Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مهاجرت تحصیلی به روسیه

مهاجرت تحصیلی

شرایط مهاجرت تحصیلی به روسیه

شرایط مهاجرت تحصیلی به روسیه

موضوع اصلی این مقاله پاسخ به سوال‌های مرتبط با مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه، شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های این کشور برای مقاطع مختلف تحصیلی و مواردی از این قبیل می‌باشد.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

هلدینگ ایرکا با طراحی سایت ایرکا مایگریت با همکاری مشاوران و وکلای مهاجرتی تا دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر شما در کنار و هم‌پای مخاطبان خود می‌باشد.

 

کشور روسیه واقع شده در شمال قارۀ آسیا، وسیع‌ترین کشور کرۀ زمین محسوب می‌شود. تنوع آب و هوا، طبیعت، حیوانات، گروه‌های قومی و زبان‌های مختلف، این کشور را به مقصد مهاجرتی جذابی برای دانشجویان بین‌المللی تبدیل می‌کند.

از نکات مثبت دیگر برای مهاجرت تحصیلی به روسیه بعد مسافت آن برای دانشجویان ایرانی می‌باشد، نزدیک بودن کشور مقصد برای بسیاری از مهاجران نکتۀ مهمی محسوب می‌شود.

اخذ پذیرش تحصیلی روسیه در مقطع کارشناسی

پذیرش در مقطع کارشناسی در روسیه با داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6 و یا دانستن زبان روسی به‌همراه مدرک دیپلم ممکن است. دانشجویان می‌توانند از دورۀ آموزش زبان روسی در حین تحصیل خود بهره‌مند شوند. مدت این دوره 4 ساله بوده و هزینۀ آن حدود 220 تا 240 هزار روبل در سال می‌باشد.

شرایط پذیرش در مقطع فوق لیسانس در روسیه

مقطع کارشناسی ارشد در این کشور هم به زبان انگلیسی و هم به زبان روسی ارائه می‌شود. دانشجویان می‌توانند با مدرک آیلتس 6 به بالا و مدرک کارشناسی در این دورۀ 2 ساله پذیرش بگیرند. در پایان دانشجو باید از پروژۀ خود دفاع کرده و پایان‌نامه ارائه دهد. هزینۀ تحصیل در این مقطع 13 هزار روبل برای دانشگاه‌های دولتی و 1.4 میلیون روبل برای دانشگاه‌های خصوصی می‌باشد.

نمرۀ آیلتس مورد نیاز دکتری برای تحصیل در روسیه

برای مقطع دکتری بورسیه‌های متنوعی به دانشجویان اهدا می‌شود. نمرۀ آیلتس مورد نیاز برای این مقطع 6.5 می‌باشد و لازم است متقاضی رزومۀ تحصیلی و سابقۀ کار خود را به دانشگاه ارائه دهد.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟