زمان مطالعه: 5 دقیقه

ویزای الکترونیکی ترکیه چیست؟

ویزای الکترونیکی ترکیه یک مجوز رسمی سفر از طرف دولت ترکیه برای ورود به این کشور از طریق زمین، دریا یا هوا است.

ویزای الکترونیکی ترکیه به عنوان “e-visa Turkey” شناخته می شود. شما می توانید برای این مجوز سفر کاملا به صورت آنلاین درخواست دهید و پس از اعطای آن ، مجوز مذکور از طریق ایمیل برای شما ارسال می شود (مثلاً ویزا الکترونیک). شما می توانید یک درخواست برای خود، برای شخص دیگری یا برای کل مهمانان سفر به یکباره ارسال کنید.

شرایط ویزای الکترونیکی ترکیه

برای استفاده از ویزای الکترونیکی ترکیه باید تعدادی از شرایط را رعایت کنید. در زیر، مهمترین الزامات و شرایط به صورت خلاصه آورده شده است( برای سفرهای گردشگری و تجاری). اطلاعات بیشتر را می توانید در صفحه راهنمای اخذ ویزای ترکیه پیدا کنید.

  • سفر شما یک هدف گردشگری یا تجاری دارد.
  • با پاسپورت معتبر سفر می کنید. شهروندان بریتانیایی و ایرلندی و اتباع بریتانیا (خارج از کشور) واجد شرایط دریافت این ویزا هستند. مسافران برخی از کشورها نیز می توانند با کارت شناسایی خود (ID card) سفر کنند.
  • با پاسپورت سفر می کنید؟ پس از ورود شما به ترکیه باید حداقل شش ماه دیگر اعتبار داشته باشد.
  • در طول اقامت خود نمی توانید به استخدام یک شرکت ترکیه ای در آیید.
  • در طول اقامت خود نمی توانید در یک موسسه آموزشی ترکیه تحصیل کنید.

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

استثنائات برای ویزا

آیا پاسپورت یکی از کشورهای معاف از ویزا دارید؟ پس برای ورود به ترکیه نیازی به ویزا ندارید. آیا با کشتی کروز وارد ترکیه می شوید؟ اگر قصد دارید بیش از ۷۲ ساعت در ساحل بمانید، باید برای ویزای ترکیه اقدام کنید. تغییر پرواز و ترانزیت در فرودگاه ترکیه بدون ویزای ترکیه نیز امکان پذیر است، اما در طول مدت توقف، اجازه خروج از فرودگاه را ندارید. آیا شما راننده کامیون، فیلمبردار یا باستان شناس هستید؟ شما واجد شرایط ویزای الکترونیکی نیستید، باید برای ویزای استیکر در سفارت ترکیه اقدام کنید. به همین ترتیب، اگر شرایط ویزای ترکیه را که در بالا ذکر شد ندارید، باید به سفارت گزارش دهید زیرا درخواست شما به صورت آنلاین ارسال نمی شود. به عنوان مثال می توان به نداشتن پاسپورت معتبر اشاره کرد، اما در عوض می خواهید با مدارک اقامت خود سفر کنید.

مدت اعتبار ویزای ترکیه و حداکثر مدت اقامت ویزای ترکیه

قوانین را دنبال کنید و از جریمه، اخراج یا ممنوعیت اجتناب کنید. ویزای ترکیه 180 روز اعتبار دارد. این دوره اعتبار همانطور که در فرم درخواست آنلاین ذکر شده است از تاریخ ورود شروع می شود. در طول این 180 روز، شما مجاز به اقامت حداکثر 90 روز در ترکیه هستید. اینها می توانند متوالی باشند یا به بخش های جداگانه تقسیم شوند.

ویزای الکترونیکی ترکیه

مثال: شما فرم درخواست ویزای الکترونیکی ترکیه را در 1 فوریه پر می کنید. در آن، شما نشان می دهید که ویزا باید از اول مارس معتبر باشد. اعتبار ویزا از آن تاریخ به مدت 180 روز تا 28 آگوست خواهد بود. بین 1 مارس تا 28 آگوست، شما می توانید حداکثر 90 روز در ترکیه بمانید. این می تواند به صورت یک اقامت 90 روزه متوالی باشد. اما همچنین می تواند به صورت سه سفر جداگانه به ترکیه باشد و هر بار 30 روز در این کشور اقامت داشته باشید. شما می توانید تعداد نامحدودی سفر به ترکیه داشته باشید، تا زمانی که حداکثر اقامت از 90 روز تجاوز نکند و همه آنها تحت دوره اعتبار کلی ویزا 180 روزه قرار می گیرند.

 

درخواست ویزای ترکیه : 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته

درخواست ویزای ترکیه به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته به صورت کاملا آنلاین انجام می شود. شما می توانید با پر کردن فرم درخواست آنلاین برای ویزا اقدام کنید. این کار حدود پنج دقیقه طول می کشد. پس از آن، هزینه ویزا برای هر مسافر را پرداخت می کنید. این کار را می توان از طریق روش پرداخت دلخواه شما، از جمله ویزا، مسترکارت و پی پال انجام داد. همه این روش‌های پرداخت بدون تاخیر ارائه می‌شوند، به این معنی که به محض پرداخت، به درخواست رسیدگی می‌شود.

درخواست فوری ویزای الکترونیکی ترکیه

ویزای ترکیه معمولاً ظرف 3 روز تحویل داده می شود. امروز یا فردا عازم ترکیه هستید؟ بنابراین ارائه یک درخواست فوری می تواند عاقلانه باشد. درخواست های فوری بلافاصله توسط خدمات مهاجرت بررسی می شود و به طور متوسط در عرض 14 دقیقه اعطا می گردد. این بدان معناست که با درخواست فوری، می توانید 14 دقیقه پس از پرداخت، انتظار ایمیل حاوی ویزای الکترونیکی خود را داشته باشید. مهم است که ویزا را پرینت بگیرید و در سفر به ترکیه با خود ببرید. پرینتر ندارید؟ می توانید نسخه دیجیتال ویزای ترکیه خود را بر روی گوشی یا تبلت خود ارائه دهید.

شما می توانید خیلی سریع و راحت برای ویزای الکترونیکی ترکیه اقدام کنید. اگر سوالی دارید، بهتر است ابتدا صفحه سوالات متداول مهاجرت به ترکیه را بررسی کنید. اغلب، پاسخ سوالات خود را در اینجا خواهید یافت. اگر سوال شما در مورد ویزا در آنجا ذکر نشده است، می توانید با پشتیبانی ایرکا تماس بگیرید یا فرم درخواست مشاوره را پر کنید .

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرت

ویزای دیجیتال ترکیه

بسیاری از مسافران ترکیه از مشخصات ویزای ترکیه اطلاعی ندارند. تا سال 2014، گردشگران و مسافران تجاری نیازی به نگرانی در مورد این موضوع نداشتند. پس از ورود به ترکیه، مسافران به سرعت متوجه می شدند که باید در صف میز تعیین شده  برای ارائه ویزا منتظر بمانند. در اینجا آنها می توانستند درخواست دهند و برای ویزا که به صورت کاغذی ارائه شده بود، هزینه مربوطه را پرداخت کنند. از آنجایی که این سیستم منجر به صف‌های بسیار طولانی می‌شد، دولت ترکیه تصمیم گرفت این فرآیند را دیجیتالی کند و اجازه دهد درخواست‌ها به صورت آنلاین انجام شود.

همچنین بخوانید : مهاجرت تحصیلی به ترکیه

با توجه به موفقیت آمیز بودن سیستم درخواست آنلاین، دولت ترکیه تصمیم گرفت که همه گردشگران و مسافران تجاری اکنون ملزم به ارائه درخواست ویزای آنلاین هستند. شرایط ویزای ترکیه تغییری نکرده است، اما اکنون مهم است که مسافران درخواست های خود را به صورت آنلاین در موعد مقرر ارسال کنند.

آیا به ویزا ترکیه نیاز دارم؟

هرکسی که پاسپورت ترکیه ندارد و می خواهد به ترکیه سفر کند باید درخواست ویزا ارائه دهد. باید برای ویزا درخواست دهید، مگر اینکه پاسپورت معتبر صادر شده توسط یکی از کشورهای معاف از ویزا داشته باشید،. این شامل افرادی می شود که می خواهند برای تعطیلات، تجارت، تحصیل، کار، ملاقات با خانواده، مهاجرت یا دلایل دیگر به ترکیه سفر کنند. شهروندان بریتانیایی و اتباع بریتانیا (خارج از کشور) می توانند با پاسپورت خود سفر کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که همه باید برای یک نوع ویزای ترکیه اقدام کنند.

به طور خلاصه، دو دسته وجود دارد:

  • ویزای الکترونیکی ترکیه که می توان برای آن به صورت آنلاین درخواست داد
  • ویزای استاندارد ترکیه که امکان درخواست آنلاین وجود ندارد.

ویزای الکترونیکی ترکیه

ساده ترین راه برای دریافت ویزای ترکیه، درخواست ویزای الکترونیکی ترکیه است. با پر کردن فرم درخواست و پرداخت مبلغ مورد نیاز، می توان به راحتی از طریق انلاین اقدام کرد. ویزای الکترونیکی از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد. درباره مدت زمان اعتبار، شرایط لازم برای ویزای ترکیه، یا زمان انقضای ویزا بیشتر بدانید.

ترکیه سیاست ویزا بسیار سختگیرانه ای دارد. مسافرانی که ملزم به داشتن ویزای معتبر ترکیه هستند اما فاقد ویزای ترکیه هستند، از ورود به ترکیه منع می شوند. مطمئن شوید برای هر سفری که به ترکیه انجام می دهید، تمام قوانین ویزا را رعایت می کنید.

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *