Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

سوییس کشوری فدرالی و کنوانسیونی در حوزۀ شنگن با جمعیت 8.5 میلیون نفری می‌باشد. پایتخت آن شهر برن و دین رسمی این کشور مسیحیت است. زبان رسمی در این کشور آلمانی-فرانسوی و ایتالیایی است.

شرایط مهاجرت تحصیلی سوئیس

تحصیل در کشور سوییس شرایط ویژه‌ای دارد. برای آگاهی از این شرایط می‌توانید به سایت ایرکا مایگریت که توسط هلدینگ ایرکا طراحی شده است مراجعه کنید و اطلاعات تکمیلی در این زمینه به‌دست آورید.

فرم درخواست مشاوره تحصیلی

برای اخذ ویزای تحصیلی سوییس، ابتدا باید اجازۀ ورود به این  کشور را از ادارۀ مهاجرت دریافت کرد. تحصیل در این کشور مزایای فراوانی از جمله، وجود دانشگاه‌های معتبر، رفاه بالا، اقتصاد با ثبات دارد.

اخذ پذیرش تحصیلی سوئیس در مقطع لیسانس

تحصیل در مقطع لیسانس نیازمند مدرک دیپلم است. طول دورۀ این مقطع  ساله بوده و امکان کار دانشجویی برای دانشجو به مدت 10 ساعت در هفته فراهم است. این مقطع به سه زبان فرانسه، آلمانی و ایتالیای ارائه می‌شود. رشته‌های متنوعی در دانشگاه‌های سوییس تدریس می‌شود اما رشته‌های مهندسی و داروسازی از محبوب‌ترین‌ها هستند.

شرایط پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد در سوئیس

برای مهاجرت تحصیلی به سوئیس در مقطع فوق لیسانس، لیسانس معتبر در همان رشته و مدرک آیلتس 6.5 را لازم دارد. اگر مدرک آیلتس با نمر] 6 باشد، باز هم دانشجو می‌تواند با پرداخت مبلغی پول اضافه به تحصیل بپردازد. طول دورۀ این مقطع 1.5 تا 2 سال است. امکان کار دانشجویی تا 20 ساعت در هفته برای دانشجو وجود دارد. ارائۀ دروس در این مقطع معمولا به زبان انگلیسی می‌باشد.

پذیرش دکتری در سوئیس

تحصیل در این مقطع به مدرک فوق لیسانس معتبر و قبولی در همان رشته و مقطع نیاز دارد. دریافت پذیرش برای دکتری معمولا به صورت بورسیه یا با هزینه‌های پایین ارائه می‌شود. شما در صورتی می‌توانید موفق به اخذ پذیرش دکتری در این کشور شوید، که رزومۀ علمی و تحقیقاتی قوی ارائه کنید. تحصیل در این دوره معمولا 3 تا 4 سال به طول می‌انجامد و اماکان انجام کار دانشجویی حین تحصیل به مدت 20 ساعت در هفته وجود دارد.

بهترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کجاست؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟