زمان مطالعه: 5 دقیقه

با مهارت لوله کشی به کانادا مهاجرت کنید

هرگز زمانی بهتر از اکنون برای استفاده از فرصت برای نقل مکان به کانادا به عنوان لوله کش وجود نداشته است. مسائل مربوط به کمبود نیروی کار مداوم در این کشور در بخش مشاغل ماهر نیز رایج است. به عنوان یک راه حل، دولت کانادا خود را متعهد به جذب هر چه بیشتر کارگران ماهر کرده است و لوله کش ها در صدر لیست کارگران قرار دارند.

آیا برای کشف مسیرهای مهاجرتی که می توانید برای مهاجرت به کانادا به عنوان لوله کش از آنها استفاده کنید، آماده هستید؟ پنج مرحله را که می توانید برای مهاجرت به کانادا به عنوان لوله کش دنبال کنید، کشف کنید!

5 مرحله برای مهاجرت به کانادا به عنوان لوله کش

مهاجرت به کانادا به عنوان لوله کش می تواند پیچیده و طاقت فرسا باشد. به عنوان یک راهنمای مفید، در اینجا پنج مرحله برای مهاجرت به کانادا به عنوان لوله کش آورده شده است.

مرحله 1: واجد شرایط بودن خود را برای درخواست بررسی کنید

قبل از شروع فرآیند مهاجرت، تعیین اینکه آیا معیارهای واجد شرایط بودن کانادا را دارید یا خیر، بسیار مهم است. برای ارزیابی اینکه آیا واجد شرایط درخواست هستید یا نه، عواملی مانند:

 • سن
  شما باید حداقل 18 سال داشته باشید
 • سطح تحصیلات
  شما به دیپلم متوسطه / دبیرستان با آموزش حرفه ای یا حین کار در حرفه خود به عنوان لوله کش نیاز دارید.
 • تجربه کاری
  شما به حداقل دو سال سابقه کار تمام وقت نیاز دارید
 • تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسوی
  برای لوله کش، به عنوان یک تجارت ماهر، معیار زبان کانادایی (CLB) یا Niveaux de compétence linguistique canadiens (NCLC) سطح 4 است.
 • پذیرش در کانادا
  شما این را با گذراندن بررسی های سوابق پزشکی و کیفری نشان می دهید.
  توانایی سازگاری با شیوه زندگی کانادایی

شما می توانید از تیم مهاجرتی ایرکامایگریت برای محاسبه امتیازات سیستم رتبه بندی جامع (CRS) خود و ارزیابی واجد شرایط بودن خود برای مهاجرت به کانادا به عنوان لوله کش استفاده کنید.

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

 

مرحله 2: کد NOC لوله کش را پیدا کنید

هنگامی که واجد شرایط بودن خود را برای درخواست تأیید کردید، باید کد طبقه بندی ملی شغلی (NOC) خود را به عنوان یک لوله کش پیدا کنید. NOC سیستمی است که برای طبقه بندی مشاغل در کانادا استفاده می شود.

یافتن کد NOC ضروری است، زیرا به شما امکان می دهد فرصت های شغلی کانادایی را در تجارت خود به طور دقیق پیدا کنید، به آمارهای بازار کار کانادایی ویژه تجارت دسترسی داشته باشید و وظایف و مسئولیت های مشخص شده شغل خود را در کانادا شناسایی کنید.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) از کد NOC شما برای ارزیابی تجربه کاری و مهارت های شما در طول فرآیند مهاجرت استفاده می کند.

کد NOC برای لوله کش ها 72300 است و سطح آموزش، آموزش، تجربه و مسئولیت آنها (TEER) 2 است. سطح NOC و TEER برای لوله کش ها آنها را واجد شرایط درخواست برای برنامه های مهاجرتی اقامت دائم کانادا می کند.

 

مرحله 3: چشم انداز شغلی برای لوله کش در کانادا

تحقیق در مورد آینده شغلی لوله کش در کانادا به شما کمک می کند تقاضا و فرصت های موجود را درک کنید. صنعت ساخت و ساز در حال رشد است در کانادا که به دلیل تقاضای بالای مسکن ناشی از مهاجرت تقویت شده است، به بسیاری از افراد حرفه ای از جمله لوله کش نیاز دارد.

انجام تحقیقات کامل در مورد بازار کار در استان ها و مناطق مختلف برای شناسایی مناطق با تقاضای بالا برای لوله کش. توصیه می کنیم برای یافتن شغل لوله کشی در کانادا از پورتال های شغلی آنلاین مورد اعتماد زیر استفاده کنید.

مرحله 4: مناسب ترین راه های مهاجرت را برای لوله کش ها پیدا کنید

چندین مسیر مهاجرتی وجود دارد که لوله کش ها می توانند یکی از آنها را انتخاب کنند. دو مسیر اصلی عبارتند از برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) و برنامه های نامزد استانی (PNP).

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) برای شغل لوله کش 

برنامه تجارت ماهر فدرال (FSTP) یک برنامه ویزای مهاجرتی سیستم اکسپرس اینتری است که برای جذب تجار ماهر به کانادا طراحی شده است. قبل از درخواست برای FSTP به عنوان یک لوله کش، مطمئن شوید:

 • یک پیشنهاد شغلی معتبر و تمام وقت از یک کارفرمای کانادایی به مدت یک سال داشته باشید
 • معیار زبان کانادایی (CLB) سطح 5 به زبان انگلیسی
 • دیپلم دبیرستان
 • آموزش تخصصی حرفه ای یا غیر شغلی

برنامه های نامزد استانی برای لوله کش ها

برنامه‌های نامزد استانی (PNPs) برنامه‌های مهاجرتی هستند که توسط استان‌ها و مناطق در کانادا به جز کبک و نوناووت ارائه می‌شوند. هر استان یا ایالت، معیارها و الزامات خاص خود را برای مهاجرت دارد. برخی از استان‌ ها دارای جریان‌ های خاصی برای افراد ماهر، از جمله لوله‌کش‌ ها هستند.

 

برنامه نیروی نیمه ماهر آتلانتیک (AISP) برای لوله کش

برنامه نیروی نیمه ماهر آتلانتیک (AISP) برنامه آزمایشی است که تحت برنامه آزمایشی مهاجرت آتلانتیک اداره می شود. این برنامه راهی برای اقامت دائم برای کارگران با مهارت متوسط، از جمله لوله کش، که مایل به زندگی و کار در یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا هستند، ارائه می دهد.

 • نیوبرانزویک
 • نیوفاندلند و لابرادور
 • نوا اسکوشیا
 • جزیره پرنس ادوارد

مرحله 5: مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به عنوان لوله کش به کانادا

هنگامی که مسیرهای ویزای مهاجرتی مناسب برای لوله کش را شناسایی کردید، باید تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و درخواست خود را ارسال کنید. مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا به عنوان لوله کش ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • مدارک سفر (گذرنامه)
 • مدرک تحصیلی کانادا یا گزارش ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) که معادل بودن مدارک تحصیلی خارجی شما با استانداردهای آموزشی کانادا را تأیید می کند.
 • نتایج آزمون مهارت زبان
 • گواهی ترخیص پلیس
 • نتایج آزمون ترخیص پزشکی

همچنین اگر شما به عنوان یک متخصص دارای اختراعی در زمینه شغلی خود هستید و دارای اختراع ثبت شده هستید میتوانید ، مهاجرت به کانادا از طریق ثبت اختراع را اقدام کنید .

آیا میتوان به عنوان لوله کش بدون پیشنهاد شغلی به کانادا مهاجرت کرد؟

بله، مهاجرت به کانادا به عنوان لوله کش بدون پیشنهاد شغلی امکان پذیر است. برنامه مهارت متوسط آتلانتیک به عنوان بخشی از معیارهای واجد شرایط بودن، هیچ شرایط پیشنهاد شغلی ندارد.

این شامل برخی از جریان های PNP برای لوله کش است، مانند موارد زیر:

 • جریان کارگران ماهر مانیتوبا در خارج از کشور
 • جریان کارگران ماهر نیوبرانزویک
 • برنامه کارگران ماهر مناطق شمال غربی کانادا

با این حال، داشتن یک پیشنهاد شغلی می تواند شانس موفقیت شما را در فرآیند مهاجرت افزایش دهد.

3 استان برتر کانادا با بالاترین حقوق برای لوله کش ها

اگر شما یک لوله کش هستید که قصد مهاجرت به کانادا را دارید، ممکن است بخواهید بدانید کدام استان ها یا مناطق بالاترین حقوق را ارائه می دهند. در اینجا سه استان یا منطقه برتر کانادا با بالاترین حقوق برای لوله کش ها آورده شده است. ارقام حقوق از Job Bank کانادا گرفته شده است.

کبک
کبک به دلیل صنعت ساخت و ساز قوی خود شناخته شده است و حقوق رقابتی برای لوله کش ارائه می دهد. این استان همچنین دارای استانداردهای بالای زندگی و صحنه فرهنگی پر جنب و جوش است که آن را به مقصدی جذاب برای بسیاری از مهاجران تبدیل می کند.

متوسط حقوق سالانه لوله کش: 95,049.36 CAD.

مناطق شمال غربی کانادا
مناطق شمال غربی فرصت های شغلی عالی و دستمزدهای بالایی را برای لوله کش ها ارائه می دهد. به دلیل دورافتادگی و جمعیت کم آن، لوله کش ها در مناطق شمال غربی تقاضای زیادی دارند.

متوسط حقوق سالانه لوله کش: 94,154.41 CAD.

مانیتوبا کانادا
مانیتوبا یکی دیگر از استان های کانادا است که حقوق های رقابتی برای لوله کش ارائه می دهد. این استان دارای صنعت ساختمانی قوی و اقتصاد رو به رشدی است که تقاضا برای تجار ماهر را ایجاد می کند.

میانگین حقوق سالانه لوله کش: 91,235.04 CAD.

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *