مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

United States
IRCA 06

مهاجرت به امریکا از طریق تحصیل یکی از متداول‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور است به صورتی که حتی در دوره‌ی ریاست جمهوری ترامپ و وجود قانون محدودیت ویزا برای شهروندان ایرانی، همچنان امکان اخذ ویزای تحصیلی امریکا برای ایرانیان وجود داشت. یکی از مهم‌ترین شروط اخذ ویزای تحصیلی امریکا این است که بتوانید به افسر پرونده ثابت کنید پس از اتمام دوره‌ی تحصیل به کشورتان برمی‌گردید. برای اثبات این موضوع باید انگیزه نامه‌ی تحصیلی خود را با شرایط ویژه‌ای آماده کنید که نیاز به مشاوره با وکلای مجرب دارد.

یکی دیگر از شرایط اخذ ویزای تحصیلی امریکا قبولی در یکی از آزمون‌های SAT یا ACT است. در این آزمون‌ها دروس پایه مانند ریاضیات، روانشناسی و نحوه‌ی صحیح نگارش از شما آزمون گرفته می‌شود. به طور کلی 5 برنامه مهاجرت تحصیلی برای مهاجرت به امریکا وجود دارد که در ادامه هر یک را به صورت مختصر بررسی می‌کنیم.

 

1- بورسیه تحصیلی Hubert Humphery

این بورسیه برای تحصیل در مدت کمتر از یک سال اعطا می‌شد و بیشتر مربوط به فرصت‌های مطالعاتی است.

2- بورسیه تحصیلی  Full Bright

این بورسیه در مقطع کارشناسی به متقاضیان تحصیل در رشته‌های غیر پزشکی مانند مهندسی، هنر و علوم انسانی اعطا می‌شود.

3- بورسیه تحصیلی در دوره کارشناسی

به طور کلی مدت زمان دوره‌ی کارشناسی در امریکا 4 سال است ولی مبلغ بورسیه در مقطع کارشناسی برای هر دانشگاه و هر ایالت متفاوت است. برای اطلاع از شرایط هر دانشگاه و میزان بورسیه و شرایط اخذ بورسیه باید با وکلای متخصص در این زمینه مشورت کنید.

4- بورسیه تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد

مدت زمان تحصیل دوره‌ی کارشناسی ارشد در امریکا 2 سال است و مانند مقطع کارشناسی قانون خاصی برای بورسیه برای تمام دانشگاه‌ها وجود ندارد و قوانین اعطای بورسیه برای هر دانشگاه و هر ایالت متفاوت است.

5- بورسیه تحصیلی در دوره دکترا

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع دکترا کمی سخت‌تر از بقیه مقاطع است ولی در عین حال بورسیه‌ای که دانشجویان مقطع دکترا اعطا می‌شود، بیشترین مقدار را دارد. داشتن پایه‌ی علمی قوی، مدرک با معدل بالا و چاپ مقالات ISI از جمله شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه مهاجرتی ایرکا تماس بگیرید.