مهاجرت به امریکا از طریق ترکیه

United States

در برخی موارد به دلیل مناسبات سیاسی بین ایران و امریکا، امکان مهاجرت مستقیم از ایران به امریکا وجود ندارد. به همین دلیل بسیاری از متقاضیان مهاجرت به امریکا یک کشور واسطه را برای این کار انتخاب می‌کنند. یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت ایرانیان به امریکا، کشور ترکیه است.

در چند سال گذشته دولت ترامپ با وضع قانونی جدید، شهروندان ایران و چند کشور دیگر را برای مهاجرت به امریکا با محدودیت‌های زیادی مواجه کرد. به دلیل وجود این قانون صدور ویزا برای ایرانیان با مشکلات زیادی همراه بود. اغلب ویزاها رد می‌شد و تقریباً تنها به درخواست‌های ویزای تحصیلی پاسخ داده می‌شود. با توجه به شرایط فوق بسیاری از روش‌های مهاجرت به امریکا برای ایرانیان غیر قابل استفاده بود. به دلیل وجود این شرایط ایرانیان باید کشور سومی را انتخاب می‌کردند و با اخذ تابعیت آن کشور، برای اخذ ویزای امریکا اقدام می‌کردند. یکی از این کشورها ترکیه بود که با خرید ملک به راحتی به متقاضیان تابعیت این کشور را اعطا می‌کند.

برای اخذ تابعیت ترکیه باید یک ملک به ارزش 250.000 دلار امریکا و یا 22 میلیون لیر ترکیه، در این کشور خریداری کنید و پس از گذشت مدت زمان معین، شهروندی و پاسپورت ترکیه را دریافت کنید. پس از دریافت پاسپورت ترکیه می‌توانید تحت عنوان شهروند ترکیه به امریکا مهاجرت کنید. برای اخذ تابعیت ترکیه با خرید ملک متقاضی باید بیشتر از 18 سال سن داشته باشد.

البته در نظر داشته باشید که پس از انتخابات ریاست جمهوری و روی کار آمدن جو بایدن، این قانون لغو شد و اکنون ایرانیان می‌توانند به طور مستقیم برای اخذ ویزای امریکا از تمامی روش‌های موجود استفاده کنند. اما اگر به هر دلیل مناسبات بین ایران و امریکا به هم بخورد، قطعاً داشتن تابعیت ترکیه می‌تواند بهترین راه برای مهاجرت به امریکا باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه مهاجرتی ایرکا تماس بگیرید.

برای اخذ مشاوره مهاجرت فرم ثبت مشاوره را پر کنید