مهاجرت به مجارستان از و شرایط عمومی آن

Hungary

مجارستانی کشوری واقع در اروپای مرکزی است که در سمت شمال خود با کشور اسلواکی، در سمت شمال شرقی با کشور اوکراین، از سوی شرق و البته جنوب شرقی با کشور رومانی هم مرز است. علاوه بر این کشور مجارستان از سوی جنوب با کشورهای صربستان و کراواسی و همچنین از سمت جنوب غربی با کشور اتریش مرز مشترک دارد.

موقعیت جغرافیایی کشور مجارستان به واسطه هم مرزی با تعداد نسبتاً زیادی کشور اروپایی و سایر ویژگی‌هایی نظیر اقتصاد و غیره سبب شده است که افراد زیادی تمایل داشته باشند به شکل‌های مختلفی تمایل داشته باشند که به اقامت این کشور را دریافت کنند. بعضی از داوطلبینی که تمایل به مهاجرت به قصد کار یا تحصیل در کشورهای اتریش و یا آلمان را دارند با اخذ و پذیرش دوره‌های آموزش زبان در مجارستان، اقامت کشور مجارستان را دریافت کنند و ضمن ارتقای سطوح مهارت‌های زبان انگلیسی و یا آلمانی خود، در گام دوم به جستجوی اخذ اقامت تحصیلی و یا جستجوی کار در کشور اتریش و یا آلمان بپردازند. یکی از دوره‌های تحصیلی محبوب در کشور مجارستان، دوره‌های پیش پزشکی است. دوره‌های پیش پزشکی در کشور مجارستان عموماً هزینه کمی دارند به همین دلیل در میان افرادی که علاقه‌مند به ادامه تحصیل در رشته‌های پزشکی هستند می‌تواند گزینه بسیار مناسب و جذابی باشد.

اقتصاد کشور مجارستان بر اساس آمارهای اعلامی از سوی صندوق بین المللی پول در میان 191 کشور جهان در رتبه 51 قرار دارد. نتایج این آمار بر اساس میزان تولید ناخالص داخلی کشورها است. کشور مجارستان به عنوان یکی از اعضای سازمانی شناخته شده؛ معروف به سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، یکی از کشورهای پردرآمد جهان است. کشور مجارستان دارای استاندارد بالایی از زندگی است.

جمعیت کشور مجارستان در حدود نه میلیون و هفت‌صد هزار نفر تقریب زده می‌شود. مساحت کشور مجارستان اندکی بیشتر از 93 هزار کیلومتر مربع و زبان مردم این کشور نیز مجارستانی است. پایتخت کشور مجارستان بوداپست و واحد پولی این کشور فورینت است.