Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

شرايط مهاجرت به مالزی

Malaysia

اخرین شرایط مهاجرت به مالزی

از مالزی به خاطر توسعة اقتصادی‌ و فرهنگ شرقِ آسیایی‌اش زیاد شنیده‌ایم. آیا شرایطِ كاری در مالزی را دارید؟ به نظر شما اقامت در مالزی چه مزیت‌هایی دارد؟ با ما همراه باشید تا خلاصه‌ای از شرایط مالزی برای اقامت مطلع شویم.

تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت
 

شرایط مهاجرت به مالزی از طریق کار

یكی از راه‌های اصلی مهاجرت به مالزی از طریق كار و مهارت است. حدود 2 میلیون نفر خارجی در مالزی مشغول به كار هستند. این نشان می‌دهد كه از این نظر به نیروی كار احتیاج هست. از طرفی دولت مالزی قصد دارد تا تمام نیروهای خود را از كارگران بومی تامین كند.

شركت‌های خصوصی می‌توانند ویزای اشتغال حرفه‌ای برای افراد خارجی صادر كنند. معمولا مدت اعتبار آن دو سال خواهد بود. همچنین امكان اخذ پست‌های حساس نظیر مدیریت شركت، تعیین سیاست و اهداف شركت و مسئولیت‌های اجرایی نظیر مدیریت پست‌های تخصصی برای نظارت بر كاركنان رده پایین وجود دارد.

پست‌های غیراجرایی با وجود مهارت‌های بالا، مثل طراحان لباس و مبلمان، جوشكار، گچبری، طراحی داخلی و مواردی از این قبیل را شامل می‌شود.

ویزای مرتبط Referred مالزی

نیروی كار می‌تواند از طریق مشاغل كارگری نیز اقدام كند. این مربوط به غیرمتخصصین و افراد نسبتا ماهر دارد. معمولا مدت اعتبار آن یكسال است. همچنین ویزای مرتبط Referred نیز قابل دریافت است كه با درخواست توسط كارفرما به اداره مهاجرت روند‌ِ آن آغاز می‌شود.

چطور ویزای تحصیلی مالزی بگیریم ؟

افراد زیادی هم هستند كه مالزی را به عنوان یكی از مقاصد خود برای تحصیل انتخاب می‌كنند. ویزای تحصیلی در حالت معمول 1 سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. شما حق كار دانشجویی را نخواهید داشت. البته با وجود امكان ارسال درخواست به اداره مهاجرت، می‌توان تحت شرایطی به صورت پاره‌وقت مشغول به كار شد.

انواع روش های مهاجرت به مالزی

امكان مهاجرت از طریق طرح‌های سرمایه‌گذاری،‌ ازدواج و تولد نیز ممكن است. با توجه به هزینه‌های زندگی و امكاناتی كه برای افراد متخصص وجود دارد، یكی از مقاصد مهاجرت به شمار می‌رود. با ایركا مایگریت از مجموعه هولدینگ ایركا در تماس باشید.

بیشتر درباره هلدینگ ایرکا بدانیم!

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران، ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم

IRCA Migrate

Immigration

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟