مهاجرت به مجارستان به روش اخذ ویزای کاری

Hungary
IRCA 03

مهاجرت به کشور مجارستان از طریق کار یکی از روش‌های مهاجرتی است که بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند در تلاش هستند که از این طریق به کشور مجارستان مهاجرت کنند. مهاجرت کاری به کشور مجارستان مانند هر روش مهاجرتی دیگری قواعد و مقررات خاص خود را دارد. اگر قصد مهاجرت به مجارستان را از طریق اخذ ویزای کاری دارید توصیه می‌کنیم مطالب این قسمت را با دقت بخوانید.

مهاجرت به کشور مجارستان به روش کاری و یا در واقع اخذ اقامت و یا ویزای کاری این کشور به این شکل است که فردی که داوطلب و مقتضایی مهاجرت به کشور مجارستان است  قبل از هر چیزی باید تمامی مدارک، سوابق کاری و رزومه کاری خود را به یکی از مؤسسات کاریابی در کشور مجارستان ارسال کند. در صورتی که فرد متقاضی سوابق کاری ارزشمندی داشته باشد که مورد نیاز و رضایت یک کارفرما باشد، این کارفرما می‌تواند شخص مورد نظر را برای کار به کشور مجارستان دعوت کند. بنابراین یکی از شروط اصلی و اساسی جهت مهاجرت به مجارستان از طریق اخذ ویزای کاری، داشتن یک دعوت نامه از سوی یک کارفرما در کشور مجارستان است.

مهم‌ترین عواملی که می‌تواند باعث شود بتوانید از یک کارفرما دعوت نامه کاری دریافت کنید و از این طریق بتوانید به کشور مجارستان مهاجرت کنید این است که دارای مدرک دانشگاهی و سابقه کار مناسب و مرتبط باشید. علاوه بر این تسلط به زبان انگلیسی و یا مجاری می‌تواند یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت شما در دریافت دعوت نامه کاری و در نتیجه مهاجرت کاری به کشور مجارستان باشد. نکته حائز اهمیت دیگری که به منظور اخذ ویزای کاری کشور مجارستان وجود دارد این است که برای شغلی که شما قصد تصدی آن را دارید هیچ شهروند مجارستانی و یا هیچ شهروندی که عضو اتحادیه اروپا باشد، درخواست نداده باشد. البته با توجه به نرخ کم بیکاری در کشور مجارستان که کمتر از 4 درصد است، اخذ ویزای کاری مجارستان در صورت داشتن سایر مؤلفه‌ها مانند تسلط به زبان‌های مجاری و انگلیسی دور از انتظار هم نیست.