Skip to content
زمان مطالعه: 4 دقیقه

ویزای کار جمهوری چک

ویزای کار

 شرایط دریافت ویزای کاری از جمهوری چک

 

جمهوری چک در حال حاضر جزو کشورهای در حال توسعه می‌باشد. همان‌طور که می‌دانید این کشور با تقسیم شدن چک اسلواکی سابق در سال 1993 پدید آمد. برخلاف این‌که این کشور عضو اتحادیۀ اروپاست، واحد پول مختص به خود یعنی کرونا را دارد.

سوالات متعددی برای مهاجرت کاری به کشور چک وجود دارد. در این مقاله که توسط سایت ایرکا مایگریت نگاشته شده، سعی بر آن است تا شرایط و ضوابط و همچنین امکان کار برای ایرانیان در این کشور شرح داده شود. این سایت توسط هلدینگ ایرکا طراحی شده و با داشتن مشاوران و وکلای کارکشته در زمینۀ مهاجرت آمادۀ خدمت‌رسانی به مردم عزیز است.

همانند بسیاری دیگر از کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا، اگر یک کارفرمای اهل کشور چک، بخواهد از خارج از چک یا اتحادیۀ اروپا کارمند استخدام کند، باید اول در کشور خود و سپس در اتحادیۀ اروپا آگهی داده و در صورتی که متقاضی نیافت، در خارج از اتحادیه، آگهی خود را منتشر کند. در صورتی‌که فرد مورد نظر پیدا شد و دو طرف با هم به توافق رسیدند، نامۀ دعوت به کار از سوی کارفرما صادر می‌شود.

متقاضی خارجی اگر بتواند شغلی در کشور چک پیدا کند که درآمد آن حدود 1.5 برابر میانگین درآمد شهروندان این کشور باشد، می‌توان ویزای کار خود را دریافت نماید. اگر کارفرما کارمند خارجی را اخراج کند، باید خسارت آن را نیز به کارمند پرداخت کند.

کشور چک علاوه بر ویزای کاری به کارمندان خارجی خود کارت کارمندی می‌دهد. کارمند خارجی قبل از ورود به کشور چک باید از ادارۀ کار این کشور برای صدور کارت کارمندی و مجوز برای کار، تقاضا کند. این مجوز با عنوان درج شده در نامۀ کارفرما مطابقت داشته و نمی‌توان آن را به شخصی دیگر منتقل کرد. اعتبار این کارت دو ساله بوده و برای افرادی که بیشتر از 3 ماه قصد دارند در این کشور کار کنند، صادر می‌شود.

راحت ترین ویزای کار را از کدام کشور میتوان اخذ کرد؟

ما به شما خواهیم گفت، همراه ما باشید

هلدینگ ایرکا (ایران کانادا)

هلدینگ ایرکا متشکل از سه مجموعه مهاجرتی،خدمات مالی و ملکی از فروردین سال ۱۴۰۰ فعالیت خود را در کشورهای ایران،ترکیه آغاز نمود و در ادامه راه در کانادا گسترش داده شد که امید است در ادامه این مسیر با ارائه خدمات به مشتریان عزیز به هدف نهایی اش که همانا رضایت مشتری است دست یابیم.

باز کردن چت
1
سلام👋
چگونه می توانم به شما کمک کنم؟