مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج

Hungary
IRCA 09

مهاجرت به مجارستان از طریق ازدواج یک فرد تبعه و شهروند این کشور مسیری پر فراز و نشیب است و بهتر است بگوییم که در صورتی که این ازدواج واقعی نباشد و فقط به قصد گرفتن اقامت باشد، خیلی روش موفقیت آمیزی نخواهد بود.

در مرحله‌ی اول شما باید مدارکی را فراهم کنید که نشان از رابطه‌ی طولانی مدت شما قبل از درخواست ویزا و واقعی بودن ازدواج شما باشد. در این مدارک باید رابطه‌ی عاطفی شما و همسرتان اثبات شود تا افسر پرونده بتواند از واقعی بودن ازدواج شما مطمئن شود. این مدارک طی چند مرحله توسط افسر پرونده بررسی می‌شود و در صورتی که تأیید شود، شما می‌توانید وارد مراحل بعدی پروسه‌ی مهاجرت شوید.

ازدواج صوری برای اخذ اقامت مجارستان؟؟!!

در نظر داشته باشید در صورتی که افسر پرونده متوجه صوری بودن ازدواج شما شود، پرونده‌ی مهاجرت شما بسته می‌شود و در صورتی که نتوانید ثابت کنید اشتباه کرده است، ممکن است برای همیشه از ورود به مجارستان منع شوید. پیشنهاد موسسه مهاجرتی ایرکا این است که از ازدواج صوری برای اخذ اقامت مجارستان جداً پرهیز کنید.

پس از اثبات واقعی بودن ازدواج همسر مجارستانی باید مدارکی دال بر تمکن مالی وی برای تأمین هزینه‌های همسر خارجی خود ارائه کند. در صورتی که فرد مجارستانی فاقد تمکن مالی لازم برای گذراندن هزینه‌های زندگی دو نفر به سبک زندگی استاندارد باشد، با ویزای همسر خارجی موافقت نخواهد شد. یکی از مهم ترین مدارکی که برای اثبات این تمکن مالی باید به سفارت ارائه شود مدارک مالی – شغلی همسر (مرد یا زن) مقیم مجارستان است. در واقع باید ثابت شود، این فرد دارای شغلی مناسب است تا بتواند هزینه‌های زندگی از جمله مسکن، خورد خوراک و رفت و آمد را در کشور مجارستان تأمین کند.