ارتقاع و استفاده از فرصت های بیشتر جهت تجارت دنبال تاسیس شرکت در اروپا هستید کارشناسان ما بسته به موقعیت شما بهترین پشنهادات را به شما ارائه خواهند کرد.

 • استفاده از حساب های بین المللی
 • استفاده از تسهیلات بانکی در بلند مدت برای ارتقا بیزینس خود

شرایط لازم برای راه اندازی تجارت در اروپا

افراد غیر اروپایی که قصد تاسیس شرکت دراروپا را دارند ملزم به اخذ مجوز کاری یا هر نوع ویزای دیگری نمی باشند و تنها به مجوز اقامت کوتاه مدت در کشور مورد نظر برای راه اندازی کسب و کار خود  در آن نیاز دارند. این مجوز اقامت پس از گذشت چندین سال و با توجه به موفقیت فرد در تجارت، به بلند مدت تبدیل خواهد شد.

اگر درخواست اقامت شما با هدف راه اندازی شرکت یکسان باشد، قبل از هر چیز می بایست منافع اقتصادی هر کشور و دیگر عوامل مانند خود اشتغالی و فعالیت های اقتصادی که عوامل موثر در فرهنگ و اقتصاد کشور مقصد محسوب می شوند را در نظر بگیرید.

برخی از کشورها مقدار وجه مورد نیاز برای راه اندازی تجارت را در نظر می گیرند همچنین مقداری وجه اضافی برای حمایت خود و خانواده تان تا زمانی که تجارت شما سود آور است نیاز دارید

علاوه بر شرایط قانونی در نظر گرفته شده برای راه اندازی تجارت خارجیان خارج از منطقه اروپا، هر کشور قوانین و مقررات خاصی را برای اخذ مجوز تجارت، ثبت آن در نظر گرفته است. برای راه اندازی تجارت، شما ملزم به ثبت این تجارت توسط مقامات امنیتی و مامورین مالیاتی خواهید بود.

برخی از کشورها به حضور صاحبان تجارت برای عضویت در اتاق های بازرگانی یا دیگر سازمان های تجاری نیاز دارند. در بسیاری از کشور ها اتاق بازرگانی تنها یک موسسه قانونی محسوب نمی شود، بلکه اطلاعات مفید، مشاوره در خصوص تجارت، آموزش و حمایت های لازم و منابع برای راه اندازی تجارت را نیز در اختیار صاحبان مشاغل جدید قرار می دهند.

شرکت سهامی خاص: شرکتی است که سرمایه ی آن به سهام های متعدد تقسیم شده است.

شرکت  تضامنی : شرکت تضامنی شرکتی است که امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت محدود تشکیل می شود.

بررسی شرایط ثبت شرکت در کشورهای اروپایی

 

 • ثبت شرکت در بلژیک

افراد خارجی که قصد راه اندازی کسب و کار را دارند ملزم به اخذ کارت حرفه ای جهت انجام فعالیت های اقتصادی در بلژیک را دارند. شما بایستی میزان صلاحیت خود را اثبات نمایید این بسیار حائز اهمیت است که شما سرمایه کافی برای راه اندازی تجارت و حمایت از خود داشته باشید. جهت راه اندازی تجارت یا خود اشتغالی در بلژیک شما ملزم به ثبت نام در شرکت بانکو کارفور دس (BCE) که مکانی دولتی برای ثبت شرکت های کوچک و خود اشتغالی است،خواهید بود.

 

 • ثبت شرکت در دانمارک

خارجیان متعلق به بیرون از اروپا قادر به راه اندازی تجارت یا خود اشتغالی در دانمارک تحت شرایط خاصی خواهند بود. بنابراین منافع خاصی برای تجارت در دانمارک که مرتبط با راه اندازی تجارت در دانمارک باشد برای افراد در نظر گرفته شده است. لذا برای دسترسی به حمایت کافی جهت راه اندازی تجارت، افراد مستلزم به ارائه مدارک مربوطه می باشند. اگر شما به عنوان یک فرد خود اشتغال فعالیت می کنید به صورت عادی مجوز اقامت یک ساله برای گسترش فعالیت ها، به شما اعطا می گردد. لذا پس از دو سال اقامت، مجوز اقامت طولانی مدت به شما داده می شود.

 

 • ثبت شرکت در فرانسه

برای آسان تر شدن فرایند اخذ اقامت خارجیان خود اشتغال، دولت فرانسه فرصت ارائه مهارت و استعداد ها ( رقابت بخاطر مهارت و استعداد ) را به افراد داه است. فرصتی که افراد از طریق آن قادر به ارائه فرهنگ، دانش، هنر و مشارکت اقتصادی به کشور مقصد هستند. کارت مهارت و استعداد به افراد خود اشتغال خارج از اروپا امکان راه اندازی تجارت به عنوان یک فرد ماهر و با استعداد را می دهد لذا اگر شما در این مجموعه قرار دارید به پیشنهاد کاری نیازی ندارید.

 

 • ثبت شرکت در ایرلند

شما باید نسبت به اخذ مجوز کسب و کار در مجتمع عدالت، برابری و قانون اصلاحات اقدام نمایید. شما باید سطح مهارت خود را برای راه اندازی تجارت و ارائه طرح کسب و کار که توسط شرکت حسابرسی تایید می شود را اثبات نمایید.

 

 • شرایط ثبت شرکت آلمان

کسانی که قصد راه اندازی تجارت در آلمان را دارند قادر به اخذ مجوز اقامت با توجه به منافع اقتصادی و تقاضای منطقه ای خواهند بود. از این رو متقاضیان باید انتظار تاثیر مثبت اقتصادی و رشد اقتصادی تضمینی توسط مقامات را داشته باشند

 

 • تاسیس شرکت در هلند

مسئله خود اشتغالی و راه اندازی شرکت در هلند نیازی به اخذ مجوز کاری ندارد. اما در صورت قصد اقامت به عنوان یک فرد خود اشتغال افراد مستلزم به به اخذ این مجوز می باشند. بنابراین برای اخذ این مجوز شما میبایست همکاری خود با جامعه و یا اقتصاد هلند را اثبات نمایید.

 

 • تاسیس شرکت در اسپانیا

شهروندان کشور های خارج از اروپا، کسانی که قصد خود اشتغالی و راه اندازی تجارت در اسپانیا را دارند مستلزم دریافت کارت اقامت قبل از کار و زندگی در این کشور هستند. در خواست اقامت شما میبایست نشان دهنده داشتن سرمایه کافی برای شروع تجارت و حمایت خود شما باشد. لذا شما میبایست صلاحیت کافی برای انجام تجارت داشته باشید.

 

 • ثبت شرکت در سوئد

متقاضیانی که خارج از اروپا قرار دارند و قصد راه اندازی تجارت یا شراکت در فعالیت های تجاری سوئد را دارند باید نسبت به اخذ مجوز اقامت برای ماندن در سوئد اقدام نمایند. ناگفته نماند که تنها اخذ مجوز کاری در دیگر کشورهای اروپایی کفایت نمی کند و برای اخذ مجوز اقامت شما میبایست صاحب 50 درصد از این تجارت باشید. هم چنین شما می بایست اثبات کنید که این تجارت سود آور است و شما و خانواده تان را حمایت می کند و نشان دهید که فردی با تجربه هستید و برای راه اندازی تجارت صلاحیت کافی دارید و سرمایه کافی برای شروع تجارت در اختیار دارید

 

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *