مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

Hungary
IRCA 04

یکی از محبوب‌ترین روش‌های مهاجرت به مجارستان، اخذ ویزای تحصیلی است. به منظور دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کشور مجارستان قبل از هر چیزی باید در آزمون‌های ورودی مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌های این کشور حداقل نمره قبولی را کسب کنید. دانشگاه‌های کشور مجارستان از اعتبار، رتبه و جایگاه مناسب و ارزشمندی در میان دانشگاه‌های جهان برخوردار است.

لازم به توضیح است فارغ التحصیلانی که در کشور مجارستان در رشته‌هایی مانند دندان‌پزشکی، دامپزشکی و یا پزشکی فارغ التحصیل می‌شوند بدون نیاز به هر گونه همسان سازی می‌توانند در کشورهای عضو اتحادیه اروپا طبابت کنند.

در تمامی دوره های دانشگاهی و تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، تحصیل در دانشگاه و مؤسسات آموزشی کشور مجارستان امکان پذیر است. قبل از دریافت پذیرش در دانشگاه دلخواه خود باید به منظور دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان اقدام و درخواست نمایید.

اگرچه کشور مجارستان برخلاف کشورهایی مانند نروژ، اتریش و آلمان فاقد تحصیل رایگان است، با این وجود هزینه تحصیل در کشور مجارستان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار کم است. بسته به نوع رشته انتخابی و همچنین دوره تحصیلی مورد نظر، هزینه تحصیل در این کشور بین 7 تا 17 هزار دلار است.

بسته به این که در کدام مقطع و سطوح تحصیلی در دانشگاه‌های کشور مجارستان مشغول تحصیل هستید، اجازه و امتیاز کار در حین تحصیل را دارا هستید.

از محبوب‌ترین دوره های تحصیلی در کشور مجارستان می‌توان به دوره های زبان انگلیسی و یا آلمانی و همچنین دوره های پیش پزشکی اشاره کرد. بسیاری از افرادی که قصد اقامت در کشورهای اروپایی را دارند می‌توانند برای گذراندن این دوره‌ها درخواست دهند. با در نظر گیری این موضوع که مجارستان عضو اتحادیه اروپا و شنگن است، افرادی که موفق به اخذ ویزای مجارستان شوند می‌توانند در دیگر کشورهای اروپایی عضو شنگن نیز به جستجوی کار بپردازند.