Skip to content
زمان مطالعه: 6 دقیقه

ویزای کار آلمان

ویزای کار

ویزای کار آلمان 2022

تغییرات ویزای جستجوی کار آلمان 2022

اگر دعوتنامه ندارید، با داشتن این ویزا که گاهی با نام ویزای کارجویان آلمان نیز شناخته میشو شما 6 ماه فرصت خواهید داشت تا در این کشور به دنبال شغل مناسب خود بگردید. اگر در این مدت موفق شوید که با کارفرمایی به توافق برسید و با وی قرارداد کاری امضاء کنید، می‌توانید ویزای خود را به ویزای کار آلمان تبدیل نمایید و پس از ۳ سال اقامت دائم و پس از آن پاسپورت دریافت کنید.

برای دریافت این ویزا چه شرایطی باید داشت؟

اگر تحصیلات و سابقه‌ی شغلی شما مرتبط با مشاغل مورد نیاز در آلمان باشد، واجد شرایط دریافت ویزای کار آلمان 2022 هستید. البته اگر تخصص شما در این لیست نباشد باز هم می‌توانید شانس خود را امتحان کنید.

مشاغل مورد نیاز آلمان کدامند؟

رشته های مهندسی (کامپیوتر همه گرایش ها – الکترونیک – عمران – مکانیک – برق – مواد و متالوژی – صنایع – مخابرات – نرم افزار و سخت افزار)

آیا ویزای جستجوی کار آلمان قابل تمدید است؟

خیر. ویزای کار آلمان 2022 قابل تمدید نمی‌باشد و اگر پس از پایان دوره‌ی ۶ ماهه موفق به عقد قرارداد کاری با شرکتی در آلمان نشوید باید به ایران برگردید.

مزایای ویزای جستجوی کار آلمان چیست؟

 1. مدت زمان نسبتاً کوتاه انجام پروسه.
  2. عدم الزام به ارائه‌ی مدرک زبان.
  3. در اختیار داشتن ۶ ماه فرصت زندگی در آلمان و جستجوی کار در این کشور.
  4. امکان جستجوی کار مناسب در یکی از بهترین کشورهای جهان.
  5. امکان تبدیل این ویزا به ویزای کار آلمان و دریافت اقامت دائم.
  6. هزینه نه چندان زیاد.

شرایط دریافت ویزای جستجوی کار آلمان :

 • مدرک تحصیلی لیسانس
 • بدون محدودیت سنی
 • سابقه کار مرتبط با حداقل 2 الی 3سال
 • مبلغ تمکن مالی به یورو

ویزا a17 چیست ؟

اگر متقاضی برای تایید و به رسمیت شناختن مدارک و شایستگی های تحصیلی و حرفه ای خود درخواست داده باشند اما نتیجه مطابق میل آنها نباشد و مقامات ذی صلاح مدارک متقاضی ناقص تشخیص داده باشند. در چنین حالتی می تواند در برنامه های آموزشی آلمان برای کسب مهارت های علمی یا عملی بیشتر شرکت کند که نقایص مدارک جبران خواهدکرد. برای این کار نیاز به اجازه اقامت برای تکمیل شرایط حرفه ای (بخش 17a قانون اقامت) است.

برای دریافت این ویزا چه شرایطی باید داشت ؟

 • ویژه رشته های پزشکی – پیراپزشکی – فوق دیپلم فنی
 • تمکن مالی
 • دارا بودن مدرکB1 آلمانی برای فوق دیپلم ها و B2 رشته های پزشکی
 • در اطلاعیه ارزیابی مدارک، باید مقام صلاحیت دار اعلام کرده باشد که فرم متقاضی به آموزش های نظری و عملی بیشتری برای دریافت شناخت کامل از تخصص خود نیاز دارد.
 • ارائه فرم ثبت نام دوره برنماه آموزشی از شرکت آلمانی
 • احراز تمایل به کار متقاضی از طرف سفارت

آیا ویزا a17 قابل تمدید است ؟

خیر. این نوع ویزا قابل تمدید نمی‌باشد. در صورتیکه هنوز پیشنهاد کار معینی وجود نداشته باشد، اقامت می تواند پس از تعیین برابری ارزش، تا مدت یک سال جهت جستجوی شغلی متناسب با تخصص حرفه ای، تمدید شود. فعالیت کاری جانبی غیر مرتبط با دوره آموزشی، در هر دو مورد، تا ده ساعت در هفته مجاز است.

ویزای پیوست آلمان چیست؟

مسئله اقامت برای بسیاری از خانواده مشکلاتی بوجود آورده است. اینکه همسر یا یکی از اعضای خانواده شما در کشوری همچون آلمان زندگی کند و شما در کشوری دیگر ساکن باشید، برای بسیاری از افراد سخت است و این دوری از خانواده شرایط زندگی را سخت تر می کند. بدین منظور دولت آلمان ویزایی را تحت عنوان ویزای پیوست آلمان، برای حل مشکل این دسته از افراد قرار داده است.
ویزای پیوست آلمان همانگونه که گفته شد برای اقامت موقت یا دائم اعضای خانواده فرد ساکن آلمان صادر می شود. این ویزا انواع مختلفی دارد و برای افراد مختلفی صادر می شود.

برای دریافت این ویزا چه شرایطی باید داشت ؟

این ویزا برای همسر، فرزند و بستگان شخص صادر می شود.ویزای فرزند برای فرزندانی که زیر سن قانونی هستند ، از طرف پدر و مادر خود باید برای او درخواست ویزای پیوست، داده شود و ویزا برای او صادر می شود. برای فرزندانی که به سن قانونی رسیده اند، در صورتی که مجرد باشند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند.

برای اخذ ویزا پیوست چه مدت زمانی نیاز است ؟

مدت زمان انتظار ویزا پیوست ۲۵ ماه از زمان وقت سفارت فرد متقاضی تا دریافت سه فیش حقوقی

فرم سریع تماس با ما

 شرایط مهاجرت کاری به آلمان سال 2022

کشور آلمان که از صنعتی‌ترین کشورهای جهان می‌باشد، در برخی از شغل‌ها با کمبود نیروی کار ماهر مواجه  است و از این رو مهاجرت کاری به این کشور متقاضی زیادی دارد. با دریافت ویزای کار در کشور آلمان، فرد می‌تواند اقامت دائم این کشور را نیز دریافت نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و صحبت با مشاوران متخصص، متقاضیان می‌توانند به سایت ایرکا مایگریت مراجعه کنند. این سایت که توسط هلدینگ ایرکا طراحی و راه‌اندازی شده است در خصوص ویزای کار آلمان 2022 و دیگر کشورها به سوالات مردم عزیز پاسخ می‌دهد.

کشور آلمان به دلیل کمبود نیروی کاری خود، شرایط عمومی را برای مهاجران از طریق ویزای کاری نسبت به گذشته آسان‌تر کرده است. برای این نوع مهاجرت می‌توان ویزای جستجوی کار و یا پیشنهاد از این کشور در آلمان دریافت کرد.

از آن‌جایی که نرخ بیکاری در آلمان هرسال کمتر از سال گذشته می‌شود، مهاجرت کاری به این کشور افزایش می‌یابد. از عوامل مهمی که یک متقاضی مهاجرت کاری باید به آن توجه کند، میزان نرخ  بیکاری در کشور مقصد است. این موضوع کشور آلمان را به مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری تبدیل می‌کند.

عوامل زیادی برای پذیرش یک فرد به‌عنوان مهاجر کاری در این کشور نقش دارند. آلمان شرایط ورود را برای متقاضیان آسان‌تر کرده است، برای مثال در سال‌های گذشته حداقل مدرک تحصیلی لازم برای فرد لیسانس بود اما اخیرا این مدرک به کاردانی یا دورۀ دو سالۀ فنی و حرفه‌ای تبدیل شده است.

دیافت ویزای کار از راه جستجو در این کشور به این صورت است که فرد با این ویزا، به مدت 6 ماه فرصت دارد تا در آلمان به دنبال کار بوده وشغل مناسب خود را بیابد، در صورتی که موفق به یافتن شغل شد، اقامت این کشور را دریافت کرده و در غیر این صورت باید آنجا را ترک کند.

در مورد ویزای دعوت به همکاری از سوی کارفرما، فرد با داشتن شرایط لازم می‌تواند برای این ویزا درخواست دهد و ویزای کار دریافت نماید. داشتن سابقۀ کار، تسلط به زبان انگلیسی یا آلمانی، مهارت و تمکن مالی خوب از عوامل موفقیت در یافتن کارفرما هستند.

راحت ترین ویزای کار را از کدام کشور میتوان اخذ کرد؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟