مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

Turkey
IRCA Migrate 09

بر اساس قوانین جدید ترکیه که از سال 2019 اجرائی شده است، سرمایه‌گذاران خارجی برای اخذ اقامت ترکیه باید مبلغی بین 250 هزار تا 500 هزار دلار در این کشور سرمایه‌گذاری کنند و از طریق این کار تابعیت ترکیه را برای خود و خانواده‌شان کسب نمایند.

علاوه بر مزیت کسب پاسپورت ترکیه، سرمایه‌گذاری در این کشور مزایای فراوانی نیز در پی دارد که در ادامه به مهمترین موارد آنها اشاره می‌کنیم:

1) ترکیه از زیرساختهای بسیارخوبی بهره‌مند است که سبب می‌شود سرمایه‌گذاری در این کشور سود مناسبی داشته باشد.

2) دولت این کشور به سرمایه‌گذاران خارجی حداقل مبلغ 500 میلیون لیر را به عنوان بازپرداخت مالیات می‌دهد. همچنین برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی، مالیات به 20% کاهش یافته و بعضا سرمایه‌گذاران خارجی از پرداخت مالیات معاف می‌شوند.  

3) توافقنامه ارتقاء و حفاظت از سرمایه و توافقنامه پیشگیری از دوگانه مالیاتی با هدف امنیت سرمایه‌گذاری ایرانی و جلوگیری از فساد بین ترکیه و ایران امضا شده است.

4) عضویت ترکیه در اتحادیه گمرک اروپا باعث رشد مداوم روابط تجاری این کشور شده است.

روشهای سرمایه‌گذاری در ترکیه از طریق موسسه مهاجرتی ایرکا:

1) از طریق خرید ملک: با حداقل 250 هزار دلار خرید ملک امکان اخذ تابعیت این کشور وجود دارد، که البته ملک خریداری شده به مدت 3 سال نباید فروخته شود. البته امکان سرمایه‌گذاری در برخی پروژه‌ها با 150 هزار دلار نیز وجود دارد. همچنین با خرید ملک با حداقل 60 هزار دلار امکان اخذ اقامت 3 ساله وجود خواهد داشت.

2) از طریق سپرده بانکی: با مبلغ حداقل 500 هزار دلار سپرده‌گذاری در بانکهای ترکیه (به مدت حداقل 3 سال) امکان اخذ اقامت این کشور از طریق موسسه مهاجرتی ایرکا وجود خواهد داشت.

3) از طریق خرید سهام: حداقل سرمایه در این روش هم حداقل 500 هزار دلار است و باید حداقل 3 سال حفظ شود.

4) از طریق خرید اوراق قرضه دولتی: در این روش نیز با حداقل 500 هزار دلار خرید اوراق قرضه و حفظ آن به مدت حداقل 3 سال امکان اخذ اقامت وجود دارد.

5) از طریق سرمایه‌گذاری در شرکتهای سرمایه‌گذار در املاک: باید حداقل 500 هزار دلار در شرکتهای فعال در زمینه املاک و مستغلات سرمایه‌گذاری شود.

6) از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت: کارفرمای خارجی می‌تواند با استخدام 50 شهروند ترکیه تابعیت این کشور را اخذ نماید. سرمایه اولیه لازم برای این کار حداقل 2600 دلار است.