زمان مطالعه: 3 دقیقه

چگونه یک حساب بانکی بلوکه شده در ترکیه باز کنیم؟

اگر شما یک دانشجوی بین المللی هستید که به دنبال تحصیل در ترکیه هستید، ممکن است از شما خواسته شده باشد که ثابت کنید که بودجه یا منابع مالی کافی برای حفظ زندگی خود در کشوری که در طول اقامت کوتاه مدت خود خواهید ماند، دارید. این نیز اغلب یک پیش نیاز برای دریافت ویزا، چه دانشجویی و چه غیر دانشجویی است.

یکی از راه هایی که می توانید نشان دهید که تمکن مالی لازم را دارید، از طریق یک حساب بانکی بلوکه شده است.

حساب بانکی بلوکه شده

در اینجا همه چیزهایی که باید در مورد حساب های مسدود شده بدانید و آنچه ممکن است برای باز کردن آن در ترکیه نیاز داشته باشید آورده شده است.

حساب بلوکه شده چیست؟

حساب بانکی بلوکه شده که در زبان آلمانی به آن Sperrkonto گفته می شود، نوع خاصی از حساب بانکی است که طبق قوانین مهاجرت برای دانشجویان بین المللی برای درخواست ویزا یا دریافت اجازه اقامت لازم است.

طبق قوانین آلمان، این حساب سپرده پولی را ذخیره می کند که دولت از دانشجویان خارجی می خواهد تا به عنوان مدرکی برای اثبات منابع مالی برای زندگی در کشور عمل کنند. مقدار پولی که توسط دولت تعیین می شود برای تامین هزینه های زندگی برای یک سال محاسبه می شود.

به طور مشابه، ترکیه نیز اخیراً رویه آلمانی یا تفسیر آن از آن را برای مجوزهای اقامت اتخاذ کرده است. (این هنوز یک الزام رسمی نیست، اما ممکن است برای مورد شما مفید باشد.) اگر سوالی دارید یا می خواهید با یک نماینده برای مشاوره کلی در مورد مهاجرت صحبت کنید، با ما تماس بگیرید .

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

از این رو، داشتن یک حساب بانکی بلوکه شده در ترکیه در صورتی که از شما خواسته شود مدرکی مبنی بر بودجه کافی برای اقامت کوتاه مدت یا بلندمدت خود ارائه دهید، می تواند مفید باشد.

منظور مقامات ترکیه از “تمکن مالی کافی” چیست؟

بر اساس محاسبات اولیه سال 2022، این مبلغ برای هر بزرگسال حدود 6500 لیره، 1.5 برابر حداقل دستمزد استاندارد ملی ترکیه (4300 لیره) برآورد می شود.

برای هر عضو اضافی در یک خانواده، این حداقل مستلزم یک ماه اضافی حداقل دستمزد (4300 لیره) است.

مثال: برای اجازه اقامت 12 ماهه ترکیه، یک فرد بزرگسال مجرد باید 78000 لیره (حدود 5310 دلار آمریکا) در حساب بانکی خود داشته باشد. یک زوج، به نوبه خود، باید حداقل 129600 لیر پول را نشان دهند. با داشتن فرزند به عنوان یک خانواده 3 نفره، یک زوج باید انتظار داشته باشند که حداقل 181200 لیره برای اثبات مالی داشته باشند.

بنابراین، برای دریافت مجوز اقامت ترکیه، متقاضی باید پول کافی داشته باشد تا ثابت کند می تواند زندگی و هزینه های خود را در ترکیه تامین کند. یک نفر به 6500 لیر، دو نفر حداقل 10800 لیر نیاز دارند در حالی که سه نفر از طریق درآمد معمولی به 15100 لیر در ماه نیاز دارند.

حداقل دستمزد رسمی برای سال 2022 خالص 4253 لیر (4 هزار و 253 لیر) است. موارد فوق فقط برای مثال و دادن یک تصویر از وضعیت کلی می باشد.

چگونه نشان دهید که بودجه کافی دارید

هنگام ارائه مدارک برای اثبات توانایی مالی برای زندگی در ترکیه، باید چند نکته مهم را به خاطر بسپارید.

اگر قصد دارید مدرکی مبنی بر وجود وجوه کافی از شغل فعلی یا بازنشستگی خود ارائه دهید، باید مستندات 3 ماه گذشته را نشان دهید.

اگر می‌خواهید مدرکی را از طریق کارت‌ های پس‌ انداز یا اعتباری خود ارسال کنید، باید مستندات 6 ماه گذشته را نشان دهید.

در حال حاضر، قانونی که اثبات نماید شما بودجه کافی برای اقامت خود دارید، یک فرم خود اظهاری است.

این اظهارات برای اکثر خارجی‌ ها نیازی به تأیید دفتر اسناد رسمی ندارد. می توانید آنها را دانلود و چاپ کنید همچنین می توانید یک حساب بانکی محلی یا بین المللی یا حساب کارت اعتباری را به عنوان مدرک نشان دهید.

 

نحوه افتتاح حساب بانکی در ترکیه

اگرچه داشتن حساب بانکی برای خارجی هایی که برای ویزا یا اجازه اقامت در ترکیه درخواست می کنند الزامی نیست، زیرا ممکن است در زمان ملاقات اجازه اقامت شما به صلاح دید افسر مهاجرت باشد، بهتر است برای ارائه مدارک اضافی آماده باشید.

افتتاح حساب بانکی ساده است و فقط به تعداد انگشت شماری مدارک نیاز دارید.

علاوه بر این، اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید برای مجوز اقامت ترکیه یا بیمه درمانی اقدام کنید، راهنمای اخذ ویزای ترکیه ما را بررسی کنید.

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *