Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مهاجرت تحصیلی به آلمان

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به آلمان

آنچه در این مطلب میخوانید :

 

مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان چگونه است و یک فرد چگونه می‌تواند از دانشگاه‌های آلمان پذیرش بگیرد؟ برای پاسخ با این سوالات و سوالات مشابه دیگر، متقاضیان محترم می‌توانند با مراجعه به سایت ایرکا مایگریت که توسط هلدینگ ایرکا طراحی شده است، مشاورۀ رایگان دریافت کنند.

هزینه تحصیل در دانشگاه های آلمان چگونه است ؟

کشور آلمان با داشتن دانشگاه‌های با سطح علمی بالا، انتخاب مناسبی برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی می‌باشد. تحصیل در این کشور اگر به زبان آلمانی مسلط باشید می‌تواند رایگان باشد. هرچند دانشگاه‌های خصوصی این کشور نیازمند پرداخت شهریه هستند اما دانشگاه‌های دولتی بسیار انتخاب مناسبی برای افرادی هستند که توانایی پرداخت شهریه تحصیل را ندارند.

شرایط دریافت ویزای کار آلمان برای مهاجرت های تحصیلی

از آن‌جایی که کشور آلمان یکی از قطب‌های صنعتی مهم در جهان می‌باشد، متقاضیان مهاجرت تحصیلی در این کشور همواره زیاد بوده‌اند، چراکه این افراد پس از پایان دورۀ تحصیلی خود به‌راحتی می‌توانند وارد بازار کار شده و ویزای کار دریافت نمایند.

 

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

 

 

زبان مورد نیاز برای پذیرش مهاجرت تحصیلی آلمان

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفته شد، بیشتر دوره‌های برگزار شده در کشور آلمان به زبان آلمانی می‌باشد و دانشجویان نیاز دارند تا حداقل سطح C1 در زبان آلمانی را به دانشگاه مقصد ارائه نمایند. در رشته‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند دانشجویان می‌توانند با داشتن حداقل نمرۀ زبان مورد نظر دانشگاه اقدام به درخواست پذیرش نمایند.

اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در آلمان

پذیرش در مقطع کارشناسی به جز داشتن مدرک زبان مورد نیاز، نیازمند داشتن مدرک دیپلم معتبر و مورد تایید دانشگاه‌های آلمان است. هر دانشگاه پیش‌نیازهای خاص خود را در سایت خود عنوان کرده است و دانشجو باید با مراجعه به سایت دانشگاه برای تهیۀ مدارک مورد نیاز اقدام نماید.

تحصیل در مقطع دکتری در آلمان

تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز با توجه به شرایط هر دانشگاه پیش‌نیازهای متفاوتی دارد، با این تفاوت که در مقطع دکتری دانشجو باید از قبل با یک استاد راهنما به توافق برسد تا دورۀ تحصیلی خود را زیر نظر او به پایان برساند، سپس با در دست داشتن مدارک مورد نیاز می‌تواند برای دریافت پذیرش اقدام نماید.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟