مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به کانادا

CANADA
canada dollar2

به علت همجوار بودن و شراکت اقتصادی کانادا با ایالات متحده، این کشور شاهد رشد موسسات اقتصادی بسیاری بوده است. از سویی دیگر، روشهای سرمایه‌گذاری استانی و فدرال متعددی در این کشور وجود دارد که توجه علاقه‌مندان به مهاجرت را به خود جلب نموده است.

روش سرمایه گذاری کانادا برای اقامت دائم

البته تنها برخی از روش های سرمایه‌گذاری منتج به کسب اقامت کانادا می‌شود؛ به عنوان مثال راه‌اندازی یک کسب و کار در این کشور و ارائه گزارش کار 18 ماهه به دولت و اثبات کردن سودآوری طرح اقتصادی می‌تواند به موفقیت در کسب اقامت دائم متقاضی منجر شود.

خرید ملک در کانادا برای اقامت مناسب است ؟

این در حالیست که خرید ملک در کانادا منجر به اقامت نخواهد شد و صرفا در برخی از استانها امکان خرید کامل عرصه و اعیان را خواهید داشت. از اینرو برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری باید به سراغ روشهایی مثل کارآفرینی و راه‌اندازی یک کسب و کار جدید و اشتغالزائی بروید.

انواع روش های سرمایه‌گذاری در کانادا 

روشهای سرمایه‌گذاری در کانادا به دور صورت فدرال و استانی است. در روش استانی، متقاضی باید بر اساس سیستم امتیازبندی استان مورد نظر امتیاز لازم را کسب کند.

به عنوان مثال در داخل شهر تورنتو به 800 هزار دلار به عنوان سرمایه و 600 هزار دلار برای سرمایه‌گذاری نیاز است (در خارج از شهر تورنتو این اعداد به ترتیب 400 هزار و 200 هزار دلار است)؛ متقاضی باید در ظرف 5 سال گذشته حداقل 2 سال سابقه مدیریتی داشته باشد؛ در این روش نیازی به مدرک تحصیلی نیست ولی داشتن آن امتیاز دارد؛ محدودیت سنی ندارد؛ و مدرک زبان (طبق استانداردهای کانادا) CLB 4 است.

مبلغ سرمایه‌ برای اقامت در کانادا ؟

مبلغ سرمایه‌گذاری برای شهرهای خیلی کوچک با جمعیت کم 300 هزار دلار (سرمایه) و 100 هزار دلار (سرمایه‌گذاری) است و به حداقل 3 سال سابقه مالکیت یا مدیریت مشاغل نیاز دارد.

سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی در کانادا چگونه است ؟

روش سرمایه‌گذاری از طریق کارآفرینی هم در تمام استانهای کانادا برای مهاجرت وجود دارد که محبوبترین آنها در استان بریتیش کلمبیا و روش سرمایه‌گذاری 200 هزار دلاری است که در این مطلب از موسسه مهاجرتی ایرکا به طور خلاصه به آن اشاره می‌کنیم.

در این روش تجربه کاری 20 امتیاز (سابقه کاری در 10 سال گذشته طبق توضیحات فوق) دارد.

در صورتی که بیش از یک سوم کسب و کار متعلق به شخص متقاضی باشد 4 امتیاز کسب خواهد کرد.

توان مالی (طبق توضیحات بالا) 12 امتیاز دارد.

در صورت استخدام حداقل یک شهروند یا فرد با اقامت دائم کانادا به متقاضی 20 امتیاز تعلق خواهد گرفت.

حداکثر امتیاز برای مناطقی که نیروی کار زیادی دارند و کسب و کار مشابه وجود نداشته باشد 12 امتیاز دارد.

قابلیت تطابق و سازگاری با فرهنگ کانادایی 32 امتیاز دارد.

ریسک پایداری کسب و کار بر اساس بیزینس پلن حداکثر 30 امتیاز خواهد داشت.

شباهت طرح پیشنهادی با کسب و کار قبل متقاضی 20 امتیاز دارد.

و کسب و کارهای نوآورانه که امکان پیشرفت و توسعه تولید، صادرات و تکنولوژی را فراهم بیاورند حداکثر 30 امتیاز خواهند داشت.

میزان حداکثر امتیاز از این جدول 200 امتیاز است. متقاضی باید مدارک پشتوانه مالی 600 هزار دلاری ارائه کند و 200 هزار دلار کانادا به شرکت خود انتقال دهد و دو سال سابقه در 3 سال گذشته داشته باشد.

یک روش 100 هزار دلاری آزمایشی نیز وجود دارد که فرد باید 300 هزار دلار پشتوانه مالی را اثبات نموده و 100 هزار دلار آن را برای کسب و کار و تجارت خود خرج کند، و همچنین 4 سال سابقه کار در 5 سال اخیر داشته باشد.