Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مهاجرت تحصیلی به چک

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به چک

موضوع مهاجرت از موضوعات داغ این روزها می‌باشد، اما همواره با سوال‌های متعددی همراه است. هلدینگ ایرکا برای پاسخ به سوالات مردم عزیز در زمینۀ مهاجرت، سایت ایرکا مایگریت را طراحی کرده است تا متقاضیان برای مهاجرت بتوانند از آخرین الزامات، شرایط و مدارک لازم آگاه شوند و تمهیدات لازم را بیندیشند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به چک

مهاجرت انواع مختلفی دارد که یکی از آسان‌ترین و پرمخاطب‌ترین آن‌ها مهاجرت تحصیلی می‌باشد. در این مقاله به شرایط لازم برای مهاجرت تحصیلی به چک در مقاطع مختلف آموزش عالی، پرداخته می‌شود.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

جمهوری چک واقع شده در مرکز قارۀ اروپا و عضو اتحادیۀ اروپا می‌باشد. امنیت بالا در این کشور به‌همراه کیفیت آموزشی خوب و هزینه‌های مقرون به‌صرفه، کشور چک را برای مهاجرت تحصیلی به‌عنوان مقصد، محبوب می‌کند. زبان رایج در این کشور چکی بوده اما دوره‌های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز برگزار می‌شود.

پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی در چک

تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان داخلی و خارجی امکان‌پذیر است. این دوره 3 تا 4 سال به طول می‌انجامد و در رشته‌های خاصی در دسترس است. دانشگاه‌ها شرایط مختلفی دارند و لازم است دانشجو قبل درخواست پذیرش از آن‌ها آگاه باشد. برای مثال برخی از دانشگاه‌ها برای اسکان دانشجویان خود خوابگاه ارائه می‌دهند و برخی دیگر خیر.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در چک

مقطع کارشناسی ارشد با توجه به نوع رشته، طول دوره‌های متفاوتی می‌تواند داشته باشد، برای برخی از رشته‌ها 1 تا 4 سال و برای برخی دیگر 4 تا 6 سال است. در پایان دوره با توجه به رشته دانشجو باید پایان‌نامه ارائه داده و از آن دفاع کند.

تحصیل دکتری در چک

پذیرش در مقطع دکتری همراه با هزینه‌های متفاوت از 100 تا 22000 دلار آمریکا می‌باشد. طول این دوره بین 3 تا 4 سال بوده و بیشتر کار پژوهشی و عملی خواهد بود.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟