زمان مطالعه: < 1 دقیقه

امکان پذیرش برای ورود به رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان وجود دارد که این کار نیاز به موفقیت در آزمون ورودی دانشگاه و همچنین یک مصاحبه است. مدارک فارغ‌التحصیلی صادرشده از برخی از دانشگاههای مجارستان در تمام اروپا معتبر هستند. و دانشگههای بسیاری خوب در این کشور هستند که پزشکی را به زبان انگلیسی ارائه می‌کنند.

هزینه‌های سالیانه تحصیل پزشکی و دندان‌پزشکی در این کشور بین 13 تا 18 هزار دلار آمریکا است که نسبت به کشورهای انگلیسی‌زبان رقم پایینی محسوب می‌شود و اولین مزیت تحصیل در این کشور است. و در عین حال هزینه‌های زندگی در مجارستان نسبتا کم است. مزیت مهم دیگر این است که افرادی که دوره پیش‌پزشکی را در این کشور بگذرانند می‌توانند در کشورهای دیگر هم امتحان ورودی پزشکی بدهند و در صورت قبول در آزمون ورودی به تحصیل در رشته پزشکی در کشورهای دیگر بپردازند. همچنین کاریابی با مدرک پزشکی صادره از مجارستان در هر کشوری امکانپذیر است.

از سویی دیگر، نرخ بیکاری در مجارستان در سطحی پایین (حدود 4 درصد) است و از اینرو فرد متقاضی می‌تواند بدون نگرانی چندانی پس از فارغ‌التحصیلی به جستجوی کار اقدام کند و در صورتی که 5 سال پیاپی در شغلی مشغول به کار باشد برای اقامت دائم و از سال هشتم برای پاسپورت و تابعیت این کشور اقدام نماید.

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *