مهاجرت به آمریکا از طریق کار

United States
IRCA Migrate 32

امریکا کشوری پهناور با فرصت‌های شغلی بسیار زیاد است و مهاجرت از طریق کار به این کشور بزرگ یکی از روش‌های متداول مهاجرت به امریکا است. انواع مختلف ویزای کاری امریکا وجود دارد که متقاضی متناسب با شرایط خود می‌تواند برای هر کدام از آن‌ها درخواست دهد. با توجه به تنوع روش‌های مهاجرت به امریکا از طریق کار، حتماً قبل از هر گونه اقدامی با کارشناسان و وکلای مهاجرت مشورت کنید تا بهترین روش مهاجرتی با توجه به شرایط خودتان را انتخاب کنید

هدف نهایی بسیاری از افرادی که برای اخذ ویزای کاری امریکا اقدام می‌کنند، اخذ گرین کارت امریکا است. همه‌ی روش‌های مهاجرت کاری به اخذ گرین کارت منتهی نمی‌شود و حتماً قبل از شروع فرآیند مهاجرت باید در مورد اینکه کدام روش را انتخاب کنید با یک وکیل و کارشناس مهاجرت مشورت کنید. در ادامه انواع ویزای کاری امریکا را معرفی می‌کنیم.

انواع ویزای کار آمریکا در سال 2022

 

  • ویزای EB3

معروف‌ترین ویزای کاری امریکا که نیاز به مدرک زبان، تحصیلات و سرمایه نداشته و فقط برای شغل‌های سطح پایین مانند نظافتچی، باغبانی و … صادر می‌شود.

  • ویزای H1

ویزای کاری یک ساله مختص افرادی که دارای مهارت خاصی هستند و به صورت تخصصی در آن مهارت آموزش دیده‌اند.

  • ویزای H1B

مشابه ویزای H1 است، با این تفاوت که در صورتی که متقاضی مدرک لیسانس با نمرات بالا داشته باشد، می‌تواند ویزای سه ساله بگیرد.

  • ویزای H2

این ویزا برای تخصص‌هایی است که امریکا به آن نیاز دارد و افراد متخصص آمریکایی کمی دارای این تخصص هستند.

  • ویزای H2B

مشابه ویزای H2B است، با این تفاوت که در صورت داشتن شرایطی خاص این ویزا که طول مدت آن از H2 بیشتر است به متقاضی ارائه می‌شود.

  • ویزای O1

این ویزا مخصوص افرادی که موفقیت‌های جهانی در رشته‌ای خاص دست پیدا کرده‌اند. برای مثال نفرات برتر المپیاد فیزیک، ریاضی و … و یا دارندگان مدال المپیک.

  • ویزای J1

این ویزا فقط برای شهروندان کشورهایی که با دولت امریکا تفاهم‌نامه‌ی تبادل نیروی کار امضا کرده باشند، قابل پیگیری است. بدیهی است شهروندان ایرانی برای استفاده از این ویزا نیاز به اخذ پاسپورت کشور ثالث مانند ترکیه را دارند.


برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه مهاجرتی ایرکا تماس بگیرید.