Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی

شرایط تحصیل در اتریش

شرایط و هزینه های تحصیل در اتریش

کشور اتریش یکی از کشورهای ثروتمند واقع در قارۀ اروپا می‌باشد و به‌علت رایگان بودن تحصیل در مقاطع دانشگاهی مختلف، مقصد مناسبی جهت مهاجرت برای بسیاری از دانشجویان می‌باشد.

هلدینگ ایرکا جهت راهنمایی دانشجویان برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های خارجی، سایت ایرکا مایگریت را طراحی کرده است که در آن متقاضیان می‌توانند جواب بسیاری از سوالات خود را دریافت کرده و برای پذیرش مشاوره بگیرند.

 

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

 

برای مثال در مقطع کارشناسی لازم است تا فرد علاوه بر مدرک دیپلم خود به‌همراه ریزنمرات، نامه‌ای که در آن بیان می‌کند که فرد متقاضی منع قانونی برای ادامۀ تحصیل در کشور خود ندارد نیز به دانشگاه مقصد ارائه کند.

از آن‌جایی که زبان رسمی کشور اتریش آلمانی است، دانشجو لازم است تا برای ادامۀ تحصیل در این کشور یا به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشد و یا مدرک قابل قبولی در زبان انگلیسی به دانشگاه ارائه کند زیرا تحصیل به یکی از این زبان‌ها در اتریش ممکن خواهد بود. در مقطع کارشناسی به‌طور معمول به دانشجو اجازه می‌دهند تا 10 ساعت در هفته ار کند و هزینه‌های زندگی خود را تامین نماید.

اخذ پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در اتریش

پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش بیش از بقیۀ مقاطع مورد توجه می‌باشد، برای پذیرش در این مقطع دانشجو باید علاوه بر داشتن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی، ریزنمرات و مدارک ترجمه شده از مقطع قبلی و نامۀ نشان دهندۀ این که دانشجو ممنوعیتی برای ادامۀ تحصیل در کشور خود ندارد را ارائه دهد.

پذیرش در مقطع دکتری در اتریش

مقطع دکتری به دلیل تحقیقاتی بودن دانشجو باید از قبل برای داشتن استاد راهنما اقدام کرده و موافقت او را دریافت نموده و سپس برای پذیرش در دانشگاه اقدام نماید، مدارک مورد نیاز در این مقطع نیز مانند مقاطع قبلی می‌باشد. بیشتر بورسیه‌ها و کمک‌هزینه‌های تحصیلی نیز به مقطع دکتری اختصاص می‌یابد.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟