زمان مطالعه: 5 دقیقه

قوانین و شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

 

مهاجرت با هر روشی که انجام شود، چالش‌های مخصوص خود را به همراه دارد. کسب اطلاعات کافی از افراد آگاه و مسلط به قوانین و شرایط کشور مقصد، باعث می‌شود تا بهتر تصمیم گرفته و با چالش‌های کمتری مواجه شوید.

کشور قبرس شمالی هم از این قاعده مستثنا نیست. برای مهاجرت به قبرس شمالی، روش‌های متفاوتی وجود دارد که یکی از این روش‌ها، سرمایه گذاری در قبرس شمالی است.

ممکن است به گوشتان خورده باشد که با خرید ملک در قبرس شمالی هم می‌توان اقامت این کشور را بدست آورد. بله. خرید ملک در سرزمین قبرس شمالی، یکی از روش‌های سرمایه گذاری در این کشور محسوب می‌شود.

تیم خبره‌ی شرکت زیتون با تسلط به قوانین و شرایط قبرس شمالی، در این مسیر تا رسیدن به موفقیت در کنار شما هستند.

 

درباره قبرس شمالی

کشور قبرس، سرزمینی گرم و مدیترانه‌ای در شرق دریای مدیترانه است. این کشور جزیره‌ای در شاه‌راه آبی میان سه قاره‌ی آفریقا، اروپا و آسیا قرار دارد.

از شمال در همسایگی کشور ترکیه و از جنوب با یونان دارای مرز آبی است. موقعیت قرارگیری این کشور به گونه‌ای است که طی سال‌های بسیار زیادی، مورد توجه و گزند حاکمان و قدرتمندان متعددی قرار گرفت. در نهایت آخرین صاحبان این سرزمین، ملکه الیزابت و امپراتوری بریتانیا بودند.

در همان زمان، پس از اینکه استقلال جمهوری قبرس به رسمیت شمرده شد، میان ساکنین این سرزمین اختلافات بالا گرفت. در نتیجه‌ی این اختلافات، جزیره‌یزیبای قبرس به دو بخش ترک نشین ( قبرس شمالی ) و یونانی نشین ( قبرس جنوبی ) تقسیم شد.

قبرس شمالی تحت قیومیت کشور ترکیه است. واحد پولی رایج در ای کشور، لیر ترکیه، زبان آن‌ها، ترکی استانبولی و اکثریت مردم قبرس شمالی، مسلمان هستند. اقتصاد کشور قبرس شمالی، بر پایه‌ی گردشگری و صنعت توریسم است.

همین موضوع و وجود سالانه بیش از یک میلیون گردشگر در این کشور، موجب شده تا زبان انگلیسی، جایگاه مخصوصی را به خود اختصاص دهد؛ تا جایی که برای برخی مشاغل، تسلط به زبان انگلیسی یکی از الزامات استخدام در نظر گرفته می‌شود.

گرچه درآمد و اکثرهزینه‌ها در قبرس شمالی ، با لیر ترکیه انجام می‌شود؛ اما برخی امور مانند پرداخت شهریه‌ی دانشگاه‌ها و یا خرید ملک در قبرس شمالی، با ارزهای دیگر مانند دلار، پوند و یورو انجام می‌شود.

وجود دانشگاه بین المللی در این کشور، یکی دیگر از دلایل محبوبیت قبرس شمالی در دنیا است. چراکه افراد با پرداخت هزینه‌ای بسیار پایین‌تر از کشورهای اروپایی و آمریکایی، می‌توانند در دانشگاه بین المللی قبرس شمالی تحصیل کنند.

 

سرمایه گذاری در قبرس شمالی

همانطور که گفتیم برای مهاجرت به قبرس شمالی، راه‌های متفاوتی وجود دارد. یکی از این راه‌ها، سرمایه گذاری در قبرس شمالی است. خرید ملک در قبرس شمالی، خرید اوراق بهادار و ثبت شرکت از جمله روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی است.

کشور قبرس شمالی دارای قوانین مدافع حقوق مهاجران است. به همین دلیل خرید ملک در قبرس شمالی فاقد مراحل پیچیده‌ی اداری است؛ اما در هر صورت شرایطی در این کشور وجود دارد که خاصِ قبرس شمالی است.

اگر برای سرمایه گذاری در قبرس شمالی از طریق خرید ملک در قبرس شمالی بی‌گدار به آب بزنید، ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید. به طور مثال انواع سند ملکی در این کشور موضوعی است که باید قبل از اقدام به سرمایه گذاری، از آن مطلع باشید.

کافیست با ما تماس بگیرید تا شرکت زیتون با تیم حرفه‌ای و مجرب خود، در تمام مراحل سرمایه گذاری، یاری رسان شما باشد.

خرید ملک در قبرس شمالی

یکی از محبوب‌ترین و بهترین روش‌های سرمایه گذاری در قبرس شمالی، خرید ملک در این سرزمین است. خخرید و فروش املاک و مستغلات در قبرس شمالی با واحد پولی پوند انگلستان انجام می‌شود.

پوند یکی از با ثبات‌ترین و ارزشمندترین ارزها در کل دنیا است. زیرا در برابر نوسانات بازار ارز و تورم، دچار افت ارزش نمی‌شود. همچنین با توجه به استقبال گردشگران و جهانگردان از مهاجرت به قبرس شمالی، هر ساله، تعداد تقاضا برای خرید مسکن بالاتر می‌رود.

افزایش قیمت ملک در کنارِ ثبات ارزش پوند، باعث این شده که خرید و فروش ملک، یک سرمایه گذاری سود آور در قبرس شمالی باشد.

برای خرید ملک در قبرس شمالی، الزامی به حضور فیزیکی شما در خاک این کشور وجود ندارد. بنابراین می‌توانید پس از خرید ملک در قبرس شمالی، آن را به صورت کوتاه یا بلند مدت اجاره داده و از طریق دریافت اجاره‌ی پوند، درآمدزایی ارزی برای خود داشته باشید.

رقابتی که میان شرکت‌های معتبر املاک در قبرس شمالی وجود دارد، باعث شده تا تنوع در تسهیلات خرید ملک در این کشور نیز بالا باشد. مهم‌ترین موردی که می‌توان به آن اشاره کرد، امکان خرید اقساطی ملک است.

به این صورت که شما با پرداخت حداقل 30 درصد از کل مبلغ ملک، صاحب ملک شناخته شده و می2توانید برای دریافت اقامت موقت خود و خانواده‌تان اقدام کنید.

سپس مابقی مبلغ ملک را در اقساط بلند مدت و بدون بهره پرداخت کنید. لازم به ذکر است که در پی قوانین حامی سرمایه گذاران خارجی در قبرس شمالی، پس از پرداخت اولیه‌ی شما، قرارداد بین شما و فروشنده در اداره‌ی ثبت اسناد، ثبت می‌شود.

بدین ترتیب امکان فروش یک واحد به چند نفر، وجود نخواهد داشت.

 

انواع سند ملکی در قبرس شمالی

اسناد املاک در قبرس شمالی به سه نوع کلی تقسیم می‌شود:

اسناد ترک

این نوع املاک، از ابتدا و قبل از جدایی دو قبرس، متعلق به ترک‌ها بوده است. با خرید املاکی با اسناد ترک، مالکیت تام آن به شما منتقل می‌شود. این اسناد دارای قابلیت موروثی هستند.

اسناد معاوضه

این نوع املاک قبل از جدایی دو قبرس، متعلق به یونانیان بوده است و در جریان جدا شدن قبرس شمالی و جنوبی، بین این دو کشور معاوضه شده است. این نوع املاک از لحاظ قانونی با املاک دارای اسناد ترک برابری می‌کند. دارای مالکیت تام و قابلیت موروثی است.

اسناد اجاره ( سرقفلی )

املاکی با اسناد اجاره، متعلق به دولت و یا اداره‌ی اوقاف قبرس شمالی هستند. امکان خرید این املاک وجود ندارد و شما می‌توانید به صورت 49 الی 99 ساله آن‌ها را از دولت و یا اداره‌ی اوقاف اجاره کنید.

معامله‌ی چنین املاکی به هیچ عنوان برای سکونت و استفاده شخصی توصیه نمی‌شود. بهتر است از این نوع املاک به منظور راه اندازی مراکز خرید، تفریحی و … استفاده شود.

در زمان ثبت معامله، در اداره‌ی ثبت احوال قبرس شمالی، صحت و نوع سند مورد معامله به اطلاع خریدار رسانده می‌شود.

با این همه، بهتر است قبل از هر گونه اقدامی با کارشناسان مسلط به امور خرید ملک در قبرس شمالی در شرکت زیتون مشورت کنید.

مزایای خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی و زندگی در این کشور زیبا، مزایایی دارد که بر کسی پوشیده نیست. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. اعطای سند تک برگ
 2. امنیت بالا
 3. نرخ مالیات اندک
 4. امکان خرید اقساطی ملک
 5. انجام معاملات ملکی با پوند انگلستان
 6. وجود ارزش افزوده‌ی ملک به میزان 15 تا 20 درصد به صورت سالانه
 7. آب و هوای معتدل و مدیترانه‌ای
 8. هزینه‌های اندک زندگی
 9. قیمت مناسب املاک نسبت به سایر کشورهای حوزه‌ی دریای مدیترانه
 10. وجود دانشگاه‌های بین المللی
 11. وجود موقعیت‌های شغلی مناسب برای مهاجران
 12. خونگرم و صمیمی بودن مردم بومی
 13. وجود طبیعت بکر

 

منبع: قوانین و شرایط خرید ملک در قبرس شمالی

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *