مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی

United States
تصاویر.. پیرمرد 140 ساله عرب، 7 پادشاه را دیده است!

نکته‌ی مهم: قبل از مطالعه‌ی این بخش به اطلاع می‌رسانیم که مؤسسه‌ی مهاجرتی ایرکا هیچ گونه خدمات و مشاوره‌ای در مورد پناهندگی ارائه نمی‌دهد و این مطالب صرفاً برای بیشتر شدن اطلاعات خوانندگان و اطلاع رسانی در مورد این موضوع نگارش شده است. مؤسسه‌ی مهاجرتی ایرکا پیشنهاد می‌کند قبل از هرگونه اقدام در جهت پناهندگی از خطرات و شرایط این روش اطلاعات کافی را کسب کنید.

یکی از روش‌هایی بسیاری از افراد برای اخذ اقامت امریکا مطرح می‌کنند، پناهندگی است. قبل از شروع بحث و اینکه این روش تا چه اندازه مؤثر است، ابتدا تعریفی از پناهندگی ارائه می‌کنیم. بر اساس اصل کنوانسیون ژنو هرگاه شخصی در کشور خود به دلایل سیاسی، تبعیضات نژادی یا جنسیتی و گرایش‌های مذهبی خاص در خطر باشد، می‌تواند با ارائه‌ی درخواستی به کشورهایی که عضو کنوانسیون ژنو هستند، اعلام پناهندگی کند. برای اخذ پناهندگی باید به نحوی از کشور خارج شده و در یکی از کشورهای عضو کنوانسیون ژنو اعلام پناهندگی کنید. در نتیجه مد نظر داشته باشید که قبل از هر چیز باید بتوانید خود را به کشور امریکا برسانید که بدون ویزای این کشور این کار تقریباً غیر ممکن است.

شرایط کمپ‌ های پناهندگی

در نظر داشته باشید که شرایط احراز پناهندگی بسیار سخت و دشوار است و فرد متقاضی تا دریافت جواب باید ماه‌ها و حتی سال‎‌ها در کمپ‌های پناهندگی اقامت داشته باشد. شرایط پناهندگان در کمپ‌های پناهندگی معمولاً بسیار اسفبار و ناراحت کننده است و امکان سوء استفاده و کلاه برداری در این کمپ‌ها وجود دارد. به همین دلایل مؤسسه‌ی مهاجرتی ایرکا توصیه می‌کند تحت هیچ شرایطی از این روش برای اخذ ویزای امریکا استفاده نکنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه مهاجرتی ایرکا تماس بگیرید.