زمان مطالعه: 5 دقیقه

صفر تا صد مراحل مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان

مهاجرت یکی از انتخاب هایی است افراد در طول زندگی خود بارها به آن فکر می کنند. اما مهمترین مانع پس از مسایل مالی، موضوع یادگیری زبان و داشتن مدرک زبان است. کانادا یکی از کشورهای مهاجرپذیر در دنیاست که برای باز کردن مرزهای خود به روی مهاجران اقدامات خلاقانه ای انجام می دهد. امکان مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان از جمله این موارد است. اگرچه مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان کمی پرهزینه است اما اگر در این زمینه مشکلی نداشته باشید می توانید به این گزینه فکر کنید.

آیا مهاجرت بدون مدرک زبان ممکن است؟

مهاجرت بدون مدرک زبان برای بسیاری از کسانی که دوست دارند به کشورهای خارجی مهاجرت کنند تقریبا شبیه به یک رویاست. چون دوگانه وضعیت مالی و زبان تنها راه ممکن برای رسیدن به این کشور است.  با این وجود کانادا شرایطی برای برخی مهاجران با شرایط خاص قائل شده تا بتوانند به این کشور بروند. اما انتخاب اینکه کدام روش مناسب شماست نیاز به مشاوره و تحقیق زیادی دارد.

روش های زیادی برای مهاجرت بدون زبان به کانادا وجود دارد که مهمترین آن ها عبارت است از:

1- مهاجرت کاری بدون نیاز به مدرک زبان

در این شرایط باید از یک کارفرما در کانادا دعوت به همکاری داشته باشید. در صورتی که بتوانید تا حدودی سطح زبان خود را که نشان دهنده کافی بودن در انجام وظایف شماست، کافی است.

2- مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان

این روش نیز اگرچه شرایطی خاصی دارد اما در مقایسه با سایر روش ها راحت تر و امکان پذیرتر است.

3- مهاجرت استانی به کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

در این روش فرد می تواند به جز کبک و نوناووت برای 11 استان کانادا درخواست بدهند. تجربه شغلی و حرفه ای فرد در کنار دعوتنامه یک کارفرمای بومی مسیر را برای مهاجرت شما هموار می کند.

4- مهاجرت PEQ بدون نیاز به مدرک زبان

این روش با هدف گذراندن دوره تحصیلی است. البه شما باید پس از فارغ التحصیلی برای داشتن مدرک زبان اقدام کنید.

5- ثبت نام در کلاس زبان

این روش نیز بسیار موثر است. شما می توانید برای آموزش زبان در مراکز آموزشی کانادا درخواست بدهید. با این نوع مهاجرت می توانید 3 سال مجوز کار نیز دریافت کنید.

6- سیستم اکسپرس اینتری بی نیاز از مدرک زبان

در این روش در صورتی که فرد تخصص مهارتی بالایی داشته باشد می تواند بدون نیاز به مدرک زبان امکان دریافت ویزا را داشته باشد.

7- مهاجرت 5 ساله با ویزای مالتیپل

برای این ویزا در صورتی که زمان کافی برای داشتن مدرک زبان ندارید از این طریق می توانید اقدام کنید.

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان در وهله باید دارای توجیه قابل قبول برای عدم دریافت آن است. پس از آن با داشتن شرایطی مانند گپ تحصیلی، سن بسیار پایین یا زیاد، شرایط مالی مناسب از جمله مواردی است امکان مهاجرت را تا جدی برای شما هموار می کند. در مجموع بهترین و مناسب ترین روش برای مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان راهکار مهاجرت تحصیلی است.  استفاده از این روش مهاجرت مزیت های زیادی برای فرد به همراه دارد از جمله اینکه:

 • هزینه کم دانشگاه های کانادا در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی
 • سطح علمی بالای دانشگاه های این کشور
 • امکان 20 ساعت کار با حقوق در هفته برای فرد با ویزای تحصیلی
 • امکان دریافت ویزا برای همسر فرد درخواست کننده به صورت تمام وقت
 • تحصیل رایگان فرزندان فرد متقاضی ویزا
 • داشتن امتیاز تحصیل در کانادا و شانس بیشتر برای کار در این کشور
 • داشتن مجوز کار پس از فارغ التحصیل
 • صدرو ویزای تحصیلی بدون نیاز به مدرک زبان بدون نیاز به سابقه ویزای شینگن و محدودیت سنی
 • امکان آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی در مراکز دولتی کانادا
 • صدور پاسپورت کانادایی برای فرزندان متولد کانادا
 • سریعترین روش صدور مهاجرت به کانادا

مراحل مهاجرت به کانادا بدون نیاز به مدرک زبان

مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان پیش از درخواست برای صدور ویزا نیازمند ترجمه رسمی مدارک تحصیلی، شغلی، فردی و مالی فرد است. این مدارک باید به صورت کامل به زبان رسمی کشور کانادا توسط یک دارالترجمه رسمی ترجمه شود.

ترجیحا باید همه مدارک حتی مدارک قرارداد بیمه را نیز ترجمه کنید. ترجمه کارت پایان خدمت و مدارک دیگر نیز برای آقایان ضروری است. داشتن این مدارک می تواند روند و ریسک ویزای بدون مدرک زبان را برای شما تسهیل کند.

نکته مهمی که برای مهاجرت به کانادا بدون مدرک زبان با هدف تحصیلی باید مورد توجه قرار گیرد، استفاده از کمک موسسه های وکالتی است که به شکل حرفه ای در این زمینه فعالیت دارند. برای این موضوع لازم است مراجل زیر طی شود:

 • عقد قرارداد با موسسه مشاوره مهاجرتی یا وکیل موسسه
 • ارائه مدارک لازم برای مهاجرت با هدف ترجمه و تدوین و تنظیم آن به شکل قابل قبول
 • ثبت نام برای مراکز دانشگاهی که امکان پذیرش بدون مدرک زبان دارند
 • ارائه مدارک لازم به سفارت و ارائه درخواست ویزا
 • انگشت نگاری در مراکز معتبر کانادا در کشورهای همسایه ایران
 • دریافت تاییدیه انگشت نگاری از سوی سفارت و انتظار شما برای نتیجه درخواست ویزا

جمع بندی

در صورتی که شما هم دوست دارید به کانادا مهاجرت کنید اما مدرک زبان ندارید، می توانید از روش های گفته شده با مشاوره کارشناسان مهاجرتی مناسب ترین روش را اقدام کنید. در نظر داشته باشید اگرچه این کشور شرایط مهاجرت بدون مدرک زبان را برای مهاجران فراهم کرده، اما از شما توقعات و تعهداتی را را انتظار دارد. که در صورت عدم توجه به آن ممکن است شرایط ویزا و مهاجرتی شما تحت الشعاع قرار گیرد.

از همین رو بهترین روش مهاجرتی را به شکلی انتخاب کنید که بتوانید به تعهدات و امور خواسته شده عمل کنید. این اقدام استرس زیادی برای شما به همراه نخواهد داشت. همانطور که گفته شد بهترین روش مهاجرتی بدون مدرک زبان روش دریافت ویزای تحصیلی است که هم فرد و هم همسر و فرزندان او را منتفع می کند. با این وجود لازم است موارد مختلفی را بررسی کنید تا در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *