زمان مطالعه: 8 دقیقه

راهنمای ضروری مهاجرت و زندگی در ترکیه

ما به شما جرات می دهیم که به کشوری مانند ترکیه که در میان تضادهای بسیار وجود دارد، فکر کنید.

اشتباه است که آن را صرفاً اروپایی، خاورمیانه یا آسیایی بنامیم. این کشور ادغام هر سه آنها است و  بهترین قسمت های هر کدام را در خود جای داده است.

ترکیه با مراکز خرید عظیم، کلیساهایقدیمی، و تفریحات شبانه رنگارنگ، غربی است که مهاجران اروپایی را به خود جلب می کند. اما با اعمال فرهنگی، مساجد، آداب و رسوم و سنت‌هایش که برای کسانی که سبک‌های زندگی پیرو سنت دارند، نیز شرقی است. این سرزمین تاریخی و چندفرهنگی از سه طرف توسط دریاها احاطه شده است.

تٌرکِیه، یا همانطور که اکنون ترکیه نامیده می شود (Turkey, or Türkiye)، یک پناهگاه واقعی برای مهاجران است.

ما به عنوان شرکت ایرکا مایگریت، یک شرکت مهاجرتی مدرن که به مهاجران خارجی کمک می کند تا در ترکیه اقامت کنند، این راهنمای جامع را در قالب پرسش و پاسخ آماده کرده ایم تا به شما کمک کند تا هر گونه علامت سوالی را که ممکن است در مورد مهاجرت به ترکیه و زندگی در ترکیه به عنوان یک مهاجر داشته باشید، پاسخ داده شود.

 

کشتی استانبول به ببک

ترکیه کشوری بسیار متنوع و منحصر به فرد است که تجربیات زیادی را ارائه می دهد. شاید بهترین مقصد تعطیلات تابستانی برای بسیاری از گردشگران اروپایی و خاورمیانه ای با سواحل طلایی و آب های کریستالی در مناطق جنوبی و غربی کشور باشد. با این حال، این بدان معنا نیست که کل کشور در تمام طول سال گرم است. به شرق ترکیه بروید و به سرعت متوجه خواهید شد که این کشور یک سرزمین عجایب زمستانی و خنک است.

ترکیه همچنین «مهد تمدن» است که در طول تاریخ خانه ده‌ ها ایالت و امپراطوری بوده است. غذاهای خوشمزه و متنوع ترکیه این سرزندگی را نشان می دهد. ترکیه همچنین به لطف مردم مهمان نوازش کشوری گرم، دوستانه و اجتماعی است.

چیزهای زیادی در مورد ترکیه وجود دارد که باید گفت، بنابراین، مقاله ما را در مورد سوالات رایج مهاجران و معرفی مختصری از ترکیه بررسی کنید.

آیا زندگی در ترکیه ایده خوبی است؟

زندگی در ترکیه، یا هر کشور دیگری در ابتدا خیلی راحت و قابل پذیرش نیست. سرمایه گذاری در خارج از منطقه آسایش خود و تبدیل شدن به یک مهاجر برای زندگی در خارج از کشور در برخی از زیباترین، منحصر به فردترین و هیجان انگیزترین کشورهای جهان، تجربه ای چالش برانگیز و در عین حال بسیار ارزشمند است. این یک ریسک بزرگ است.

زندگی در ترکیه ایده خوبی است اگر برای تجربه های جدید آماده هستید، از معاشرت لذت می برید و همیشه پیرو قوانین نیستید. اگر از غذاهای خوب لذت می برید، می خواهید در هر فصل فعالیت های متفاوتی را امتحان کنید، یا کشوری را انتخاب کردید که هزینه های زندگی در آن نسبت به اکثر کشورهای اروپایی بسیار ارزان تر است، ترکیه ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد.

همچنین بخوانید : هزینه زندگی در ترکیه

پل بسفر ترکیه

نکاتی که قبل از مهاجرت به ترکیه باید بدانید

نقل مکان آپارتمان ها تجربه دلهره آوری است ، چه رسد به کشور دیگری که ممکن است با آن آشنا نباشید. با این حال، با کمک مناسب و تحقیق کامل، دلیلی برای نگرانی نیست. قبل از نقل مکان به ترکیه، ممکن است بخواهید گزینه های خود را برای شغل، مراقبت های بهداشتی، تحصیل و موارد دیگر بررسی کنید

چک لیست قبل از مهاجرت به ترکیه :

  • قبل از حرکت به ترکیه
  • مدارک مورد نیاز برای سفر به ترکیه
  • لوازم ضروری در سفر به ترکیه
  • لباس های مناسب برای فصل تابستان و زمستان

مزایا و معایب زندگی در ترکیه

زندگی در هر کشوری مزایا و معایب خاص خود را دارد. با این حال، آنچه ممکن است برای یک فرد به عنوان مشکل و معضل به حساب آید، دیگری ممکن است به عنوان یک نعمت محسوب شود.

راهنمای مقدماتی ما در مورد آداب معاشرت در ترکیه ممکن است نقطه خوبی برای شروع باشد تا ببینیم آیا شما با آن سازگار هستید یا خیر.

در مورد زندگی در ترکیه، در اینجا چیزی است که مهاجران فکر می کنند برخی از بهترین و بدترین قسمت ها هستند.

معایب زندگی در ترکیه

یکی از جنبه هایی که بسیاری از مهاجران از زندگی در ترکیه شکایت دارند، زبان است. اگر چه در شهرهای بزرگتر و شهرهای توریستی احتمالاً فقط با زبان انگلیسی به خوبی کنار می آیید، اما برای داشتن یک تجربه جالب و خوب، باید سعی کنید تا آنجا که می توانید ترکی یاد بگیرید.

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

یکی دیگر از جنبه هایی که ممکن است به عنوان یک نقطه ضعف زندگی در ترکیه در سال های اخیر دیده شود، افزایش هزینه زندگی و تورم است که عمدتاً به دلیل کاهش ارزش لیر و همه گیری COVID-19 است. با این حال، هنوز هم یکی از ارزان‌ترین مکان‌ها برای زندگی در اروپا و اطراف آن با استاندارد زندگی نسبتاً بالایی است.

مزایای زندگی در ترکیه

لیست افرادی که برای زندگی در ترکیه روز به روز در حال افزایش است. هزینه های زندگی، که در مقایسه با بریتانیا، آلمان، اسپانیا و ایتالیا ارزان تر است، برای اروپایی ها یک طرفدار بزرگ است، در حالی که بسیاری از آمریکایی ها در مورد طرح مراقبت های بهداشتی جهانی دولت اظهار نگرانی می کنند.

یکی از اولین مزایایی که اکثر مردم به آن فکر می کنند آب و هوا است. ترکیه نه تنها هر چهار فصل را در طول سال تجربه می کند، بلکه سواحل جنوبی آن گرمتر از بقیه است، به این معنی که در طول سال آفتاب زیادی خواهید دید. اگر در اروپای شمالی محروم از آفتاب زندگی کرده اید، به خصوص در زمستان، این می تواند یک تغییر بسیار خوشایند باشد.

زیبایی های طبیعی آن متنوع است و در هر گوشه ای از کشور مناظر مختلفی را می توان کشف کرد. برای مثال، شرق برای اسکی و پیاده‌روی در کوهستان عالی است، شمال با جنگل‌های همیشه سبز خود کمپینگ‌ ها را جذب می‌کند و جنوب با سواحل مسحورکننده‌اش به همه سلام می‌کند.

غار کاپادوکیه

هزینه زندگی در ترکیه چقدر است؟

بیایید با اعداد واقعی صحبت کنیم. یکی از بزرگترین تصورات غلط مردم در مورد ترکیه این است که زندگی در آن گران است. اگرچه برای مثال زندگی در شهرهای بزرگی مانند استانبول در مقایسه با قونیه هزینه بیشتری دارد، اما هزینه های زندگی بسیار ارزان تر از شمال و جنوب کشورها اروپا است.

به مقالات ما در مورد هزینه های زندگی در شهرهای مختلف ترکیه در مقایسه با حداقل دستمزد دریافتی مراجعه کنید.

آیا کار در ترکیه آسان است؟

به طور خلاصه، همه چیز به انگیزه، صلاحیت‌های حرفه‌ای و بخشی که در آن کار می‌کنید بستگی دارد. برخی از مشاغل، مانند گردشگری، در مناطق خاصی از ترکیه برای بهترین و کامل‌ترین تعادل بین کار و زندگی و بازگشت حرفه‌ای بهترین هستند.

مقالات وبلاگ ما در مورد مهاجرت به ترکیه از طریق کار را ملاحظه کنید .

چگونه می توانم ویزا و اقامت ترکیه را دریافت کنم؟

از ویزای الکترونیکی ترکیه برای گردشگران گرفته تا ویزاهای دانشجویی، پژوهشی و کاری گرفته تا مجوزهای اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت برای افراد و مجوزهای اقامت خانوادگی، وبلاگ مهاجرت ما اینجاست تا شما را در این فرآیندها راهنمایی کند. با مدارک مناسب، گرفتن ویزا یا اقامت ترکیه آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست.

اگر می خواهید بدانید که چگونه می توانید برای اجازه اقامت ترکیه اقدام کنید یا مدارکی که برای اجازه اقامت طولانی مدت در ترکیه نیاز دارید، مقالات مرتبط ما را بررسی کنید.

همچنین، برای کسب اطلاعات بیشتر، حتما فرم مشاوره رایگان مهاجرت را تکمیل نمایید.

آیا می توانم به طور دائم در ترکیه بمانم و زندگی کنم؟

دلیلی وجود ندارد که نتوانید! تا زمانی که بتوانید قصد خود را برای اقامت در اینجا نشان دهید، الزامات قانونی را رعایت کنید و مدارک مالی برای ادامه زندگی خود به عنوان یک مهاجر داشته باشید، می توانید ترکیه را خانه دائمی خود کنید.

اگر به دنبال یک زندگی جدید در ترکیه هستید، به ایرکا مایگریت سربزنید. با ایرکا مایگریت به راحتی و بدون دردسر می توانید در ترکیه ساکن شوید.

آیا می توانم یک تجارت خارجی در ترکیه راه اندازی کنم؟

پاسخ ساده این است که بله، شما می توانید. با این حال، کارهایی وجود دارد که یک شهروند خارجی باید قبل از راه اندازی یک تجارت در ترکیه انجام دهد.

مقالات ما را در مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری بخوانید.

زندگی افراد فریلنسر که در سفر هستند در ترکیه چگونه است؟

تبدیل شدن به یک فریلنسر دیجیتال سیار در ترکیه آسان و مفید است. شما می توانید فرهنگ زیبایی را تجربه کنید، غذاهای خوشمزه را امتحان کنید، و مزایا و لذت پنهان سفر را پیدا و تجربه کنید، در حالی که از هر کجا که بخواهید کار می کنید. این یکی از بزرگترین مزیت ها فروش خدمات افراد فریلنسری که در سفر هستند در ترکیه است.

با درخواست برای وضعیت خوداشتغالی به عنوان یک فریلنسر دیجیتال سیار ، همچنین می توانید اطمینان حاصل کنید که یک کارمند قانونی هستید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که قبل از تبدیل شدن به یک فریلنسر دیجیتال سیار در ترکیه باید بدانید، با ایرکا مایگریت از طریق فرم مشاوره رایگان با ما در ارتباط باشید.فریلنسر ترکیه

 

آیا می توانم از مراقبت های بهداشتی ترکیه استفاده کنم؟

به غیر از خدمات اورژانسی که در بیمارستان های دولتی برای همه از جمله گردشگران رایگان است، برای ثبت نام در طرح مراقبت های بهداشتی عمومی دولت باید حداقل یک سال در ترکیه زندگی کرده باشید.

در اینجا در مورد حقوق خود برای مراقبت های بهداشتی در ترکیه به عنوان یک خارجی بیشتر بخوانید.

آیا در ترکیه به بیمه درمانی خصوصی نیاز دارم؟

بله و خیر، بستگی به شرایط خاص شما دارد. اما اگر تابعیت ترکیه را ندارید یا دارای یک بیماری مزمن هستید، داشتن بیمه درمانی خصوصی می‌تواند در هزینه‌های شما صرفه‌جویی کند و در عین حال به بهترین بیمارستان‌ها و خدمات بهداشتی درمانی ترکیه دسترسی داشته باشید.

آیا می توانم از گواهینامه رانندگی خارجی خود استفاده کنم؟

گواهینامه رانندگی ترکیه

بر خلاف انگلستان، در حال حاضر، ترکیه خارجی ها را ملزم نمی کند که بعد از یک سال از ابتدا در آزمون رانندگی ترکیه شرکت کنند. در عوض ترکیه به خارجی ها اجازه می دهد مجوز خود را به ترکیه تبدیل کنند.

اگر می خواهید خودروی خود را از خارج از کشور وارد کنید یا در حال خرید خودروی جدید در ترکیه هستید، تهیه بیمه نامه جامع نیز باید در اولویت شما باشد.

برای تمام نیازهای بیمه ای خود، از خودرو و مسافرت گرفته تا سلامت، حیوانات خانگی، خانه و موارد دیگر، با ما در ایرکامایگریت تماس بگیرید.

کلام آخر

خواه تابستان‌های خود را در ترکیه به‌عنوان یک گردشگر سپری کرده‌اید و به فکر مهاجرت دائمی به ترکیه بوده‌اید یا پس از یک سفر کوتاه مسحور فرهنگ و میراث تاریخی شده‌اید، یا به زندگی و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در بازار رو به رشد ترکیه فکر می‌کنید،ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم و شما را در تمام مدت راهنمایی کنیم.

زندگی در ترکیه ممکن است قدم بزرگی باشد اما جهشی است که پشیمان نخواهید شد.

برای راهنمایی های مفیدتر در مورد مسائل حقوقی، سفر و توصیه های مربوط به سبک زندگی، حتماً راهنمای اخذ ویزای ترکیه ما را بخوانید.

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *