مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

United States
IRCA Migrate 09

مهاجرت به امریکا از طریق سرمایه گذاری راه‌های متفاوتی دارد که هر شخص متناسب با شرایط خود باید بهترین روش را انتخاب کند تا در این مسیر موفق شود.

 

1- ویزای EB5

این ویزا از سال 1990 اجرا می‌شود و هدف آن جذب سرمایه گذاری خارجی برای ایجاد شغل در امریکا است. در این برنامه شما باید با سرمایه گذاری و ثبت یک شرکت بتوانید حداقل 10 نیروی کار را به استخدام خود دربیاورید. حداقل مبلغ مورد نیاز در این طرح برای شهرهای کم جمعیت 900 هزار دلار و برای شهرهای پرجمعیت دو برابر این مقدار یعنی 1.8 میلیون دلار است. پس از اخذ این ویزا می‌توانید برای گرفتن گرین کارت و اقامت دائم اقدام کنید.

2- ویزای E1

این ویزا برای تاجرانی است که با شرکت‌های آمریکایی در حال مبادله کالا هستند. این افراد تا زمانی که در حال مبادله کالا هستند می‌توانند این ویزا را دریافت کنند. ارزش کالای مورد مبادله نباید کمتر از 100 هزار دلار باشد و همچنین کالا در لیست کالاهای غیر قانونی و یا غیر مجاز نباشد.

3- ویزای E2

اگر سرمایه شما کم است و امکان سرمایه گذاری با مبالغ بالا در امریکا را ندارید، ویزای E2 کمک زیادی به شما می‌کند. حداقل مبلغ لازم برای این ویزا 100 الی 150 هزار دلار است که با این مبلغ باید بتوانید یک کسب و کار را راه اندازی و یا خریداری کنید. خود شما باید در این کسب و کار فعال باشید و بر آن نظارت داشته باشید.

4- ویزای  L1

اگر شما صاحب یک کسب و کار بزرگ و فعال در ایران هستید، می‌توانید برای ایجاد یک شعبه جدید در امریکا اقدام کنید و اقامت این کشور را دریافت کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه مهاجرتی ایرکا تماس بگیرید.