6 مرحله مهم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

مهاجرت تحصیلی به کانادا
زمان مطالعه: 8 دقیقه

6 مرحله مهم برای مهاجرت تحصیلی به کانادا

به تحصیل در کانادا فکر می کنید؟ آنچه باید بدانید تا به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا مستقر شوید و موفق شوید.
مطمئن نیستید برای تحصیل در کانادا چه کاری باید انجام دهید؟ راهنمای ما را در زیر در مورد آنچه باید بدانید بررسی کنید.

کانادا سرزمین کوه های زیبا، دشت های زیبا، برخی از بزرگترین شهرهای – و دانشگاه های برتر جهان است.
اگر قصد تحصیل در کانادا را به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی دارید، ممکن است از خود بپرسید که اقدامات اولیه شامل چه چیزی است، چگونه آماده شوید و پس از فارغ‌التحصیلی چه گزینه‌های اقامتی برای شما وجود دارد.
برای کمک به شما در درک نحوه تحصیل در خارج از کشور و در کانادا، ما این راهنما را ایجاد کرده ایم تا شما را گام به گام در این فرآیند راهنمایی کنیم. به این ترتیب، می توانید زمان کمتری را برای انجام تحقیقات آنلاین و زمان بیشتری را برای آماده شدن برای زندگی جدید خود در یکی از موسسات آموزشی بزرگ کانادا صرف کنید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا
مرحله 1: انتخاب دانشگاه برای تحصیل در کانادا !

اولین قدم در سفر شما به عنوان یک دانشجو بین المللی، تصمیم گیری در مورد محل تحصیل است. حتی از راه دور، می‌توانید برنامه‌ها را بررسی کنید، درک درستی از زندگی دانشگاهی داشته باشید و در یک تور مجازی شرکت کنید. (البته، اگر بتوانید حضوری مراجعه کنید، حتی بهتر است!)
درخواست برای تحصیلات تکمیلی؟ با محققانی که می‌خواهید با آنها کار کنید تماس بگیرید و از آنها بپرسید که اگر در حال دنبال کردن مدرک تحقیقاتی هستید، آیا مایلند استاد راهنما یا در کمیته پایان نامه شما باشند.
توجه به این نکته ضروری است که همه موسسات آموزشی در کانادا نمی توانند دانشجویان بین المللی را پذیرش کنند. فقط مراکزی که یک مؤسسه آموزشی تعیین شده (DLI) هستند برای میزبانی از دانشجویان بین المللی تأیید شده اند. شما می توانید لیستی از DLIهایی را که می توانید برای آنها درخواست بفرستید، اینجا ببینید.
هنگامی که یک DLI پیدا کردید که دوست دارید چند سال آینده را در آن سپری کنید، یک درخواست ارسال کنید. برای مرحله بعدی فرآیند به نامه پذیرش نیاز دارید.

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

مرحله 2: مدارکی مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی کانادا

وارد دانشگاه رویاهایت شدی! اکنون تقریباً آماده درخواست برای مجوز تحصیل هستید. فقط باید مطمئن شوید که با معیارها مطابقت دارید و تمام مدارک خود را داشته باشید.
مدارکی که شما نیاز دارید:

 • نامه پذیرش : این نامه پذیرش از دانشگاهی است که در آن شرکت خواهید کرد. اگر نمی خواهید، نیازی به تحویل نسخه اصلی ندارید. می توانید یک نسخه کپی ارسال کنید.
 • گواهی احراز هویت. مانند هر سفر خارج از کشور، به پاسپورت یا سایر مدارک معتبر مورد نیاز در کانادا نیاز دارید.
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری بخشی از درخواست برای مجوز تحصیل اثبات این است که شما سابقه کیفری ندارید. اثبات این موضوع معمولاً شامل گرفتن یک سند رسمی از پلیس است.
 • گواهی تمکن مالی قبل از اینکه بتوانید به کانادا بیایید، باید ثابت کنید که تا زمانی که اینجا هستید می توانید از خود و اعضای خانواده همراه خود حمایت مالی کنید. شما باید نشان دهید که می توانید هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و هزینه های بازگشت خود را بپردازید.

چند راه برای ارائه اثبات تمکن مالی :

 • یک حساب بانکی کانادایی به نام شما با پول کافی برای حمایت از خود. به عنوان مثال، حساب های بانکی  Scotiabank’s StartRight® Program (1)  به طور خاص برای دانشجویان بین المللی به این منظور ایجاد شده است.
 • گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC) از یک موسسه مالی کانادایی. Scotiabank offers the Student GIC Program برای کمک به دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط مدرکی مبنی بر گواهی تمکن مالی/ سرمایه گذاری ارائه می دهد
 • اگر کشور شما هنوز واجد شرایط برنامه Scotiabank’s  Student GIC Program نیست ، ممکن است همچنان واجد شرایط انتقال 50,000 دلار کانادا برای نشان دادن مدرک مالی خود با برنامه هایی مانند Scotiabank’s International Account باشید.
 • صورت حساب های بانکی چهار ماه گذشته.
 • ارائه مدرکی برای اثبات دریافت وام دانشجویی از بانک یا تامین کننده مالی دیگر.
 • حواله بانکی به دلار کانادا.
 • مدرکی برای اثبات اینکه شهریه و هزینه مسکن شما پرداخت شده است.
 • نامه ای از سازمان، شخص یا دانشگاه به شما که هزینه تحصیل و مدرک شما را پرداخت می کند.
 • مدرکی مبنی بر بورس تحصیلی یا سایر حمایت های مالی/ فاندها.
 • گواهی سلامت برخی از دانشجویان بین المللی ملزم به دریافت گواهی سلامت هستند. پزشک خانواده شما معمولاً می تواند این مورد را ارائه دهد، اما شما باید آزمایشات اضافی را انجام دهید.
 • گواهی که نشان دهد بعد از دریافت مدرک تحصیلی خود کشور کانادا را ترک خواهید کرد. در حالی که بسیاری از دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند برای اقامت و کار در کانادا درخواست دهند، شما باید ثابت کنید که احتمالاً برای دریافت مجوز تحصیل به کشور خود باز خواهید گشت.

در موارد نادر، ممکن است نیاز به ارائه اطلاعات اضافی نیز داشته باشید، مانند:

 • نامه توضیحات: شما می دانید که چرا می خواهید در کانادا تحصیل کنید، اما صادرکنندگان مجوز تحصیل ممکن است بخواهند چیزهای بیشتری بدانند.
 • رضایت نامه قانونی / گواهی سرپرست اگر فرزندان خردسال را با خود به کانادا می آورید، باید فرم رضایت نامه قانونی / گواهی سرپرست را پر کنید.
 • گواهی پذیرش کبک (CAQ). اگر می خواهید در کبک برای هر دوره ای بیش از شش ماه تحصیل کنید، به این فرم اضافی نیاز دارید. دانشگاه شما به شما کمک می کند برای CAQ درخواست دهید.

مرحله 3: زمان درخواست برای مجوز تحصیل است

شما عاشق پر کردن فرم ها هستید؟ خوب، ما می دانیم که هیچ کس این کار را دوست ندارد. اما این بخش بسیار مهم است زیرا شما نمی توانید بدون مجوز تحصیل در کانادا تحصیل کنید.
شما می توانید برای مجوز تحصیل به صورت آنلاین یا از طریق یک فرم درخواست کاغذی، درخواست دهید. اینکه چگونه باید درخواست دهید و چه بخشی از درخواست را باید پر کنید، بستگی به این دارد که آیا اسناد سفر مناسب دارید یا خیر.
افراد دارای معلولیت نیز می توانند از طریق یک فرم درخواست کاغذی درخواست دهند.
هنگامی که درخواست را پر کردید و تمام مدارک مورد نیاز را ارائه کردید، باید هزینه پردازش و هزینه بیومتریک برای اثر انگشت و عکس را بپردازید. هزینه درخواست مجوز تحصیل 150 دلار کانادا و هزینه بیومتریک 85 دلار کانادا یا 170 دلار کانادا برای یک خانواده است (هزینه ها قابل تغییر است).
همچنین ممکن است هزینه های اضافی برای گواهی های پلیس یا معاینه پزشکی که ممکن است لازم باشد انجام دهید پرداخت کنید.
اگر محل زندگی شما واجد شرایط برنامه جذب مستقیم دانشجو (Student Direct Stream based)، است، ممکن است بتوانید مجوز دانشجویی خود را در کمتر از 20 روز تأیید کنید. با این حال، معمولاً ممکن است تا 12 هفته یا بیشتر پردازش درخواست مجوز تحصیل طول بکشد. این وب سایت به شما امکان می دهد زمان های پردازش فعلی را بررسی کنید. مطمن شوید که به موقع درخواست می دهید!

مرحله 4: محل اقامت خود را تعیین کنید

ورود شما به کانادا را تبریک می گویم. شما تقریباً آماده شروع تحصیل خود هستید – فقط باید به نکات و جرییات مهم توجه کنید ، مانند تعیین محل زندگی و استقرار در آن.
محل اقامت خود را تعیین کنید. اگر در اقامتگاه اقامت دارید، می توانید از این مرحله عبور کنید.
یافتن مکانی برای اجاره در کشوری که هرگز در آن زندگی نکرده اید می تواند پیچیده باشد. برای ساده کردن کارها، ممکن است بخواهید روی مکان‌های نزدیک به دانشگاه یا خانه های دارای اثاثیه تمرکز کنید. شما همچنین ممکن است به دنبال اتاقی در خانه ای بگردید که توسط هم دانشگاهیانتان اجاره شده است. می‌توانید لیست‌های اجاره‌ای برای اکثر شهرهای کانادا را در سایت‌هایی مانند Craigslist، Kijiji یا AirBnB بیابید، اما همواره در هنگام جستجوی آنلاین مسکن مراقب کلاهبرداری‌ها باشید.
یک شغل پیدا کنید. دانشجویان بین المللی از نظر اشتغال محدود هستند، اما معمولاً اگر در تعطیلات برنامه ریزی شده یا تعطیلات تابستانی باشند، می توانند تا 20 ساعت در هفته در طول ترم و تمام وقت در داخل و خارج از دانشگاه کار کنند. بسیاری از دانشگاه ها فرصت‌های یادگیری کار را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند، بنابراین حتماً برای کمک در پیدا کردن و جستجوی شغل با دانشگاه خود در ارتباط باشید.
حساب بانکی باز کنید. شما می خواهید که امور مالی خود را در کانادا تنظیم کنید، به راحتی می توانید صورتحساب ها را پرداخت کنید، پول سپرده گذاری کنید و شروع به ایجاد سابقه اعتباری کنید. می توانید آخرین پیشنهاد ما برای دانشجویان بین المللی را در اینجا بررسی کنید. در شعبه Scotiabank قرار ملاقات بگذارید و شناسه، مجوز تحصیل و سایر اطلاعات شخصی مورد نیاز برای راه اندازی حساب خود را به همراه داشته باشید. اگر مدرکی بیاورید که دانشجوی کانادا هستید، ممکن است واجد شرایط پیشنهادات حساب بانکی دانشجویی شوید.

مرحله 5: برقراری با سایر دانشجویان

بسیاری از دانشجویان بین المللی وقتی به کشور دیگری نقل مکان می کنند، کمی شوک فرهنگی و تنهایی را تجربه می کنند. اگر شما هم احساس دلتنگی کنید، کاملا طبیعی است.
ایجاد جمع و گروه کمک خواهد کرد. برخی از چیزهایی که باید را امتحان کنید:
با سایر دانشجویان بین المللی ارتباط برقرار کنید. اکثر دانشگاه ها چالش‌هایی را که دانشجویان بین‌المللی با آن روبرو هستند را درک می‌کنند و برنامه‌های آکادمیک و اجتماعی با هدف کمک به آنها در انتقال و ادغام آسان‌تر دارند. اینها عالی هستند زیرا شما با تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی مانند خودتان ملاقات خواهید کرد. دوستان جدید!
مشارکت کنید. اگر نگران این هستید که کسی را نشناسید، بهترین راه برای تغییر آن این است که خودتان را در آنجا قرار دهید. اکثر دانشگاه ها باشگاهی دارند که در آن شما را با روش هایی برای مشارکت در دانشگاه آشنا می کنند. شاید بخواهید با عضویت در یک باشگاه صخره نوردی به یک باشگاه صخره نوردی بپیوندید یا یک زبان جدید یاد بگیرید. همچنین می‌توانید فرصت‌های داوطلبانه را بررسی کنید، چه در داخل یا خارج از دانشگاه. برقراری ارتباط با کسانی که عاشق چیزهای مشابه شما هستند، ایجاد دوستان و ارتباطات جدید را آسان تر می کند.
پشتیبانی دریافت کنید. اگر در دانشگاه جدید یا در جامعه جدیدتان مشکل دارید، با افرادی در دانشگاه خود تماس بگیرید که برای کمک در آنجا هستند. اگر به حمایت سلامت روان نیاز دارید، اکثر دانشگاه ها خدمات مشاوره دانشجویی یا گروه‌های حمایتی دارند. مشکلات تحصیلی دارید؟ با مشاور علمی دانشکده خود تماس بگیرید. همه گاهی نیاز به کمک دارند.

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

مرحله 6: مدرک خود را گرفتید.  آیا می توانید در کانادا بمانید؟

تو انجامش دادی! اکنون که مدرک خود را دریافت کرده اید، به این فکر می کنید که آیا می توانید در کانادا بمانید؟ پاسخ این است که بستگی دارد.
کانادا دارای یک برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) است که به شما امکان می دهد تجربه کاری کانادایی به دست آورید و به طور بالقوه برای اقامت دائم در این مسیردرخواست دهید. این مجوزهای کاری بسته به طول برنامه شما بین هشت ماه تا سه سال معتبر است. اگر برنامه شما دو سال یا بیشتر بود، برای سه سال کامل واجد شرایط هستید.
برای واجد شرایط بودن، باید مدارک زیر را داشته باشید:

 • یک مدرک، گواهینامه یا دیپلم در DLI که حداقل هشت ماه طول می کشد، شرکت کرده باشید.
 • در هر جلسه تحصیلی برنامه خود دانشجوی تمام وقت بوده اید.
 • ریز نمرات تأیید کند که شما تمام شرایط مدرک را دارید.
 • دارای مجوز دانشجویی در مدت 180 روز پس از درخواست.

برخی چیزها شما را فاقد واجد شرایط بودن می کند:

 • قبلاً مجوز کار پس از فارغ التحصیلی صادر شده باشد.
 • دریافت حمایت مالی / فاند از Global Affairs Canada بدون احتساب بورسیه تحصیل در کانادا
 • در برنامه جوایز دولت کانادا شرکت کرده باشید.
 • اکثر اعتبارات خود را از طریق آموزش از راه دور تکمیل کردید.
 • تکمیل برنامه تحصیلی در یک موسسه غیر کانادایی واقع در کانادا.

آیا می خواهید اقامت دائم داشته باشید؟ پس از فارغ التحصیلی می توانید مستقیماً برای اقامت دائم درخواست دهید یا می توانید ابتدا برای PGWP درخواست دهید و سپس در حالی که دارای PGWP هستید برای اقامت دائم درخواست دهید. در اینجا راهنمای درخواست برای اقامت دائم است.
 خلاصه مطلب
در حالی که مهاجرت به یک کشور جدید برای شروع تحصیل شامل کاغذ بازی و مراحل اداری زیادی است، فرصت های آموزشی که به دست خواهید آورد ارزش آن را دارد. اگرچه ممکن است این فرآیند خسته کننده به نظر برسد، با استفاده از این راهنما قدم اول را بردارید و ادامه دهید ، همه چیز را انجام خواهید داد.
شما موفق خواهید شد!

 

 

چگونه پدربزرگ ها و مادربزرگ ها می توانند به کانادا بیایند: گزینه سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا یک ویزای مولتی است که حداکثر 10 سال اعتبار دارد و به والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ های واجد شرایط شهروندان و مقیم دائم کانادا اجازه ورود، خروج و بازگشت به کانادا را در این مدت می دهد.

Continue reading

جریان جهانی استعداد کانادا Global Talent Stream چیست؟

جریان جهانی استعداد کانادا
زمان مطالعه: 4 دقیقه

جریان جهانی استعداد Global Talent Stream در کانادا چیست؟

کارگران دارای استعداد  و مهارت یا متقاضی خاص را در کارهای شغلی ICT یا STEM استخدام می کنند تا کار خود را گسترش داده و باعث رشد مجموعه شوند.

البته به دلیل شیوع بیماری ویروس کرونا ، تغییراتی در این برنامه ایجاد شده است.

جریان جهانی استعداد Global Talent Stream

Global Talent Stream خدمات متمرکز بر مشتری را به موقع ، پاسخگو و قابل پیش بینی ارائه می دهد تا به متقاضیان در دستیابی به مهارت بالا کمک کند

برنامه موقت نیروهای کار خارجی ، برای شرکتهای نوآور در کانادا که به استخدام و امور اجتماعی ارجاع می شوند ، طراحی شده است

برای توسعه کانادا برای مقیاس گذاری به اتباع خارجی منحصر به فرد و متخصص نیاز هست

همچنین برای شرکت هایی در کانادا در نظر گرفته شده است که نیاز به پر کردن یک تقاضای کار بسیار ماهر و متخصص در لیست مشاغل Global Talent Stream دارند.

اگر کارفرمایی از طریق Global Talent Stream نیروی کاری استخدام می کند ، باید برنامه مزایای بازار کار را  تهیه کند که نشان دهنده میزان تاثیرگذاری آن کارفرما باشد

بررسی پیشرفت های برنامه Global Talent Stream  مزایای بازار کار کارفرمای موردنظر به عنوان کارفرمای جهانی استعدادهای درخشان از همه جدا و مجزا است

قبل از درخواست حتما درباره جریان های مختلف استخدام نیروی کار موقت خارجی در کانادا را کاملا مطالعه کنید

ویزای GTS کانادا

نحوه درخواست برنامه GTS:

برنامه Global Talent Stream باید شامل موارد زیر باشد:

فرم درخواست جریان جهانی استعدادهای درخشان (EMP5624)

ضمیمه 1 – شغل اضافی – جریان جهانی استعدادهای درخشان (EMP5625) (در صورت وجود)

اثبات مشروعیت تجاری

فرم درخواست خود را به همراه کلیه مدارک مورد نیاز و هزینه پردازش تکمیل ، امضا و ارسال کنید:

از طریق پورتال وب که فقط برای برنامه های جریان جهانی استعداد در دسترس است، متقاضیان باید درخواست خود را ارسال کنند

تذکر مهم

متقاضیان باید برای برنامه هایی که محل کار آنها در کبک است:

از طریق ایمیل: EDSC.QC.PTET.INFO-INFO.TFWP.QC.ESDC@servicecanada.gc.ca

و برای برنامه هایی که محل کار آنها در بقیه کانادا (خارج از کبک) است:

از طریق ایمیل: ESDC.ON.TFWP-PTET.ON.EDSC@servicecanada.gc.ca

برای برنامه Global Talent Stream جهت ارسال مدارک آماده است

کارجوی محترم باید مدنظر داشته باشد

اگر در حال ارسال درخواست برای موقعیت در استان کبک می باشد

از آنجا که مهاجرت یک مسئولیت مشترک بین دولت فدرال و دولت کبک ، اشتغال و توسعه اجتماعی است

کانادا و وزارت امور مهاجرت کبک ، د لا فرانسیسیشن و ادغام (MIFI) به طور مشترک برای صدور تصمیمات مشترک درباره برنامه Global Talent Stream کار می کنند

کارجو علاوه بر ارسال بسته برنامه Global Talent Stream خود به اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا ، مهم این است که درخواست خود و سایر اسناد موجود را به طور همزمان به دولت کبک ارائه داده شود تا کاملاً ارزیابی شود و تصمیم گیری شود البته اسناد کارفرما هم باید مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.

کارفرمایانی که از برنامه TFW ها استخدام می کنند ممکن است از اولویت برنامه های LMIA استفاده کنند. برای این کار ، کارفرمایان باید کتباً به سرویس TFW کانادا اطلاع دهند که کارجو در کانادا است و با توجه به افزایش نرخ آلودگی کوید 19، اطمینان حاصل شود که TFW ها زمان کافی برای به دست آوردن مستندات لازم را برای اشتغال دارند

 

برای حمایت از برنامه های اجازه کار ، برنامه همچنان در حدود تاریخ اعتبار LMIA انعطاف پذیر خواهد بود. به طور مشخص:

LMIA های تأیید شده به مدت نه ماه معتبر خواهند بود.

اگر دوره اعتبار اصلی LMIA صادر شود ، تمدید مدت اعتبار حداکثر تا نه ماه مجاز است

برای شش ماه. درخواستهای پسوند را می توان به مرکز پردازشی که در ابتدا LMIA را پردازش کرده است ، ارائه داد.

یک تیم اختصاصی در استخدام و توسعه اجتماعی کانادا به همه کارفرمایان جریان جهانی استعدادهای درخشان کارآمد ،

سرویس متمرکز بر مشتری.

 

کارفرمایانی که به Global Talent Stream مراجعه می کنند می توانند انتظار داشته باشند:

 • پردازش سریعتر برنامه طی مدت زمان ده روزه
 • کمک شخصی و لمسی در طول فرآیند ارزیابی

 

توجه داشته باشیداگر در حال ارسال درخواست برای موقعیت در استان کبک هستید:

اشتغال و توسعه اجتماعی وزارت امور مهاجرت کانادا و کبک ، مهاجرت از فرانسه و ادغام (MIFI)

به طور مشترک برنامه های جهانی جریان استعدادیابی را پردازش کنید. همچنین با هدف قرار دادن یک استاندارد خدمات مشترک ، از پردازش سریعتر بهره مند خواهید شد

در مدت زمان ده روزه تمام مدارک توسط متقاضی و یا وکیل ایشان ارائه شود

با این حال ، برای بهره مندی از این سرویس پردازش سریعتر ، مهم است که کارجو و یا وکیلش درخواست خود و سایر اسناد را همزمان با دولت کبک ارائه دهد

افزودن یا تغییر نام کارجوی خارجی موقت در GTS LMIA مثبت

کارفرمایانی که نیاز به افزودن یا تغییر نام کارجوی موقت خارجی در GTS LMIA مثبت دارند باید یک درخواست تکمیل شده برای اضافه یا حذف ارسال کنند

فرم نام ملی خارجی (ESDC-EMP5661) از طریق ایمیل به

NC-GTS-VTM-TFWP-PTET-GD@hrsdc-rhdcc.gc.ca.

زمان پردازش بسته به تعداد اسامی که باید تغییر کند متفاوت است:

10 اسم یا کمتر – درخواست باید حداقل 15 روز کاری قبل از تاریخ اعتبار LMIA دریافت شود

بیش از 10 نام – درخواست باید حداقل 20 روز کاری قبل از تاریخ اعتبار LMIA دریافت شود

معافیت ها:

تغییرات نام برای GTS LMIA در موارد زیر انجام نمی شود:

LMIA قبلاً برای برنامه اجازه کار استفاده شده است

اگر به دلایل مرتبط می خواهید نام کارگر خارجی خود را که قبلاً شناسایی شده اید تغییر دهید

برای موقعیت های واقع در کبک ، جایگزینی TFW تنها در صورتی امکان پذیر است که کارگر جدید دارای یک

گواهینامه پذیرش کبک (CAQ)

 

پایان کار

اگر کارفرما نتواند نیروی کار موقت خارجی را که تحت عنوان Global Talent ارزیابی مثبت دریافت کرده اید ، تعیین کند

اگر نیروی کاری در پایان قرارداد کاری با برای خروج از کانادا موافقت نکند و کارت اقامت دریافت نکرده باشد ، کارفرما باید:

تلاش منطقی برای رسیدن به کارگر انجام دهید

مراتب را به آژانس خدمات مرزی و مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا اطلاع دهید

حفظ مستندات تا اتمام کار نیروی کارGTS

کارفرما باید حداقل 6 سال که از موقت شروع می شود ، تمام اسناد مورد استفاده برای پشتیبانی از برنامه خود را نگه دارد

اولین روز کار نیروی کار خارجی اداره مهاجرت می تواند این اسناد را در هر زمان برای تأیید انطباق قبلی شما با شرایط برنامه درخواست کند

شرایط پرستاری از سالمند در کانادا

شرایط پرستاری از سالمند در کانادا
زمان مطالعه: 8 دقیقه

جذب نیروی کاری در زمینه نگهداری سالمند و کودک در کانادا

در صورت عدم دسترسی  شهروندان کانادایی ، این خانواده ها می توانند یک نیروی مراقب خارجی برای مراقبت و پرستاری در یک خانه خصوصی به کودکان ، سالمندان یا افرادی که نیاز پزشکی مجاز دارند ، استخدام کنند.

بر اساس برنامه نیروی کار موقت خارجی (TFWP) ، خانواده ها می توانند مراقبان خارجی استخدام کنند.

شرایط پرستاری از سالمند در کانادا

 • کار به صورت تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) خواهد بود
 • وظیفه توافق شده در خانه خصوصی که مراقبت ارائه می شود ،انجام می شود

مطابق با شرایط تعیین شده توسط اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) / خدمات مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC)

خانواده های کانادایی و یا کارفرمایان می توانند دو دسته از نیروهای کار خارجی را استخدام کنند که شامل :

 • مراقبان کودک(کودکان زیر 18 سال)

این دسته می تواند شامل موقعیت هایی مانند:

مراقبت از کودک ، مراقب زنده ، پرستار بچه (NOC 4411)

 • مراقبان افرادی که نیازهای پزشکی بالایی دارند

افراد مسن ، 65 سال یا بیشتر

 • افراد معلول ، یک بیماری مزمن

این دسته می تواند شامل موقعیت هایی مانند:

پرستار ثبت شده یا پرستار روانپزشکی ثبت شده (NOC 3012)

پرستار عملی مجاز (NOC 3233)

سرپرست معلولین ، پشتیبانی منزل ، مراقب شخصی (NOC 4412)

مراقبان خارجی که در کانادا کار می کنند ، ممکن است واجد شرایط اقامت دائم شوند ، مشروط بر اینکه شرایط IRCC را داشته باشند.

خانواده ها یا افرادی که به دنبال استخدام سرپرست خارجی برای تأمین مراقبت در منزل برای افرادی که نیاز به کمک پزشکی دارند ، از پرداخت هزینه پردازش LMIA معاف هستند.

خانواده ها یا افرادی که درآمد ناخالص سالانه آنها 150،000 دلار یا کمتر است و به دنبال استخدام یک مراقب خارجی برای تأمین مراقبت از کودک در خانه خود برای کودک زیر 13 سال هستند ، نیز مشمول معافیت هزینه پردازش می شوند.

در صورت بروز LMIA منفی ، یا اگر درخواست توسط کارفرما پس گرفته شود یا لغو شود ، از آنجا که هزینه کار فرآیند ارزیابی را شامل می شود و نه نتیجه ، هیچ گونه استرداد وجهی صورت نمی گیرد. علاوه بر این ، اگر در هنگام ارزیابی برنامه LMIA ، یک نیاز واقعی پیدا شود ، هزینه ای پس داده نمی شود.

مشاوره اخذ اقامت کانادا از طریق پرستار در منزل

بازپرداخت تنها درصورتی در دسترس خواهد بود که هزینه ای به اشتباه جمع شده باشد (به عنوان مثال ، مقدار هزینه نادرست پردازش شده است)

کارفرمایان باید آگاه باشند که سازمان اشتغال و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) سیاستی را در نظر گرفته است که کارفرمایان و نمایندگان شخص ثالث را از بازیابی هزینه پردازش LMIA از کارگران موقت خارجی (TFW) منع می کند.

محدودیت زبان

یک عامل ارزیابی زبان مجزا به عنوان زیرمجموعه 203 (1.01) از مقررات حمایت از مهاجرت و پناهندگان (IRPR) معرفی شده است. در نتیجه ، انگلیسی و فرانسوی تنها زبانهایی هستند که می توانند به عنوان نیاز شغلی هم در برنامه های LMIA و هم در آگهی های شغلی کارفرمایان شناخته شوند ، مگر اینکه بتوانند اثبات کنند که زبان دیگری برای کار ضروری است. مهارت زبانی

کارفرمایان باید اطمینان حاصل کنند که نیروی مراقب استخدام شده می توند حداقل یک زبان رسمی کانادا (انگلیسی یا فرانسه) را صحبت کند ، بخواند و درک کند. مراقبان باید سطح تسلط داشته باشند که آنها را قادر به برقراری ارتباط موثر و مستقل در یک محیط بدون نظارت کند.

آموزش یا تجربه

کارفرمایان موظفند اطمینان حاصل کنند که TFW های استخدام شده از کلیه آموزش ها ، مدارک و تجربیات لازم برای انجام موفقیت آمیز و ایمن وظایف شغلی موقعیتی که در آن استخدام شده اند برخوردار هستند.

TFW های استخدام شده برای:

مشاغل با مهارت پایین ممکن است به مقدار معینی از تجربه ، نمایش کوتاه کار ، آموزش در محل کار یا عدم نیاز به آموزش رسمی نیاز داشته باشند. ومشاغل با مهارت بالاتر ممکن است به تحصیلات متوسطه (مثلاً تحصیلات دانشگاهی ، دیپلم دانشگاه) نیاز داشته باشند.

مشاغل تنظیم شده

کارفرمایانی که در مشاغل تنظیم شده در کانادا TFW استخدام می کنند باید اطمینان حاصل کنند که برای صدور گواهینامه ، ثبت نام یا مجوز TFW با نهاد نظارتی مناسب،هماهنگی صورت گرفته است. شغل “تنظیم شده” شغلی است که در آن یک نهاد حرفه ای یا نظارتی اختیار تعیین شرایط ورود و استانداردهای عملی را دارد که منجر به صدور گواهینامه ، ثبت نام یا مجوز می شود (به عنوان مثال پزشکان ، پرستاران ، با مجوز اجباری).

سازمان مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بررسی می کند که آیا TFW صلاحیت های لازم را برای انجام کار در کانادا قبل از صدور مجوز کار دارد یا خیر.

سازمان  IRCC  دو  راه برای اقامت دائم برای مراقبان ایجاد کرده است که عبارتند از:

 • مراقبت از کودکان
 • مراقبت از افراد با نیازهای پزشکی بالا

هر مسیر زبان و شرایط تحصیلات خاص خود را دارد

 

فرم درخواست مهاجرت کانادا از طریق پرستاری در منزل

چندین کارفرما

کارفرمایان خانگی خصوصی می توانند با یک کارفرمای دیگر (حداکثر 2 کارفرمای رسمی) شریک شوند تا مسئولیت استخدام یک مراقب در خانه را تقسیم کنند. به عنوان مثال ، دو نفر کودک بزرگسال ممکن است به عنوان کارفرمای مراقب یک والد ناتوان عمل کنند. در شرایطی که چندین کارفرما را شامل می شود ، فقط یک درخواست لازم است. با این حال هر دو کارفرما باید تمام شرایط برنامه را داشته باشند و کلیه اسناد را امضا کنند (به عنوان مثال ، برنامه ارزیابی تأثیر بازار کار (LMIA) ، قرارداد کار ، فرم شرح اتاق خواب (در مورد یک مراقب زندگی می کنند اجباری).

شماره تجاری آژانس درآمد کانادا

افرادی که یک مراقب خارجی استخدام می کنند ، کارفرما محسوب می شوند و باید شماره تجاری (BN) خود را از آژانس درآمد کانادا (CRA) دریافت کنند

BN یک شناسه تجاری 15 رقمی است که CRA برای اهداف مالیاتی به کارفرمایی مستقر در کانادا اختصاص می دهد.

مالکان انحصاری ممکن است از BN موجود برای استخدام نیروی مراقب خارجی استفاده کنند. با این حال ، آنها باید مراقب خود را در یک حساب داخلی جدا از سایر فعالیت های تجاری خود استخدام کنند

سایر کارفرمایان برای استخدام یک مراقب خارجی نمی توانند از BN  یک شرکت موجود استفاده کنند ، در صورت داشتن آن آنها باید یک BN جداگانه برای هدف خاص استخدام سرپرست دریافت کنند

در مواردی که چندین کارفرما متقاضی استخدام سرپرست خارجی هستند ، فقط یک BN مورد نیاز است

سابقه اشتغال

طبق مفاد قانون بیمه اشتغال ، کلیه کارفرمایان موظفند در صورت وقفه درامد کارمند ، سابقه اشتغال (ROE) را ارائه دهند. این شرط اعم از اینکه کارمند کانادا باشد یا کارگر خارجی اعمال می شود. ROE ، که نشانگر دستمزد پرداخت شده و تعداد هفته های کار TFW است ، توسط نیروی کار خارجی به عنوان مدرک لازم برای صلاحیت و درخواست اقامت دائم مورد نیاز است. TFW ها همچنین برای درخواست مزایای بیمه اشتغال به ROE نیاز دارند.

 

اثبات نیاز به مراقبت از فرد

کارفرمایان باید اثبات کنند که آنها یا افراد وابسته به مراقبت نیاز دارند. اسنادی که باید همراه با فرم درخواست ارائه شود شامل اثبات یکی از موارد زیر است:

 • سن و فرزندپروری برای هر کودک زیر 18 سال
 • فرم طولانی شناسنامه
 • دستور فرزندخواندگی
 • سرپرستی رسمی
 • یادداشت دکتر پزشکی که بارداری و تاریخ تولد را تأیید می کند
 • سن برای هر سالمند ، 65 سال یا بالاتر (یکی از اسناد ذکر شده را ارائه دهید):

شناسنامه

گذرنامه

کارت شناسایی Security Old Age

 • ناتوانی ، بیماری مزمن یا فانی برای هر معلول ، بیمار مزمن یا فانی (1 اسناد ذکر شده را ارائه دهید):

برنامه تکمیل شده H – فرم معلولیت پزشکی ، بیماری مزمن یا بیماری فوری (EMP5600) ، امضا شده و توسط تاریخ پزشک و یا یادداشت پزشک مبنی بر اینکه بیمار دارای ناتوانی ، بیماری مزمن یا فانی است و نیاز به دسترسی به یک مراقب زنده دارد

توانایی مالی

برای استخدام یک مراقب خارجی در خانه ، کارفرمایان باید توانایی مالی خود را در پرداخت دستمزد مراقب نشان دهند. سرویس کانادا توانایی مالی کارفرما را با استفاده از LICO تولید شده توسط Statistics Canada ارزیابی خواهد کرد. برای ارزیابی توانایی مالی خود ، کارفرمایان باید بخش توانایی مالی فرم درخواست LMIA را تکمیل کنند. اگر کل مثبت باشد ، ممکن است کارفرما شرایط لازم مالی را برآورده کند.

به عنوان بخشی از این ارزیابی ، کارفرمایان باید کپی اطلاعیه ارزیابی خود (NOA) را از CRA همراه با درخواست LMIA خود ارائه دهند. اگر درخواست شما پس از تاریخ اول ژوئیه هر سال ارسال شود ، NOA ارسال شده باید از سال گذشته باشد. لطفا توجه داشته باشید که NOA ارسال شده از سال های گذشته پذیرفته نمی شود.

بیمه سلامت

کارفرمایان مراقبان خانگی با دستمزد پایین باید همیشه هزینه بیمه درمانی خصوصی TFW را پرداخت کنند. پوشش باید از زمان ورود TFW به کانادا آغاز شود تا زمانی که کارگر تحت پوشش برنامه بیمه سلامت قرار گیرد.

به هیچ وجه کارفرما نمی تواند هزینه های بیمه درمانی را از TFW دریافت کند.

امنیت محل کار

کارفرمایان همیشه باید اطمینان حاصل کنند که TFW هایی که می خواهند تحت برنامه TFW استخدام کنند از بیمه کننده ایمنی محل کار ، در مواردی که قانون لازم دارد ، تحت پوشش قرار می گیرند.

قرارداد استخدام

کلیه کارفرمایان مراقبان در خانه باید قرارداد کاری تهیه و امضا کنند. اگرچه کارفرمایان ملزم به استفاده از الگوی قرارداد ارائه نشده نیستند ، اما آنها باید اطمینان حاصل کنند که قرارداد استفاده شده حاوی کلیه اطلاعات و بندهای اجباری است.

برای مشاغل در استان کبک ، وزارت امور مهاجرت ، de Francisation et de l’Integration (MIFI) شرایط خاص خود را در مورد قرارداد کار بین کارفرما و کارگری که مراقبت در خانه را ارائه می دهد دارد.

در صورت اختلاف بین کارفرما و TFW ، قرارداد حل اختلافات را راهنمایی می کند. در مواردی که اختلاف بین دو طرف حل و فصل نشود ، کارفرما یا TFW می توانند با وزارت کار در استان قلمرو محل کار خود تماس گرفته و اعلام دعوی کنند.

ESDC خدمات کانادا هیچ اختیاری برای مداخله در روابط کارفرما و کارمند یا اجرای شرایط و ضوابط قرارداد ندارد.

اشخاص ثالث

کارفرمایان برای درخواست کارگر خارجی نیازی به استفاده از خدمات نماینده شخص ثالث ندارند. با این حال ، کارفرمایانی که استفاده از خدمات یک نفر از این افراد یا سازمان ها را انتخاب می کنند باید تمام هزینه های مرتبط با خدمات را پرداخت کنند و کلیه شرایط لازم را داشته باشند.

کار این نمایندگان یا همان اشخاص ثالث عبارتست از:

 • توضیح و ارائه مشاوره در مورد TFWP
 • تکمیل و ارسال فرم درخواست و کلیه مدارک مورد نیاز
 • برقراری ارتباط با ESDC

مراحل درخواست نماینده از طرف کارفرما

کارفرمایانی که مایل به استفاده از خدمات نماینده شخص ثالث هستند ، باید بخش مورد نظر فرم درخواست LMIA را تکمیل کنند چرا که این فرم قابل ویرایش نیست

نمایندگان پولی

افرادی که در ازای جبران خسارت (یا به عنوان مثال پول ، کالا یا خدمات) کارفرمایان را نمایندگی یا به آنها کمک می کنند ، باید طبق ماده 91 قانون حمایت از مهاجرت و پناهندگان (IRPA) مجاز باشند ، این بدان معنی است که آنها باید از اعضای خوبی برخوردار باشند:

 • یک جامعه حقوق استانی / سرزمینی کانادا ، یا یک دانشجوی دانشجویی تحت نظارت آن
 • دفاتر اسناد رسمی کبک
 • مشاوران مهاجرت شورای تنظیم مقررات کانادا (ICCRC)

کارفرمایان باید از مهاجرت ، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بازدید کنند تا بررسی کنند که نماینده خاصی مجاز به نمایندگی آنها یا مشاوره مهاجرت است.

ESDC کانادا

حق تماس مستقیم با کارفرمایان در صورت نیاز به اطلاعات یا مستندات بیشتر را برای خود محفوظ می دارد

در اختلاف بین کارفرما و نماینده شخص ثالث واسطه نخواهد بود و همچنین شکایات را از طرف کارفرما به یک نهاد نظارتی ابلاغ نمی کند. کارفرمایانی که مایل به شکایت رسمی از نماینده خود هستند باید با نهاد نظارتی مناسب (به عنوان مثال ، انجمن حقوقی استان ، Chambre des notaires du Québec یا ICCR) تماس بگیرند.

 

کارفرمایان برای تعیین دستمزد غالب نیروی مراقب کودک و سالمند باید به متوسط ​​دستمزد منتشر شده در Job Bank مراجعه کنند.

لغو LMIA

لغو LMIA به معنای لغو تصمیم براساس اطلاعات جدید است که باعث تغییر نظر از مثبت به منفی می شود. اگر LMIA هنوز منقضی نشده باشد ، اجازه کار یا ویزای اقامت دائم توسط IRCC صادر نشده باشد ، و اگر یک یا چند مورد از شرایط زیر اعمال شود ، ممکن است لغو شود:

 • کارفرما اطلاعات نادرست یا گمراه کننده ای را ارائه داده است
 • پس از صدور LMIA مثبت ، حقایق یا اطلاعات جدیدی ارائه می شود که ارزیابی برنامه را تغییر داده و منجر به LMIA منفی می شود

LMIA منفی

اگر کارفرما تمام شرایط برنامه را برآورده نکند ، ESDC / Service Canada نامه منفی LMIA صادر می کند.

 

استخدام نیروی کار کشاورزی کانادا

استخدام نیروی کار کشاورزی کانادا
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

استخدام نیروی کار کشاورزی کانادا

 • فوریه 2020: پروژه آزمایشی جدید برای درخواست آنلاین برای LMIA
 • ژوئن 2018 – گسترش بیومتریک

کارفرماها می توانند یک کارگر کشاورزی به صورت موقت از خارج از کانادا را در مشاغل و فعالیت های مربوط به کشاورزی اولیه استخدام کنند.

کشاورزی اولیه به عنوان وظایف کاری تعریف می شود که باید:

در محدوده مزرعه ، مهد کودک یا گلخانه انجام شود

حداقل یک فعالیت وجود داشته باشد، مانند عملکرد ماشین آلات کشاورزی، مراقبت ، پرورش ، سرویس بهداشتی یا سایر موارد حیوانات ، غیر از ماهی ، به منظور دستیابی به محصولات حیوانی خام برای بازار

جمع آوری ، رسیدگی و ارزیابی آن محصولات خام ، یا کاشت ، مراقبت ، برداشت و یا آماده سازی محصولات ، درختان ، خاکشیر یا سایر گیاهان برای فروش که با یکی از این کدهای طبقه بندی شغلی ملی مطابقت داشته باشید:

0821 ، 0822 ، 8252 ، 8255 ، 8431 ، 8432 و 8611

همچین بخوانید : نحوه دریافت LMIA توسط کارفرما

کارفرماها می توانند برای استخدام نیروی کار کشاورزی کانادا ، تحت یکی از مشاغل زیر جذب کنند

برنامه کارگر کشاورزی فصلی کانادا

 • کارگر خارجی موقت باید از مکزیک یا کشورهای شرکت کننده در کارائیب باشد
 • محصول تولید شده باید در لیست کالاهای ملی قرار گیرد

جریان کشاورزی کانادا

 • کارگر خارجی موقت می تواند از هر کشوری باشد
 • تولید باید در لیست کالاهای ملی قرار گیرد

روش دریافت LMIA توسط کارفرما

دریافت LMIA
زمان مطالعه: 2 دقیقه

lmia  در اصل مجوزی است که کارفرما برای استخدام فرد خارجی باید دریافت کرده باشد

در خیلی از مواقع lmia مثبت  را نوعی تاییدیه هم می گویند.

LMIA مثبت نشان می دهد که برای پر کردن  شغل  یا شغل هایی نیاز به یک نیروی کار خارجی وجود دارد. همچنین نشان خواهد داد که هیچ نیروی کار کانادایی یا مقیم دائمی برای انجام کار مورد نظر در دسترس نبوده است.

هنگامی که کارفرمایان LMIA را دریافت کردند ، نیروی کار می تواند درخواست اجازه کار کند.

برای درخواست مجوز کار ، یک نیروی کار به موارد زیر نیاز خواهد داشت:

 • نامه پیشنهاد کار(job offer)
 • قرارداد
 • یک کپی از LMIA
 • شماره LMIA

بیشتر کارفرمایان قبل از استخدام نیروی کار خارجی موقت به LMIA نیاز دارند. قبل از شروع فرایند استخدام ، باید تعیین کنید که آیا به LMIA نیاز دارید یا خیر.

LMIA تایید می کند:

 • نیاز به یک نیروی کار موقت خارجی وجود دارد
 • هیچ کانادایی یا مقیم دائمی برای انجام کار در دسترس نیست
 • برای دیدن اینکه آیا کارفرما و نیروی کار موقت خارجی که قرار است استخدام شود از نیاز به LMIA یا اجازه کار معاف است ، یکی از موارد زیر را باید انجام داده شود:

3-1: بررسی کدهای معافیت LMIA و معافیت های اجازه کار

3-2:کد معافیت از LMIA یا کد اجازه کار را که بیشتر به نظر مربوط به وضعیت استخدام نیروی کار است ، انتخاب و توضیحات دقیق توسط کارفرما و نیروی کار خوانده شود

3-3:بررسی اعمال کد معافیت برای کارفرما

3-4:تماس با واحد بین المللی نیروهای کار تحرک (IMWU) توسط کارفرما

نحوه دریافت LMIA توسط کارفرما

کارفرما به یک LMIA از مرکز استخدام و توسعه اجتماعی کانادا (ESDC) نیاز دارید.

ESDC: Employment and Social Development Canada

روند درخواست LMIA به نوع برنامه ای که از طریق آن استخدام انجام می شود،بستگی دارد.

برنامه موقت نیروهای کار خارجی (TFWP) به کارفرما این امکان را می دهد که نیروهای کار خارجی موقت را برای جبران کمبود نیروی کار و مهارت استخدام کنند.

TFWP: Temporary Foreign Worker Program

پس از صدور LMIA ، یک نسخه از نامه تأیید را به هر نیروی کار موقت خارجی ارائه می دهند و به هر یک از آنها گفته می شود که برای اجازه کار درخواست کنند.

برنامه تحرک بین المللی (IMP) به کارفرماها این امکان می دهد نیروهای کار خارجی موقت و بدون LMIA استخدام کنید.

استخدام در استان کبک

اگر یک کارفرما در کبک باشد و از طریق TFWP استخدام کند، نیروی کار خارجی موقت نیاز به یک گواهینامه پذیرش کبک (CAQ) از وزارت مهاجرت ، د لا فرانسیساسیون و ادغام (MIFI) کبک دارد.

MIFI :The Ministère de l’Immigration, de la Francisation et de l’Intégration

 

 

 

 

شرح کامل انواع ویزا و انواع ویزای شینگن

انواع ویزای شینگن
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تعریف ویزا یا روادید

ویزا یا روادید مجوزی برای ورود به کشور مقصد است که از سفارتخانه و یا کنسولگری کشور مقصد در کشور مبدا و یا در مبادی ورودی کشور مقصد(فرودگاه در سفرهای هوایی) که ویزای فرودگاهی هم به این نوع ویزا گفته می شود که در قبال دریافت مبلغی صادر می گردد.

تاریخچه پیدایش ویزا (روادید)

از بعد از جنگ اول جهانی کشورها برای کنترل اوضاع داخلی خودشان و سازماندهی جمعیت شان مجبور به استفاده از قانون مستندات سفر شدند که همان پاسپورت و ویزا بود.

شرایط صدور ویزا

کلا صدور ویزا بر اساس شرایطی از جمله شرایط و یا چک لیست های امنیتی و یا بهداشتی (مدیکال) می باشد.

البته در بعضی موارد به سابقه افراددر خارج و داخل کشور نیز بستگی دارد.برای صدور ویزا مدارکی نیاز هست که نشان دهنده سوابق مالی شخص متقاضی باشد و همین سند ملکی که ثابت کند شخص مذکور بعد از اتمام مدت زمان ویزا به کشورش باز می گردد البته این مورد بیشتر در مورد کشورهایی با اقتصاد بحرانی اتفاق می افتد.

 

انواع ویزای شینگن

ویزای سینگل (single)  

این ویزا فقط برای یکبار ورود استفاده می شود و وقتی که مسافر از آن کشور خارج شد  قادر به سفر کردن دوباره با آن ویزا نمی باشد و ویزا از درجه اعتبار ساقط است

ویزای دوبار ورود (Double)

ویزای دوبار ورود است که می توان با یک بار ویزا دوبار سفر کرد

ویزای چندبار ورود(Multiple)

در این نوع از ویزا امکان ورود و خروج متعدد به کشور و یا کشورهای صادر کننده ویزا در طی مدت اعتبار ویزا  را خواهد داشت.

ویزای اعتبار محدود منطقه ای(VLT)

با این ویزا اجازه ی ورود به چند کشوری که در ناحیه ی آن ویزا قرار دارد را دارید که این نوع ویزا بیشتر به کسانی داده می شود که بدون مدارک معتبر وارد ناحیه ی شینگن می شوند.

 

انواع ویزای شینگن

ویزای Type A

ویزای ترانزیت است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را ندارد و می تواند فقط در یکی از فرودگاههای شنگن پرواز خود را تعویض و راهی کشوری در خارج از حوزه شینگن گردد.

ویزای Type B

ویزای عبور است یعنی مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد و میتواند از حوزه شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده نماید تا از طریق زمینی خود را به کشور دیگری غیر کشورهای حوزه شینگن برساند.

ویزای Type C

ویزای توریستی است که اکثر ایرانیان با آن وارد حوزه شینگن می شوند.

ویزای Type D

ویزای بلندمدت است که معمولا تجار و بازرگانان و یا کسانی که کار اقامت آنها در حال انجام است،از آن استفاده می کنند تا بتوانند در طی سال، بارها به حوزه شینگن وارد و از آن خارج شوند.

اخذ ویزای تحصیلی کانادا در سال 2022 شرایط و هزینه ها

اخذ ویزای تحصیلی کانادا 2022
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرایط و هزینه اخذ ویزای تحصیلی کانادا

سیستم آموزش و پرورش و همچنین دانشگاهی کانادا از نظر مدت زمان هر دوره تا حدود زیادی شبیه ایران است که در این مطلب موسسه مهاجرتی ایرکا به بررسی اجمالی آن می‌پردازیم. تحصیلات پیش از دانشگاه به مدت 12 سال، لیسانس 4 سال، فوق لیسانس 2 سال (و بعضا یک سال یا یک و نیم سال) و دکتری 3 تا 5 سال است.

شرایط تحصیل پیش از دانشگاه در کانادا و هزینه های آن

برای تحصیل پیش از دانشگاه، با توجه به اینکه هر فرد زیر 18 سال در کانادا باید قیم قانونی داشته باشد، بسیاری از ایرانیان فرزند خود را به مدارس شبانه‌روزی می‌سپارند. هزینه‌های تحصیل در مدرسه‌های شبانه‌روزی این کشور سالانه حدودا 25 هزار تا 80 هزار دلار کانادا است.

در نوع دیگری از اقامت تحصیلی برای افراد زیر 18 سال، فرزند شما در ساعات تحصیل در مدرسه حضور دارد و پس از تعطیل شدن مدرسه با یک خانواده کانادایی زندگی کرده و آنها محل خواب و اقامت و غذای وی را تامین می‌کنند.

پذیرش در مقطع کارشناسی در کانادا بدون کنکور

اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در کانادا بدون کنکور و بر طبق رزومه فرد به متقاضی اجازه ورود به دانشگاه داده می‌شود، اما بهتر است جهت داشتن یک رزومه قوی و اخذ پذیرش از دانشگاههای برتر این کشور، سال پیش دانشگاهی را در کانادا بگذراند.

در مورد مقطع کارشناسی ارشد، عملا تمام دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم ایران مورد تایید دولت کانادا هم هستند.

بیشتر دانشگاههای برتر کانادا از متقاضی معدل بالای 70 درصد (در طول تحصیل یا در دو سال پایانی)، و همچنین نمره زبان حداقل 6 و نیم را درخواست می‌کنند که نمره هیچ اسکیلی نباید کمتر از 6 باشد (و یا حداقل تافل 100). البته در بسیاری از موارد، برای کسانی که کسر نمره زبان دارند امکان اخذ پذیرش مشروط و سپس گذراندن دوره زبان در دانشگاه مورد نظر وجود دارد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این کشور به طور متوسط سالانه 15 هزار دلار کانادا است.

شرایط پذیرش در مقطع دکتری در کانادا

و اما برای پذیرش در مقطع دکتری، متقاضی باید ابتدا یک استاد راهنما بگیرد و پس از تایید و پذیرش توسط استاد راهنما می‌تواند بقیه مراحل پذیرش را دنبال کند. تحصیل در این مقطع با دریافت بورسیه و fund همراه است و دانشجو مضاعف بر معافیت از پرداخت شهریه از استادش حقوق هم دریافت می‌کند.

به منظور دریافت ویزای تحصیلی، متقاضی باید پس از اخذ پذیرش از طریق سایت اداره مهاجرت کانادا درخواست خود را به صورت آنلاین ارائه کند. پاسخ درخواست پس از حدود سه تا شش ماه در این سایت قابل رویت خواهد بود.

برای مهاجرت ایرانیان آمریکا بهتر است یا کانادا؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آمریکا و کانادا از جمله پیشرفته‌ترین و ثروتمندترین کشورهای جهان هستند که در همسایگی یکیدگر در قاره آمریکا واقعند، ولی مهاجرت به این دو کشور تفاوتهایی دارد که متقاضیان مهاجرت بسته به میل و انگیزه خود می‌توانند درباره انتخاب بین این دو تصمیم بگیرند. برخی از این تفاوتها را، در این مطلب از موسسه مهاجرتی ایرکا، ذیلا مرور می‌کنیم.

از جنبه تحصیلی، آمریکا رتبه 1 جهان و بهترین سیستم آموزشی را داراست ولی بسیاری از دانشگاههای کانادا نیز رتبه‌های بالایی در سطح جهانی دارند. همچنین شرایط کار پس از تحصیل در کانادا مناسبتر از آمریکاست و فرصت کاریابی در کانادا نیز بسیار بیشتر از ایالات متحده است.

از جنبه سهولت اخذ ویزای کاری، در کانادا و در صورت داشتن امتیاز کافی، متقاضی می‌تواند بدون پیشنهاد شغلی (job offer) از طریق برنامه اسکیل ورکر به این کشور مهاجرت کند ولی در آمریکا داشتن پیشنهاد شغلی الزامی است.

از جنبه امنیت، کانادا از جمله امنترین کشورهای دنیاست، ولی مساله امنیت در آمریکا با چالشهایی همراه است.

از جنبه سهولت سرمایه‌گذاری، هزینه‌های دریافت اقامت از روش سرمایه‌گذاری در کانادا کمتر از آمریکاست (حداقل 150 هزار دلار کانادا در برابر حداقل 900 هزار دلار آمریکا) ولی آمریکا فرصتهای بیشتری برای پیشرفت دارد و موفقیت در سرمایه‌گذاری مترادف با کسب سود بیشتر در این کشور خواهد بود.

از جنبه هزینه‌های زندگی، در کانادا هزینه زندگی یک خانواده 4 نفره (بدون احتساب اجاره خانه) حدود 3300 دلار آمریکا است که در آمریکا نیز در همین حدود است. همچنین یک فرد مجرد در هر دو کشور (بدون احتساب اجاره خانه) چیزی در حدود 920 دلار هزینه خواهد داشت. سایر هزینه‌ها نیز اکثرا در هر دو کشور مشابه هستند، مثلا غذا در یک رستوران ارزانقیمت حدود 15 دلار است؛ یک قرص نان 500 گرمی حدود 2 و نیم دلار؛ یک بتری آب 1 و نیم لیتری حدود 1 دلار و 80 سنت، و اینترنت ADSL با سرعت حداقل 60 مگابیت بر ثانیه با دیتای نامحدود حدود ماهانه 65 دلار است.

اما تفاوتهای نیز به چشم می‌خورد، از جمله هزینه‌های پایه برای یک آپارتمان 85 متری (برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله) در آمریکا حدود 165 دلار ولی در کانادا حدود 134 دلار است؛ 1 لیتر بنزین در آمرکا 68 سنت ولی در کانادا 91 سنت است؛ اجاره آپارتمان 1 خواب در خارج از مرکز شهر در آمریکا حدود 1100 دلار ولی در کانادا حدود 910 دلار است؛ و نهایتاً، قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر در آمریکا حدود 2100 دلار ولی در کانادا حدود 3400 دلار است.