هزینه مهاجرت به ترکیه

Turkey
IRCA 27

در این قسمت، جهت اطلاع مخاطبان محترم موسسه مهاجرتی ایرکا، هزینه‌های حدودی مهاجرت به ترکیه بررسی می‌شود.

روش کاری

برای دریافت ویزای کار، متقاضی باید ابتدا به صورت توریستی به ترکیه سفر نموده و در صورتی که شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و در مصاحبه با کارفرمای ترک‌زبان قبول شدند برای ویزای کار 1 ساله اقدام نمایند. مدت این اقامت به صورت توافقی قابل تمدید است. هزینه ویزای کار 1 ساله و ویزای کار دائمی حدود 615 لیر است که برای ویزای کار شخصی به 6152 لیر افزایش پیدا می‌کند.

روش تحصیلی

امکان مهاجرت تحصیلی به ترکیه از سطح ابتدائی تا دکترا وجود دارد، ولی نیاز به ارائه مدرک زبان ترکی دارد، البته دانشگاههای انگلیسی‌زبان نیز در این کشور وجود دارند. هزینه سالانه تحصیل در دانشگاههای دولتی از 100 تا 4000 یورو و در دانشگاههای خصوصی از 20 هزار یورو به بالا است. البته این شهریه‌ها بنا به تصمیم دانشگاه قابل تخفیف هستند. شهریه برخی از دانشگاههای ارزانقیمت این کشور از این قرار است: دانشگاه Koc: کارشناسی ارشد: 0 یورو؛ دانشگاه استان اوکان استانبول: کارشناسی ارشد: 1140 یورو در سال؛ دانشگاه فنی خاورمیانه در مقطع کارشناسی: 236 یورو در سال.

همچنین، هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه بین 400 تا 650 یورو در ماه است. هزینه ماهانه خوابگاههای دولتی 24 تا 38 یورو و هزینه اجاره آپارتمان 68 تا 283 یورو در ماه است.

در روش ازدواج، فرد باید جدا از هزینه‌های اقامتی، ثابت کند که تمکن مالی برای گذراندن زندگی دو نفره را دارد. هزینه زندگی در این کشور برای هر نفر حدود 500 تا 600 دلار است.

همچنین به خاطر داشته باشید که هزینه مالیات و بنزین در این کشور بسیار بالاست.