مهاجرت به مجارستان و قوانین اخذ تابعیت

Hungary

کشور مجارستان به دلیل هزینه‌های پایین زندگی یکی از انتخاب‌های اصلی ایرانیان برای مهاجرت به اروپا است. بسیاری از دانشجویان و افرادی که به دنبال کار و تحصیل در کشورهای پر هزینه مانند آلمان، اتریش و سوئیس هستند، ابتدا به مجارستان مهاجرت می‌کنند تا با گذراندن دوره‌های پیش نیاز با هزینه‌ی کمتر در این کشور، شانس موفقیت خود را افزایش دهند.

علاوه بر این کشور مجارستان از نظر اقتصادی در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد. بر اساس آمار سازمان جهانی صندوق پول رتبه‌ی اقتصاد مجارستان در میان 191 کشور جهان، 51 است که جایگاه مناسبی است. کشور مجارستان به دلیل رونق صنعت گردشگری در حال پیشرفت سریع اقتصادی است و زندگی و سرمایه گذاری در این کشور آینده‌ی مطلوبی در پیش خواهد داشت.

بیشترین درخواست‌های مهاجرت به مجارستان، از طریق تحصیلی انجام می‌شود و پرطرفدارترین رشته‌ها پزشکی، دامپزشکی و دندان پزشکی هستند. بهتر است بدانید که فارغ التحصیلان رشته‌های پزشکی، دامپزشکی و دندان پزشکی از دانشگاه‌های مجارستان اجازه‌ی کار در تمام اتحادیه‌ی اروپا را خواهند داشت. تحصیل در رشته‌های دیگر در مجارستان امکان پذیر است و متقاضیان می‌توانند در رشته‌ی تحصیلی دلخواه خود در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکترا تحصیل کنند. 

البته در نظر داشته باشید که تحصیل در مجارستان به شما تابعیت این کشور را نمی‌دهد و شما فقط می‌توانید اقامت موقت مجارستان تا پایان دوره‌ی تحصیلی را داشته باشید. هرچند در فرآیند اخذ تابعیت فارغ التحصیل بودن از دانشگاه‌های مجارستان یک امتیاز محسوب می‌شود.

قوانین اخذ تابعیت مجارستان بسیار گسترده است و برای افراد با شرایط مختلف، متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین اخذ تابعیت با توجه به شرایط شخصی شما، با وکیلان مهاجرت موسسه مهاجرتی ایرکا تماس بگیرید.