زمان مطالعه: 3 دقیقه

چگونه والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها می توانند به کانادا بیایند: گزینه سوپر ویزا کانادا

سوپر ویزا کانادا

اگر پدر یا مادر یا پدربزرگ و مادربزرگی در خارج از کشور دارید که می خواهید به طور منظم با آنها ملاقات داشته باشید یا اقامت طولانی مدت داشته باشید، سوپر ویزا کانادا ممکن است گزینه ای برای خانواده شما باشد.
سوپر ویزا کانادا یک ویزای مولتی است که حداکثر 10 سال اعتبار دارد و به والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ های واجد شرایط شهروندان و مقیم دائم کانادا اجازه ورود، خروج و بازگشت به کانادا را در این مدت می دهد.

فرم درخواست مشاوره رایگان مهاجرتسوپر ویزا کانادا یا برنامه اسپانسرشیپ والدین (PGP) ؟

سوپر ویزا کانادا در تمام طول سال در دسترس است و جایگزینی برای برنامه برنامه اسپانسرشیپ والدین (PGP) در خصوص کسانی است که می خواهند به طور موقت با عزیزان خود در کاناد زندگی کنند. برنامه اسپانسرشیپ والدین (PGP) بسیار محبوب است و اما تعداد آن محدود است و از طریق یک سیستم قرعه کشی در دسترس است. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) تقریباً 200000 فرم درخواست حمایت در سال دریافت می کند، اما تنها 35000 درخواست تایید می شود.سوپر ویزا کانادا گزینه ای امن تر و معمولاً سریعتر برای کسانی که مایل به دیدار عزیزان خود هستند ارائه می دهد. پردازش سوپر ویزا کانادا ممکن است چند ماه طول بکشد، در حالی که برنامه والدین و پدربزرگ و مادربزرگ (PGP) ممکن است سال ها طول بکشد. همچنین به ویژه برای شهروندان کشورهایی که برای بازدید از کانادا نیاز به ویزای اقامت موقت (TRV) دارند، مهم است، زیرا نیاز به درخواست مجدد برای ویزای بازدیدکننده را از بین می‌برد.

مشاهده برنامه های مهاجرت به کانادا در سال 2023

واجد شرایط بودن برای سوپر ویزا کانادا

برای واجد شرایط بودن برای سوپر ویزا، والدین یا پدربزرگ ها و مادربزرگ های شهروندان کانادایی و مقیم دائم ممکن است نتوانند به دلایل بهداشتی و درمانی یا جنایی وارد کانادا شوند و همچنین از آنها خواسته می شود که سایر شرایط مشخص شده توسط اداره ویزا را رعایت کنند. بعلاوه، برای واجد شرایط شدن به عنوان حامی، فرزند یا نوه ای که از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود دعوت می کند باید ثابت کند که خانواده او دارای محدودیت درآمد پایین (LICO) است.

آخرین تغییرات سوپر ویزا کانادا

در 4 جولای 2022، کانادا تغییرات قابل توجهی در سوپر ویزا کانادا ایجاد کرد. پیش از این، سوپر ویزا تنها به دارنده ویزا اجازه می داد در هر ورود حداکثر دو سال در کانادا بماند. مدت اقامت دارندگان سوپر ویزا در حال حاضر به پنج سال در هر ورود به کانادا افزایش یافته است. این بدان معناست که والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ ها می توانند پنج سال متوالی بدون نیاز به تمدید ویزای خود در کانادا بمانند.
تغییر عمده دیگر این است که متقاضیان اکنون می توانند بیمه پزشکی را از شرکت های تعیین شده در کشورهایی غیر از کانادا خریداری کنند. این اقدام جدید به منظور ارائه راهی برای کاهش چند هزار دلاری هزینه بیمه درمانی برای خانواده ها در سال است.

نحوه درخواست سوپر ویزا

سوپر ویزا برای بیش از 10 سال برای شهروندان کانادایی و ساکنان دائمی که مایلند با پدر و مادر و پدربزرگ و مادربزرگ خود در کانادا زندگی کننئ، یک گزینه محبوب و قابل دسترس بوده است. طبق داده های دولت، سالانه حدود 17000 سوپر ویزا کانادا توسط IRCC صادر می شود.

مقالات مشابه

No comment yet, add your voice below!


اضافه کردم پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *