زمان مطالعه: < 1 دقیقه

پس از ده روز حضور در کشور ترکیه پیام رجیستری گوشی برای شما ارسال می‌شود. اعتبار رجیستری 365 روز است، از اینرو اگر فرد کمتر از این مدت در ترکیه ساکن است نیازی به رجیستری گوشی خود ندارد. اما اگر در مدت یک ساله گوشی خود را رجیستر نکند از دسترس خارج می‌شود و قابل استفاده نخواهد بود.

هزینه رجیستری گوشی در ترکیه

هزینه رجیستر در ترکیه 1838 لیر است. این هزینه برای همه مدلهای گوشی های موبایل ثابت است. گوشی که در ایران رجیستر شده در خاک ترکیه هم نیاز به رجیستر شدن خواهد داشت و در صورتی که گوشی در ترکیه خریداری شود در بدو ورود به ایران نیاز به رجیستری خواهد داشت. هزینه رجیستری در برای گوشی تک‌ سیمکارت و دو سیمکارت فرقی ندارد و پس از رجیستر شدن امکان استفاده از هر دو سیمکارت وجود خواهد داشت.

افرادی که کارت اقامت یا پاسپورت ترکیه ندارند باید با استفاده از کد IMEI تلفن همراهشان و همچنین پاسپورت و مراجعه به اداره مالیات محلی گوشی مراجعه نموده و مدارک و فرمهای مربوطه ر تکمیل کنند. سپس این اداره یک کارت مخصوص و یک فیش بانکی به منظور پرداخت هزینه رجیستری به متقاضی می‌دهد. نهایتاً فرد با در دست داشتن فیش بانکی، کپی صفحه اول پاسپورت و اخرین مهر ورود به ترکیه به یکی از نمایندگی تلفن همراه خود مراجعه کند. پس از آن و ظرف مدت 1 تا 7 روز گوشی رجیستر می‌شود.

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *