زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرایط و هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

سیستم آموزش و پرورش و همچنین دانشگاهی کانادا از نظر مدت زمان هر دوره تا حدود زیادی شبیه ایران است که در این مطلب موسسه مهاجرتی ایرکا به بررسی اجمالی آن می‌پردازیم. تحصیلات پیش از دانشگاه به مدت 12 سال، لیسانس 4 سال، فوق لیسانس 2 سال (و بعضا یک سال یا یک و نیم سال) و دکتری 3 تا 5 سال است.

شرایط تحصیل پیش از دانشگاه در کانادا و هزینه های آن

برای تحصیل پیش از دانشگاه، با توجه به اینکه هر فرد زیر 18 سال در کانادا باید قیم قانونی داشته باشد، بسیاری از ایرانیان فرزند خود را به مدارس شبانه‌روزی می‌سپارند. هزینه‌های تحصیل در مدرسه‌های شبانه‌روزی این کشور سالانه حدودا 25 هزار تا 80 هزار دلار کانادا است.

در نوع دیگری از اقامت تحصیلی برای افراد زیر 18 سال، فرزند شما در ساعات تحصیل در مدرسه حضور دارد و پس از تعطیل شدن مدرسه با یک خانواده کانادایی زندگی کرده و آنها محل خواب و اقامت و غذای وی را تامین می‌کنند.

پذیرش در مقطع کارشناسی در کانادا بدون کنکور

اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در کانادا بدون کنکور و بر طبق رزومه فرد به متقاضی اجازه ورود به دانشگاه داده می‌شود، اما بهتر است جهت داشتن یک رزومه قوی و اخذ پذیرش از دانشگاههای برتر این کشور، سال پیش دانشگاهی را در کانادا بگذراند.

در مورد مقطع کارشناسی ارشد، عملا تمام دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ایران مورد تایید دولت کانادا هم هستند.

بیشتر دانشگاههای برتر کانادا از متقاضی معدل بالای 70 درصد (در طول تحصیل یا در دو سال پایانی)، و همچنین نمره زبان حداقل 6 و نیم را درخواست می‌کنند که نمره هیچ اسکیلی نباید کمتر از 6 باشد (و یا حداقل تافل 100). البته در بسیاری از موارد، برای کسانی که کسر نمره زبان دارند امکان اخذ پذیرش مشروط و سپس گذراندن دوره زبان در دانشگاه مورد نظر وجود دارد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این کشور به طور متوسط سالانه 15 هزار دلار کانادا است.

شرایط پذیرش در مقطع دکتری در کانادا

و اما برای پذیرش در مقطع دکتری، متقاضی باید ابتدا یک استاد راهنما بگیرد و پس از تایید و پذیرش توسط استاد راهنما می‌تواند بقیه مراحل پذیرش را دنبال کند. تحصیل در این مقطع با دریافت بورسیه و fund همراه است و دانشجو مضاعف بر معافیت از پرداخت شهریه از استادش حقوق هم دریافت می‌کند.

به منظور دریافت ویزای تحصیلی، متقاضی باید پس از اخذ پذیرش از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه کند. پاسخ درخواست پس از حدود سه تا شش ماه در این سایت قابل رویت خواهد بود.

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *