زمان مطالعه: 8 دقیقه

جذب نیروی کاری در زمینه نگهداری سالمند و کودک در کانادا

در صورت عدم دسترسی  شهروندان کانادایی ، این خانواده ها می توانند یک نیروی مراقب خارجی برای مراقبت و پرستاری در یک خانه خصوصی به کودکان ، سالمندان یا افرادی که نیاز پزشکی مجاز دارند ، استخدام کنند.

بر اساس برنامه نیروی کار موقت خارجی (TFWP) ، خانواده ها می توانند مراقبان خارجی استخدام کنند.

شرایط پرستاری از سالمند در کانادا

 • کار به صورت تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) خواهد بود
 • وظیفه توافق شده در خانه خصوصی که مراقبت ارائه می شود ،انجام می شود

مطابق با شرایط تعیین شده توسط اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) / خدمات مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)

خانواده های کانادایی و یا کارفرمایان می توانند دو دسته از نیروهای کار خارجی را استخدام کنند که شامل :

 • مراقبان کودک(کودکان زیر 18 سال)

این دسته می تواند شامل موقعیت هایی مانند:

مراقبت از کودک ، مراقب زنده ، پرستار بچه (NOC 4411)

 • مراقبان افرادی که نیازهای پزشکی بالایی دارند

افراد مسن ، 65 سال یا بیشتر

 • افراد معلول ، یک بیماری مزمن

این دسته می تواند شامل موقعیت هایی مانند:

پرستار ثبت شده یا پرستار روانپزشکی ثبت شده (NOC 3012)

پرستار عملی مجاز (NOC 3233)

سرپرست معلولین ، پشتیبانی منزل ، مراقب شخصی (NOC 4412)

مراقبان خارجی که در کانادا کار می کنند ، ممکن است واجد شرایط اقامت دائم شوند ، مشروط بر اینکه شرایط IRCC را داشته باشند.

خانواده ها یا افرادی که به دنبال استخدام سرپرست خارجی برای تأمین مراقبت در منزل برای افرادی که نیاز به کمک پزشکی دارند ، از پرداخت هزینه پردازش LMIA معاف هستند.

خانواده ها یا افرادی که درآمد ناخالص سالانه آنها 150،000 دلار یا کمتر است و به دنبال استخدام یک مراقب خارجی برای تأمین مراقبت از کودک در خانه خود برای کودک زیر 13 سال هستند ، نیز مشمول معافیت هزینه پردازش می شوند.

در صورت بروز LMIA منفی ، یا اگر درخواست توسط کارفرما پس گرفته شود یا لغو شود ، از آنجا که هزینه کار فرآیند ارزیابی را شامل می شود و نه نتیجه ، هیچ گونه استرداد وجهی صورت نمی گیرد. علاوه بر این ، اگر در هنگام ارزیابی برنامه LMIA ، یک نیاز واقعی پیدا شود ، هزینه ای پس داده نمی شود.

مشاوره اخذ اقامت کانادا از طریق پرستار در منزل

بازپرداخت تنها درصورتی در دسترس خواهد بود که هزینه ای به اشتباه جمع شده باشد (به عنوان مثال ، مقدار هزینه نادرست پردازش شده است)

کارفرمایان باید آگاه باشند که سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) سیاستی را در نظر گرفته است که کارفرمایان و نمایندگان شخص ثالث را از بازیابی هزینه پردازش LMIA از کارگران موقت خارجی (TFW) منع می کند.

محدودیت زبان

یک عامل ارزیابی زبان مجزا به عنوان زیرمجموعه 203 (1.01) از مقررات حمایت از مهاجرت و پناهندگان (IRPR) معرفی شده است. در نتیجه ، انگلیسی و فرانسوی تنها زبانهایی هستند که می توانند به عنوان نیاز شغلی هم در برنامه های LMIA و هم در آگهی های شغلی کارفرمایان شناخته شوند ، مگر اینکه بتوانند اثبات کنند که زبان دیگری برای کار ضروری است. مهارت زبانی

کارفرمایان باید اطمینان حاصل کنند که نیروی مراقب استخدام شده می توند حداقل یک زبان رسمی کانادا (انگلیسی یا فرانسه) را صحبت کند ، بخواند و درک کند. مراقبان باید سطح تسلط داشته باشند که آنها را قادر به برقراری ارتباط موثر و مستقل در یک محیط بدون نظارت کند.

آموزش یا تجربه

کارفرمایان موظفند اطمینان حاصل کنند که TFW های استخدام شده از کلیه آموزش ها ، مدارک و تجربیات لازم برای انجام موفقیت آمیز و ایمن وظایف شغلی موقعیتی که در آن استخدام شده اند برخوردار هستند.

TFW های استخدام شده برای:

مشاغل با مهارت پایین ممکن است به مقدار معینی از تجربه ، نمایش کوتاه کار ، آموزش در محل کار یا عدم نیاز به آموزش رسمی نیاز داشته باشند. ومشاغل با مهارت بالاتر ممکن است به تحصیلات متوسطه (مثلاً تحصیلات دانشگاهی ، دیپلم دانشگاه) نیاز داشته باشند.

مشاغل تنظیم شده

کارفرمایانی که در مشاغل تنظیم شده در کانادا TFW استخدام می کنند باید اطمینان حاصل کنند که برای صدور گواهینامه ، ثبت نام یا مجوز TFW با نهاد نظارتی مناسب،هماهنگی صورت گرفته است. شغل “تنظیم شده” شغلی است که در آن یک نهاد حرفه ای یا نظارتی اختیار تعیین شرایط ورود و استانداردهای عملی را دارد که منجر به صدور گواهینامه ، ثبت نام یا مجوز می شود (به عنوان مثال پزشکان ، پرستاران ، با مجوز اجباری).

سازمان مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بررسی می کند که آیا TFW صلاحیت های لازم را برای انجام کار در کانادا قبل از صدور مجوز کار دارد یا خیر.

سازمان  IRCC  دو  راه برای اقامت دائم برای مراقبان ایجاد کرده است که عبارتند از:

 • مراقبت از کودکان
 • مراقبت از افراد با نیازهای پزشکی بالا

هر مسیر زبان و شرایط تحصیلات خاص خود را دارد

 

فرم درخواست مهاجرت کانادا از طریق پرستاری در منزل

چندین کارفرما

کارفرمایان خانگی خصوصی می توانند با یک کارفرمای دیگر (حداکثر 2 کارفرمای رسمی) شریک شوند تا مسئولیت استخدام یک مراقب در خانه را تقسیم کنند. به عنوان مثال ، دو نفر کودک بزرگسال ممکن است به عنوان کارفرمای مراقب یک والد ناتوان عمل کنند. در شرایطی که چندین کارفرما را شامل می شود ، فقط یک درخواست لازم است. با این حال هر دو کارفرما باید تمام شرایط برنامه را داشته باشند و کلیه اسناد را امضا کنند (به عنوان مثال ، برنامه ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) ، قرارداد کار ، فرم شرح اتاق خواب (در مورد یک مراقب زندگی می کنند اجباری).

شماره تجاری آژانس درآمد کانادا

افرادی که یک مراقب خارجی استخدام می کنند ، کارفرما محسوب می شوند و باید شماره تجاری (BN) خود را از آژانس درآمد کانادا (CRA) دریافت کنند

BN یک شناسه تجاری 15 رقمی است که CRA برای اهداف مالیاتی به کارفرمایی مستقر در کانادا اختصاص می دهد.

مالکان انحصاری ممکن است از BN موجود برای استخدام نیروی مراقب خارجی استفاده کنند. با این حال ، آنها باید مراقب خود را در یک حساب داخلی جدا از سایر فعالیت های تجاری خود استخدام کنند

سایر کارفرمایان برای استخدام یک مراقب خارجی نمی توانند از BN  یک شرکت موجود استفاده کنند ، در صورت داشتن آن آنها باید یک BN جداگانه برای هدف خاص استخدام سرپرست دریافت کنند

در مواردی که چندین کارفرما متقاضی استخدام سرپرست خارجی هستند ، فقط یک BN مورد نیاز است

سابقه اشتغال

طبق مفاد قانون بیمه اشتغال ، کلیه کارفرمایان موظفند در صورت وقفه درامد کارمند ، سابقه اشتغال (ROE) را ارائه دهند. این شرط اعم از اینکه کارمند کانادا باشد یا کارگر خارجی اعمال می شود. ROE ، که نشانگر دستمزد پرداخت شده و تعداد هفته های کار TFW است ، توسط نیروی کار خارجی به عنوان مدرک لازم برای صلاحیت و درخواست اقامت دائم مورد نیاز است. TFW ها همچنین برای درخواست مزایای بیمه اشتغال به ROE نیاز دارند.

 

اثبات نیاز به مراقبت از فرد

کارفرمایان باید اثبات کنند که آنها یا افراد وابسته به مراقبت نیاز دارند. اسنادی که باید همراه با فرم درخواست ارائه شود شامل اثبات یکی از موارد زیر است:

 • سن و فرزندپروری برای هر کودک زیر 18 سال
 • فرم طولانی شناسنامه
 • دستور فرزندخواندگی
 • سرپرستی رسمی
 • یادداشت دکتر پزشکی که بارداری و تاریخ تولد را تأیید می کند
 • سن برای هر سالمند ، 65 سال یا بالاتر (یکی از اسناد ذکر شده را ارائه دهید):

شناسنامه

گذرنامه

کارت شناسایی Security Old Age

 • ناتوانی ، بیماری مزمن یا فانی برای هر معلول ، بیمار مزمن یا فانی (1 اسناد ذکر شده را ارائه دهید):

برنامه تکمیل شده H – فرم معلولیت پزشکی ، بیماری مزمن یا بیماری فوری (EMP5600) ، امضا شده و توسط تاریخ پزشک و یا یادداشت پزشک مبنی بر اینکه بیمار دارای ناتوانی ، بیماری مزمن یا فانی است و نیاز به دسترسی به یک مراقب زنده دارد

توانایی مالی

برای استخدام یک مراقب خارجی در خانه ، کارفرمایان باید توانایی مالی خود را در پرداخت دستمزد مراقب نشان دهند. سرویس کانادا توانایی مالی کارفرما را با استفاده از LICO تولید شده توسط Statistics Canada ارزیابی خواهد کرد. برای ارزیابی توانایی مالی خود ، کارفرمایان باید بخش توانایی مالی فرم درخواست LMIA را تکمیل کنند. اگر کل مثبت باشد ، ممکن است کارفرما شرایط لازم مالی را برآورده کند.

به عنوان بخشی از این ارزیابی ، کارفرمایان باید کپی اطلاعیه ارزیابی خود (NOA) را از CRA همراه با درخواست LMIA خود ارائه دهند. اگر درخواست شما پس از تاریخ اول ژوئیه هر سال ارسال شود ، NOA ارسال شده باید از سال گذشته باشد. لطفا توجه داشته باشید که NOA ارسال شده از سال های گذشته پذیرفته نمی شود.

بیمه سلامت

کارفرمایان مراقبان خانگی با دستمزد پایین باید همیشه هزینه بیمه درمانی خصوصی TFW را پرداخت کنند. پوشش باید از زمان ورود TFW به کانادا آغاز شود تا زمانی که کارگر تحت پوشش برنامه بیمه سلامت قرار گیرد.

به هیچ وجه کارفرما نمی تواند هزینه های بیمه درمانی را از TFW دریافت کند.

امنیت محل کار

کارفرمایان همیشه باید اطمینان حاصل کنند که TFW هایی که می خواهند تحت برنامه TFW استخدام کنند از بیمه کننده ایمنی محل کار ، در مواردی که قانون لازم دارد ، تحت پوشش قرار می گیرند.

قرارداد استخدام

کلیه کارفرمایان مراقبان در خانه باید قرارداد کاری تهیه و امضا کنند. اگرچه کارفرمایان ملزم به استفاده از الگوی قرارداد ارائه نشده نیستند ، اما آنها باید اطمینان حاصل کنند که قرارداد استفاده شده حاوی کلیه اطلاعات و بندهای اجباری است.

برای مشاغل در استان کبک ، وزارت امور مهاجرت ، de Francisation et de l’Integration (MIFI) شرایط خاص خود را در مورد قرارداد کار بین کارفرما و کارگری که مراقبت در خانه را ارائه می دهد دارد.

در صورت اختلاف بین کارفرما و TFW ، قرارداد حل اختلافات را راهنمایی می کند. در مواردی که اختلاف بین دو طرف حل و فصل نشود ، کارفرما یا TFW می توانند با وزارت کار در استان قلمرو محل کار خود تماس گرفته و اعلام دعوی کنند.

ESDC خدمات کانادا هیچ اختیاری برای مداخله در روابط کارفرما و کارمند یا اجرای شرایط و ضوابط قرارداد ندارد.

اشخاص ثالث

کارفرمایان برای درخواست کارگر خارجی نیازی به استفاده از خدمات نماینده شخص ثالث ندارند. با این حال ، کارفرمایانی که استفاده از خدمات یک نفر از این افراد یا سازمان ها را انتخاب می کنند باید تمام هزینه های مرتبط با خدمات را پرداخت کنند و کلیه شرایط لازم را داشته باشند.

کار این نمایندگان یا همان اشخاص ثالث عبارتست از:

 • توضیح و ارائه مشاوره در مورد TFWP
 • تکمیل و ارسال فرم درخواست و کلیه مدارک مورد نیاز
 • برقراری ارتباط با ESDC

مراحل درخواست نماینده از طرف کارفرما

کارفرمایانی که مایل به استفاده از خدمات نماینده شخص ثالث هستند ، باید بخش مورد نظر فرم درخواست LMIA را تکمیل کنند چرا که این فرم قابل ویرایش نیست

نمایندگان پولی

افرادی که در ازای جبران خسارت (یا به عنوان مثال پول ، کالا یا خدمات) کارفرمایان را نمایندگی یا به آنها کمک می کنند ، باید طبق ماده 91 قانون حمایت از مهاجرت و پناهندگان (IRPA) مجاز باشند ، این بدان معنی است که آنها باید از اعضای خوبی برخوردار باشند:

 • یک جامعه حقوق استانی / سرزمینی کانادا ، یا یک دانشجوی دانشجویی تحت نظارت آن
 • دفاتر اسناد رسمی کبک
 • مشاوران مهاجرت شورای تنظیم مقررات کانادا (ICCRC)

کارفرمایان باید از مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بازدید کنند تا بررسی کنند که نماینده خاصی مجاز به نمایندگی آنها یا مشاوره مهاجرت است.

ESDC کانادا

حق تماس مستقیم با کارفرمایان در صورت نیاز به اطلاعات یا مستندات بیشتر را برای خود محفوظ می دارد

در اختلاف بین کارفرما و نماینده شخص ثالث واسطه نخواهد بود و همچنین شکایات را از طرف کارفرما به یک نهاد نظارتی ابلاغ نمی کند. کارفرمایانی که مایل به شکایت رسمی از نماینده خود هستند باید با نهاد نظارتی مناسب (به عنوان مثال ، انجمن حقوقی استان ، Chambre des notaires du Québec یا ICCR) تماس بگیرند.

 

کارفرمایان برای تعیین دستمزد غالب نیروی مراقب کودک و سالمند باید به متوسط ​​دستمزد منتشر شده در Job Bank مراجعه کنند.

لغو LMIA

لغو LMIA به معنای لغو تصمیم براساس اطلاعات جدید است که باعث تغییر نظر از مثبت به منفی می شود. اگر LMIA هنوز منقضی نشده باشد ، اجازه کار یا ویزای اقامت دائم توسط IRCC صادر نشده باشد ، و اگر یک یا چند مورد از شرایط زیر اعمال شود ، ممکن است لغو شود:

 • کارفرما اطلاعات نادرست یا گمراه کننده ای را ارائه داده است
 • پس از صدور LMIA مثبت ، حقایق یا اطلاعات جدیدی ارائه می شود که ارزیابی برنامه را تغییر داده و منجر به LMIA منفی می شود

LMIA منفی

اگر کارفرما تمام شرایط برنامه را برآورده نکند ، ESDC / Service Canada نامه منفی LMIA صادر می کند.

 

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *