معرفی کشور کانادا

CANADA
IRCA Migrate 21

کانادا دومین کشور پهناور جهان است که در شمال قاره آمریکا واقع است و طولانی‌ترین مرز زمینی دنیا را با کشور ایالات متحده آمریکا دارد. کانادا از جمله مهاجرپذیرترین کشورهای دنیاست و مهاجران زیادی از جمله از ایران هر ساله به این کشور مهاجرت می‌کنند.

به علت سردسیر بودن این کشور بیشتر ساکنان آن در بخش جنوبی آن زندگی می‌کنند. پایتخت آن اتاوا است و تورنتو، مونترئال و ونکوور مهمترین شهرهای این کشور به شمار می‌روند. زبانهای انگلیسی و فرانسوی زبانهای رسمی کانادا هستند. کیفیت زندگی به قدری بالاست که یکی از ده کشور برتر جهان به شمار می‌رود که بالاترین شاخص رضایت از زندگی را دارند. هزینه‌های نظام سلامت این کشور از طریق مالیاتها و برای همه شهروندان تامین می‌شود. کانادا 10 استان و 3 قلمرو دارد که هر کدام اجازه قانونگذاری مستقل و قوانین خاص خود را دارند. از جمله مهمترین دلایل رغبت خیل عظیمی از مهاجران به کانادا می‌توان به این موارد اشاره کرد: وجود دانشگاههای باکیفیت، بالا بودن امنیت اجتماعی، نرخ بیکاری پایین و فرصتهای شغلی زیاد، و حمایت قابل توجه از کارآفرینی.

کانادا حدود 40 میلیون نفر جمعیت دارد، 67 درصد مردم آن مسیحی و 23 درصد بی‌دین هستند و مابقی آنها را سایر ادیان (از جمله اسلام: حدود 3 درصد) تشکیل می‌دهند. انگلیسی و فرانسوی دو زبان رسمی این کشور است. بیشتر ایرانیهای مهاجر در 3 شهر عمده این کشور یعنی ونکوور، تورنتو و مونترئال زندگی می‌کنند.

همچنین جهت اطلاع مخاطبان محترم موسسه مهاجرتی ایرکا لازم به ذکر است که حداقل دستمزد در استانهای مختلف این کشور متفاوت است به طوری که در استان یوکان (که کمترین سطح درآمد در این کشور را دارد) حداقل دستمزد ساعتی 13.71 دلار است و استان آلبرتا با حداقل 15 دلار بیشترین سطح درآمد این کشور را به خود اختصاص داده است.