Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

ویزای کار سوئیس

ویزای کار

شرایط مهاجرت کاری سوئیس

 شرایط مهاجرت کاری سوئیس

کشور سوئیس، از نظر مهاجران مقصدی محبوب، برای کار، تحصیل و زندگی است. در تعدادی از شهرهای بزرگ این کشور، کسب و کارها و موسسات جهانی در حوزه‌های مختلف، مانند بانکداری، داروسازی و غیره مشغول به فعالیت هستند. هلدینگ ایرکا با طراحی سایت ایرکا مایگریت سعی دارد مطالب مفیدی را در خصوص چگونگی اخذ ویزای کار برای کشور سوییس در اختیار شما عزیزان قرار دهد.

اخذ ویزای کار در کشور سوئیس، از سال 2015 با کاهش تعداد مجوزهای کار از جانب دولت این کشور، نسبت به قبل دشوار شده است.

در حقیقت سهمیه‌های مجوز کارهای طولانی‌مدت و کوتاه‌مدت به 1000 عدد، کاهش پیدا کرده است؛ علاوه بر آن، نظارت‌های دقیق‌تر و سخت‌گیرانه‌تری در قوانین مربوط به اخذ مجوز کار، اعمال می‌گردد.

با این حال در شرایط کنونی نیز، در صورتی که شرکت‌ها با کمبود متخصص صنایع مواجه شوند و افراد نیز دارای شرایط خاص آن‌ها باشند، دریافت ویزای کار امکان‌پذیر است و باید به این نکته اذعان داشت که کشور سوئیس همچنان یکی از بالاترین میزان مهاجرت‌ها را در اروپا داراست.

مهاجرت به این کشور پرطرفدار، برای شهروندان اتحادیۀ اروپا نسبت به کشورهای دیگر بسیار راحت‌تر است، زیرا آن‌ها می‌توانند با دریافت ویزا تا 90 روز در سوئیس اقامت داشته باشند و به دنبال کار بگردند، اما در مورد شهروندان سایر کشورها، مانند ایران، مجوز کار فقط برای افراد حرفه‌ای در مشاغل خود با تحصیلات عالی صادر می‌گردد. این امر نیز مستلزم دریافت پیشنهاد شغلی از جانب یک کارفرمای سوئیسی است. کارفرمای سوئیسی در صورتی می‌تواند یک شخص غیرسوییسی را استخدام کند که با مراجعه به ادارات محلی کانتون محل اقامت خود، برای این امر تاییدیه بگیرد و ثابت کند هیچ کسی در کشورهای اتحادیۀ اروپا برای شغل مورد نظر در دسترس نیست.

در صورت موفقیت در یافتن شغل با شرایط گفته شده، قرار ملاقاتی با مقامات مهاجرتی برای شخص متقاضی ترتیب داده می‌شود. در این ملاقات تمام مدارک مهاجرتی باید ارائه گردد و پس از آن در صورت تایید ویزای کاری صادر می‌شود.

راحت ترین ویزای کار را از کدام کشور میتوان اخذ کرد؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟