مهاجرت به کانادا از طریق تولد فرزند

CANADA
IRCA 20

کانادا کشورها بر اساس پذیرش یا عدم پذیرش تابعیت فرزند متولد شده در خاک خود به دو نوع سیستم خاک و خون تقسیم می‌شوند. در کشورهایی که سیستم خاک بر آنها حاکم است به فرزند تابعیت و پاسپورت تعلق می‌گیرد. کانادا از جمله این کشورها است. این قانون حتی شامل افرادی که در قلمرو آبی و یا هوایی این کشور متولد شوند نیز می‌شود.

البته این اعطای تابعیت شامل حال پدر و مادر وی نخواهد شد. اما داشتن فرزند کانادایی به شکلی دیگر هم می‌تواند تاثیرگذار باشد. اگر فرزند یک فرد کانادایی و سن او بیش از 18 سال باشد، در صورت داشتن امکانات مالی می‌تواند اسپانسر والدین خود شود تا آنها به روش خویشاوندی به کانادا مهاجرت کنند.

یک مادر باردار می‌تواند با ویزای توریستی وارد کانادا شده و فرزند خود را در این کشور به دنیا بیاورد، البته باید توجه داشت که مدت ویزای توریستی محدود است و شخص فقط 6 ماه می‎تواند در کانادا باشد، از اینرو والدین باید زمان ورود خود را با زمان تولد فرزندشان و مراحل برای اخذ شناسنامه و پاسپورت این کشور هماهنگ کنند. همچنین از آنجا که سفر به کانادا مسیری طولانی دارد، چنانچه مادر در ماههای پایانی بارداری قصد سفر و کسب ویزای توریستی را داشته باشد احتمال دارد که نسبت به ورود زن باردار به کانادا سختگیری شود و به وی ویزا یا اجازه سفر داده نشود. از اینرو بهتر است قبل از اقدام، با افراد مجرب مشورت شود.

پس از ورود مادر به کانادا، از آنجا که وی تابعیت و اقامت کانادا را ندارد دولت این کشور هزینه‌های زایمان را از وی اخذ خواهد کرد، که این هزینه‌ها و ارائه خدمات و حتی شرایط گرفتن شناسنامه برای نوزاد در مناطق مختلف کانادا متفاوت است و شما می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای موسسه مهاجرتی ایرکا در اینباره بهره‌مند شوید.

هزینه‌های زایمان بدون بیمه از این قرار است: هر جلسه ویزیت قبل از تولد: 100 تا 150 دلار کانادا؛ غربالگری قبل از زایمان: 300 تا 500 دلار کانادا؛ زایمان طبیعی: 8000 تا 10000 دلار کانادا؛ زایمان سزارین: 10000 تا 12000 دلار کانادا.

در استان انتاریو والدین مکلفند که تا یک ماه پس از تولد برای اخذ شناسنامه فرزندشان اقدام کنند.