مهاجرت به مجارستان و هزینه‌های زندگی در مجارستان

Hungary

مجارستان یکی از ارزان‌ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت و زندگی است چرا که هزینه‌های اجاره مسکن، خورد و خوراک و همچنین حمل و نقل در این کشور منطقی‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است. در حقیقت می‌توان مجارستان را ارزان‌ترین کشور عضو شنگن دانست که می‌توان به آن مهاجرت کرد. کم بودن هزینه‌های مهاجرت به مجارستان فقط شامل هزینه‌های زندگی در این کشور نمی‌شود، بلکه شهریه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور نیز پایین‌تر از سایر کشورهای اروپایی است. کم بودن هزینه‌های تحصیل در مجارستان باعث شده است که این کشور هر ساله پذیرای تعداد زیادی دانشجوی بین المللی از سراسر جهان باشد.

اگر قصد مهاجرت به کشورهای دیگر عضو شنگن مانند آلمان، اتریش و سوئیس را دارید، مجارستان کشور مناسبی برای شروع مسیر مهاجرت است. به دلیل کم بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی در این کشور پیشنهاد موسسه مهاجرتی ایرکا این است که ابتدا برای گذراندن دوره‌های پیش نیاز زبان به مجارستان مهاجرت کنید و سپس برای مقصد نهایی خود اقدام کنید. علاوه بر کم بودن هزینه‌های زندگی در مجارستان، اخذ ویزای تحصیلی از مجارستان احتمال موفقیت بیشتری نسبت به سایر کشورهای شنگن دارد.

به طور کلی هزینه‌های زندگی در مجارستان شامل خوراک، پوشاک، اجاره مسکن، هزینه‌های مربوط به انرژی، حمل و نقل و هزینه‌های درمانی است. هرچند که نمی‌توان به طور کلی هزینه‌ای دقیق برای زندگی یک فرد در مجارستان در نظر گرفت چرا که هزینه‌های زندگی هر فرد متناسب با الگوی زندگی او متفاوت است، اما به صورت میانگین هزینه‌های فوق در مجارستان به شرح زیر است.

هزینه‌ی اجاره‌ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر ماهیانه 400 یورو و در شهرهای کوچک و خارج از شهر به طور متوسط ماهیانه 280 یورو است. برای یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر باید ماهیانه 700 یورو و در شهرهای کوچک و خارج از شهر باید 500 یورو پرداخت کنید.

هزینه‌های زندگی در مجارستان به جز هزینه‌ی اجاره، حدوداً 600 یورو در ماه برای یک نفر و برای یک خانواده دو نفره 1000 یورو در ماه است.